Skocz do zawartości
chris2233

Ekran dotykowy wariuje przy włączonej transmisji danych.

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem od kilku dni posiadaczem Gio i właściwie już na drugi dzień zaczęły się problemy.

Dotyk czasem reaguje zanim dotknę go palcem, np. jak przystawię palec pod ikonę, którą chcę "kliknąć".

Dodatkowo gdy gram w Angry Birds to gra sama się pauzuje kilka razy w ciągu 10 sekund (tak jakbym nacisnął pauzę w lewym górnym rogu).

Są też problemy gdy chodzę po menu telefonu - samoistnie włącza się "przycisk" menu albo powrotu.

A wczoraj przez kilka minut nie działały oba przyciski - menu i powrót.

Zauważyłem, że wyżej opisane problemy dzieją się gdy telefon jest obciążony (gierka oraz intensywne "łażenie" po telefonie, np. przeglądanie zdjęć w galerii)

Będę musiał go oddać do naprawy...

EDYCJA:

Zauważyłem, że problem występuje przy włączonej transmisji danych. Przy Wi-Fi jest wszystko ok.

Czyli to ten sam problem, co opisywany wcześniej na forum (wyskakująca klawiatura, problemy z przyciskami wstecz i menu oraz szalejąca wyszukiwarka Google).

Edytowane przez chris2233

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam ten sam problem na swoim Gio... Zastanawiające jest właśnie to że dzieje się tak tylko gdy łączy się z internetem przez 2G/3G...

Trzeba to będzie opisać na xda, albo poszukać tematu, może ktoś już zna rozwiązanie tego problemu... ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lanc
    wykrzyk.png Twój temat narusza Regulamin Forum pkt 4.3.

Tytuł wątku musi być krótkim streszczeniem Twojego posta oraz w sposób jednoznaczny nakreślać problem lub istotę dyskusji. Powinien także zawierać informacje odnośnie tego, jakiej pomocy oczekujesz.
    Przydatne linki:
    Pierwsze kroki na forum
    Zmiana tytułu wątku
    Jak poprawnie nazwać temat
    problem z ekranem dotykowym[/WARNT]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stojek

Problem wydaje się sprzętowy - pojawia się niezależnie od zainstalowanego oprogramowania - 2.2.1 Play, 2.2.1 niebrandowany, 2.3.3. Ja osobiście oddałem go do naprawy gwarancyjnej przedwczoraj. Zobaczymy, co z tym zrobią...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Problem wydaje się sprzętowy - pojawia się niezależnie od zainstalowanego oprogramowania - 2.2.1 Play, 2.2.1 niebrandowany, 2.3.3. Ja osobiście oddałem go do naprawy gwarancyjnej przedwczoraj. Zobaczymy, co z tym zrobią...

Sam jestem ciekaw co serwis na to...

Wyłączyłem całkowicie 3G, używam tylko Wi-Fi i wszystkie problemy jak ręką odjął...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stojek

Mi przy 3G nie wariował. Tylko 2G. Rzadko używam danych pakietowych, najczęściej żeby sprawdzić rozkład jazdy tam gdzie nie ma wifi albo jakieś mejle odebrać poza domem. Włączam, 3 minuty i wyłączam dane. I generalnie mógłbym normalnie użytkować telefon z tą wadą. Ale sam fakt, że samsung wypuszcza wadliwe telefony w takiej ilości mnie zdenerwował strasznie. I chociaż tą naprawą serwisowa pozbawiłem się telefonu na pewnie tydzien-dwa tygodnie, to bede go oddawał do serwisu póki tego nie wyjaśnią albo nie dadzą nowego, sprawnego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja się obawiam, że wymiana na nowy nie przyniesie rozwiązania problemu.

Wydaje mnie się, że raczej wszystkie GIO mają ten problem...

Z tego co ludzie piszą, wina leży po stronie złego ulokowania anteny pod przyciskiem menu.

Gdyby to był soft, to problemu większego by nie było, a tak? Zmiany położenia anteny już raczej nie zrobią.

Tylko co wtedy? Wymiana na inny model? Zwrot pieniędzy? A jak ktoś brał abonament w Play jak ja? Złotówkę oddadzą? :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    luklic

U mnie problemów takich nie zauważyłem, a gio odkupiłem od gościa, który brał go z playa...

Normalnie korzystam z 2g,3g danych pakietowych, gpsów i tych innych .. oglądam filmiki, przeglądam internet, używam aplikacji korzystających z internetu i gps jednocześnie i nic.

Więc wątpię w to, że wszystkie są walnięte...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz z Plusa telefon?

Bo może tylko te z Play'a są felerne...?

No nic, zobaczymy co ciekawego koledze "stojek" odpowie serwis...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon ma z sieci PLAY natomisat karte i nr może mieć z PLUSA . ja tak włąsnie mam i do wczoraj myslalem ze mam egzemplarz wolny od wad, ale zaczęła mi sie właczać wyszukiwarka i klawiatura gdy telefon leżał spokojnie na stoliku...na szczescie klawisze reagowały na moj dotyk i wstecz zadziałało...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi