Skocz do zawartości
andik

Brak powodzenia w synchronizacji kontaktów do Gmaila

Rekomendowane odpowiedzi

andik

Witam,

wczoraj miałem dziwny problem. Mój telefon wielokrotnie i długo się synchronizował i przesyłał sporo danych do sieci.

Wyłączyłem na noc sieć i dziś wszedłem na Gmaila i okazało się, że dwa kontakty zostały dodane w liczbie ponad 1 000 każdy. Niestety nieopatrznie użyłem opcji - usuń duplikaty w gmailu co zaowocowało scaleniem wszystkich kontaktów. Telefon zwariował, ponieważ okazało się, że te dwa kontakty mają do 1408 kontaktów każdy tyle, że scalonych.

Usunięcie scalonego kontaktu powodowało jedynie zmniejszenie liczby scalonych kontaktów o 1, a wydajność tej czynności była bardzo niska.

Na tym etapie książka telefoniczna odmawiała posłuszeństwa, nie można było szybko wyszukiwać, przeglądać ani nic takiego.

Usunąłem wszystkie kontakty z gmaila (wcześniej je eksportując) i próba synchronizacji na telefonie nic nie dała/

Znalazłem program Contact Remover w markecie i on usunął wszystkie kontakty.

Po tej operacji przywróciłem wszystkie kontakty w Gmailu, ale efekt jest taki, że telefon nie chce pobrać żadnych danych o kontaktach z gmaila.

Konto z którego korzystam jest kontem głównym, więc jego usunięcie wiąże się z factory reset a to masa pracy z przywracaniem wszytkich aplikacji itp.

Oczywiście pewnie skończy się na myBachup, albo Titanium backup, ale może znacie jakąś lepszą metodę?

Edytowane przez andik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kozubi

Podobne tematy juz były

http://forum.android.com.pl/f266/nowy-kontakt-synchronizacja-kontakta-w-z-gmailem-56274/

Mam dobra i zla wiadomosc:

1) zla: synchronizacja kontaktow z Gmailem na andku 2.1 od motoroli to jedna wielka porazka nie działa to prawie w ogole. A nawet jesli działa to trudno wytłumaczyć na jakiej zasadzie. Pomieszanie z poplątaniem. Winna tu jest Motorola która źle wycieła Blur z Motek, przez to kontakty ładują sie do jakieś dziwnej książki motoroli i podczas sycnhronizacji duplikuje, powiela i wyczynia cuda niewidy z kontaktami.

1) dobra wiadomosc, Po zainstalowaniu adnka 2.2 (nordic jest w temacie o romach) wszystko działa OK! Wiec albo czekaj na aktualizacje albo wgrywaj nordica i po klopocie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    andik

Dzięki za odpowiedź.

Tamten temat nie jest do końca o tym samym i też się w nim udzielałem.

Co do problem, udało się to przeskoczyć.

Udała się synchronizacja, ale wydaje mi się, że koniecznym było odpięcie telefonu od komputera, ze względu na to, że MotoHeleper czy inny badziew powodował jakieś komplikacje.

Nadmienię, że ręczne wyzwalania synchronizacji przy 200 kontaktach nie dawało efektów w "akceptowalnym" czasie. Dopiero zostawienie telefonu na 10 minut dało efekt, oczywiście niepodłączonego do komputera.

Miałem też kiedyś przypadki, że market działał tylko przez GPRS, a przez WiFi nie. Tutaj było to zdecydowanie bez znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wykrzyk.png Twój temat narusza Regulamin Forum pkt 4.3.

Tytuł wątku musi być krótkim streszczeniem Twojego posta oraz w sposób jednoznaczny nakreślać problem lub istotę dyskusji. Powinien także zawierać informacje odnośnie tego, jakiej pomocy oczekujesz.
    Przydatne linki:
    Pierwsze kroki na forum
    Zmiana tytułu wątku
    Jak poprawnie nazwać temat
    Problem z synchrozniacją kontaktów do Gmaila[/warnt]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Qóba

Witajcie.

Odświeżam temat, bo mam pytanie dotyczące kontaktów, a w zasadzie ich ukrycia.

Zsynchronizowałem konto Gmail z moją Defy, na Gmailu w kontaktach mam grupę "Zaimportowane 13.09.2011", którą wyeksportowałem z poprzedniego telefonu.

W tej grupie są wszystkie kontakty, które chciałbym żeby były wyświetlane - wszystkie mają numer telefonu, niektóre z nich mają jeszcze dodanego maila.

W Defy w zakładce "Pokaż/ukryj" odznaczyłem wszystkie inne pozycje grup, zostawiłem jedynie tą jedną, ale i tak w kontaktach mam parę kontaktów-maili, które kojarze (np. jakieś sklepy do których pisałem maile z zapytaniem).

Nie wiem czemu tak jest, bo tych adresów mailowych w grupie "Zaimportowane (...)" nie mam, więc cholera wie skąd one się tam wzięły.

Czy macie jakiś pomysł jak je ukryć, tak żebym nie widział ich w książce Defy?

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi