Skocz do zawartości
Wojtek Fuksiewicz

Ekran robi co chce. Czy to przez etui?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem posiadaczem sprzętu Sony Xperia Tablet Z. Po zakupie sprzętu zakupiłem od razu do niego etui (D-lex Uniwersalne Etui Folio 7 czarne (LXTC-4007-BK))

Po jakimś czasie napotkałem dziwny problem. Po otwarciu etui i odsłonięciu ekranu tenże się włączył (co jest w miarę logiczne) ale zaraz się wyłączał i nie reagował na jakiekolwiek przyciski. był cały czarny. Potem sam się włączał i znowu wyłączał. Czasem było tak kilka razy, czasem wogóle się nie zapalał, tylko dopiero po jakimś czasie. Gdy po chwili zabawy z zamykaniem i otwieraniem etui ekran się uspokoił, podczas użytkowania ekran gasł i nie było kontaktu. Były też przerwy normalnego funkcjonowania.

Oddałem tablet do serwisu. Odzew był zaskakujący, ponieważ jedyną usterką odnalezioną przez serwis były "otarcia lakieru", poza tym wszystko sprawne. Przywrócili ustawienia fabryczne oraz wgrano nowe oprogramowanie.

Po przyjściu do domu i wsadzeniu urządzenia do etui problem powrócił.

Jednak zauważyłem pewną prawidłowość. Tablet poza etui jest w pełni sprawny, nic się nie dzieje. Wystarczy, że leży na tym nieszczęsnym etui i już zaczynają się schody.

W związku z tą historią, czy to faktycznie wina etui i dlaczego?

Jakie wybrać inne etui do tego sprzętu, aby nie było podobnego problemu?

Edytowane przez Miły
    Dodano prefix...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    aneroid

Ja do w/w modelu używam etui "INCIPIO".

A wracając do Twojego problemu to może być spowodowane (podejrzewam) polem magnetycznym

- coś jest w Twoim etui zastosowane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wygląda na defekt czujnika zbliżeniowego, to on odpowiada za włączanie / wyłączanie ekranu, tylko dlaczego ma na to wpływ etui. Gdyby czujnik był indukcyjny a w elementach etui były by jakieś metalowe elementy to wtedy to miało by sens :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tablet Z ma czujnik halla (magnetyczny) na lewo od czujnika oświetlenia - jeśli etui ma silny magnes (a po fotkach na necie widzę że ma sporą łapkę z magnesem) to może powodować aktywację właśnie czujnika halla i wygaszanie ekranu jak gdyby został zasłonięty przez oryginalne etui, które ma tam taki mały magnesik ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tablet nie ma etui, a ekran i tak robi co chce tak jak by ktoś klikal za mnie, jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Igorius
    Napisano (edytowane)

Uszkodzony panel dotykowy lub ten czujnik Halla lub fiksuje oprogramowanie. Z tym ostatnim można poprubować robiąc reset urządzenia albo wgrywając soft na nowo - jeśli to nie pomoże to obstawiam problem sprzętowy.

Edytowane przez Igorius

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi