Skocz do zawartości
Cessna

Jak długo trzyma bateria?

Rekomendowane odpowiedzi

Deo
    Na becie ICS wydajność baterii spadła zauważalnie.

Już jest oficjalny ICS czy o CustomROM'ie piszesz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Używam oczywiście CustomROM'u, na oficjalnego poczekamy jeszcze sporo czasu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie chciałem zaśmiecać forum więc napiszę tutaj.

Powiedzmy, że mam 50% baterii Podłącze ją do kompa i zacznie się ładować to straci żywotność ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rzabcio

Tak, jeśli jest sprzed dziesięciu lat...

Obecnie nie ma obaw jeśli chodzi doładowywanie baterii w komórkach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Deo

Ja tam baterię praktycznie katuje bo podłączam często do ładowania jeśli posiada z 80% czy nawet 90% zwykle ładuje jak posiada już po 50% do 40% i jeszcze nie zauważyłem by krócej trzymała na żadnym z telefonów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Moja bateria przy standardowym używaniu wytrzymuje ok. 13-16h do pojawienia się monitu o oszczędzaniu energii, czyli do 15%.

Mam przy okazji pytanie. Ostatnio podczas trasy włączyłem Yanosika co wiąże się z połączeniem online przez 3G i GPS. Przy ok. 25% baterii podłączyłem tel. do ładowarki samochodowej i ku mojemu zdziwieniu, cały czas poziom naładowania baterii spadał. Co prawda dużo wolniej ale jednak. Pytanie czy Yanosik jest tak prądożerny czy coś nie tak z napięciem w gniazdku zapalniczki? Dodam, że używam oryginalnej ładowarki HTC model CC-C200 ORYGINALNA ŁADOWARKA SAM. HTC CC-C200 HTC DESIRE (1820610526) - Aukcje internetowe Allegro

Tak może być, połączenie z internetem, wyświetlacz + ewentualne komunikaty głosowe mogą sprawić że nawet ładowarka samochodowa nie da rady doładować telefonu. Miałem identyczny problem z Wildfire'em.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gibki8

Ostatnio takie coś udało mi się uzyskać. Telefon w 100% oryginalny ;) Używany w zupełnie normalny sposób to jest trochę dzwonienia dużo sms-ów trochę na wifi, trochę na pakiecie, pare plików przez bluetooth-a, aparatu parę zdjęć i takie tam. Normalne studenckie używanie ;) Jasność ekranu ustawiona na automatyczną ;)

screen1.jpg

Jak gram w jakieś gry dodatkowo to trzyma tak około 4 dni. Jal dołożę do tego słuchanie muzyki to żywotność spada na 3 dni ale i tak jestm zadowolony z baterii. Po aktualizacji trzyma mi zdecydowanie dłużej niż przed. Podczas robienie screena bateria miała jeszcze 10%. Telefon umarł gdy na liczniku było około 7dni i 23 godzin ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja mam takie pytanie czy jest potrzeba formatowanie tej baterii czy nie? bo telefon mi naprawili i dali nową baterię i nie wiem co teraz robić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    A ja mam takie pytanie czy jest potrzeba formatowanie tej baterii czy nie? bo telefon mi naprawili i dali nową baterię i nie wiem co teraz robić

Nową baterię powinieneś nabić na full, zanim zaczniesz ją obciążać np gps'em czy grami. Po kilku cyklach rozładowania do około 10% lub mniej i naładowania do 100% uzyska ona swoją normalną wydajność

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Deo
    Nową baterię powinieneś nabić na full, zanim zaczniesz ją obciążać np gps'em czy grami. Po kilku cyklach rozładowania do około 10% lub mniej i naładowania do 100% uzyska ona swoją normalną wydajność

Tak się już formatowanie baterii nie jest wymagane. Ja nigdy go nie robiłem i normalnie trzyma :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi