Skocz do zawartości
pawelek696

Android 5.0 Lollipop w Lg G Pad 8.3

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie CM miał problemy z internetem, których na początku nie było. Wipe nie pomagał, więc wróciłem do stock.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ciekawe jak to będzie wyglądać. G2 na oficjalnym lollipopie dostał lekkiego kopa. W przypadku G Pada to może być drugie życie dla tego tabletu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Evinek

Mnie bardziej ciekawi czy LG naprawi wycieki pamięci czy zostawi to. Bo jak siedzę na 5.1 na LG G Pad 8.3 to bardzo wkurza. Potrafi wywalić aplikację podczas czytania czy grania.

I też pytanie czy dadzą 5.0 z elementami 5.1 czy po prostu 5.0. Bo 5.1, jak zdążyłem zauważyć, najnowsza wersja ma więcej animacji. Najlepiej wyglądają w Google Play. Wszystko się przesuwa, rozsuwa i w ogóle. Na 5.0 tego nie ma (testowane na Moto G oraz HTC One M7) oraz 4.4 tak samo.

@@edit:

http://opensource.lge.com/osSch/list?types=ALL&search=v500

Tutaj już widnieje Lollipop. Czyżby już na dniach był dostępny?

Edytowane przez Evinek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Konewa

Nic tylko czekać i testować. Właściwie nie mogę się już doczekać no trochę mnie ten 4.4 denerwuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Evinek

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3079312

Można już flashować (#edit: wersja koreańska). A Ci co nigdy nie zmieniali ROMu to radzę poczekać. Powinni już nie długo udostępniać dalej.

#edit:

Miałem koreanską wersje przez 15 minut. Oczywiście można zmienić język na polski przy instalacji.

Na początku powiem, że ROM nie mógł znaleźć mojego routera więc nie miałem neta. AOSP od razu znalazł. Restarty wifi i tabletu nic nie pomagały. Zmiany w ustawieniach również.

Co do samego systemu to się zawiodłem. Sama lista z językami przycinała jak cholera. Potem coś klikałem i doszedłem do pulpitu. Pasek za pierwszym razem chodził gorzej niż żółw. Ogólnie szybkość systemu nie była zadowalająca.

Wygląd na screenach prezentuje się sto razy lepiej niż odczucia przy używaniu. Prawie nic mnie w tym romie nie zachwycało. Jedyna rzecz, która mi się spodobała to aplikacje zrobione pod Lollipopa. Są po prostu ładne, fajnie wyglądają zakładki. Na plus też galeria - wygląda dosyć dobrze. Wygląd ustawień przypomina ten z Kitkata - nic ciekawego, a nawet gorzej. To jak połączyć psie odchody z kwiatami.

Na plus to, że dali Dual Window, ale i tak jest mało aplikacji na to więc prawdopodobnie tego nie będzie się używało.

Launcher chciał być nowoczesny, ale po wyświetleniu listy aplikacji widać pozostałości po 4.4. Brak tych wspaniałych animacji odczuwa się.

Wróciłem do AOSP 5.1 po 15 minutach. Więcej nie miałem ochoty testować. Jeszcze dodam, że wersja koreańska posiada licencje/regulaminy po koreańsku - nawet po wybraniu języka polskiego. Chodzi o te dokumenty, których się nie czyta. Może być więcej takich rzeczy więc radzę poczekać na oficjalne wydanie w Polsce.

Screeny:

8eaeaf5f89c320af71892e79ce95ce76.jpg

2b6687a1225c5aee9eb7c3301f31d089.jpg

2984ed274257d817ad7f43f4026f2439.jpg

Przepraszam, że tak mało, ale robiłem na szybko i już chciałem wracać do 5.1. :)

Edytowane przez Evinek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja wrzuciłem, nawet nie robiłem factory reseta i nie mogę się zgodzić z taką oceną.

Wszystko ładnie działa, tablet subiektywnie nieco przyśpieszył. Problemów z pamięcią nie zauważyłem, pomimo, że to Andek 5.0.2 to tak jak w G2 jest na ogół wolne około 900 MB i apki ostatnio używane ładują się bardzo szybko. Sieć bezprzewodowa działa bez problemu (Wi-Fi po ruterze DGT z VDSL neostrady). Jedyne co mnie nieco boli, to brak roota i co za tym idzie adblocka ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Evinek

Jak wgrywałeś koreańską wersje z mojego linka to wystarczy, że sflashujesz SuperSU w recovery. W tamtym temacie jest to napisane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgrywałem ich KDZ, nie ma zmienionego recovery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potestowałem ok. tydzień tego koreańskiego 5.0, ogólnie ładnie wygląda i nic poza tym. Tablet muli na nim okropnie, nawet odpalanie aplikacji youtuba trwa mega długo. Po powrocie do kitkata opadła mi koparka jak ten tablet potrafi zasuwać, więc dograłem sobie launcher z ładnym menu i ikonkami (bo te seryjne są paskudne) i jestem zadowolony dużo bardziej niż z lolipopa na którym gpad chodzi jak szajsung S3.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi