Skocz do zawartości
Pablo300

Telefon nie widzi SIM (T-mobile)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Własnie otrzymałem od kuriera piekną motorolę defy. Otwieram pudełko, wszystko OK, wkładam karte i odpalam telefon, a tu taka checa.... Komunikat: "Tylko połączenia alarmowe, karta SIM zablokowana". Dzwonię na info do pomocy technicznej i pani milutkkim głosikiem oznajmiła mi, że skoro karta nie jest zablokowana, a motorola jej nie widzi to oznacza, że jest to "problem sprzętowy". Sama karta jest dosyć stara, podpisywałem umowę w 2003 r - może to jest powodem tego, że tel jej nie widzi??

Pani zaproponowała mi dwa rozwiązania:

1) serwis - 2 tygodnie czekania i może naprawią,

2) odstąpienie od umowy i wysyłka na własny koszt (sic!) telefonu na jakis wskazany adres. Po prostu kpiny!

Jestem totalnie wściekły ponieważ telefon jest mi teraz bardzo potrzebny, w serwisie nie wiadomo czy to naprawią, a innego modelu nie chcę. Wie ktoś może co może być przyczyną tego "niewidzenia" karty? Można to jakoś samodzielnie naprawić? Spotkał sie ktoś już z takim przypadkiem? Ekrany powitalne jeszcze "ERY" mówią "możesz więcej"... Po prostu skandal żeby sprzedawali nie sprawdzone telefony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zakk87

hmm, ciekawi mnie dlaczego po prostu nie pójdziesz do salonu sprawdzić na innej karcie SIM (a może nawet masz jakąś inną w domu), wiele przypadków się słyszało o uszkodzonych/niekompatybilnych kartach SIM, idź do salonu, raz dwa Ci wymienią na nową...

możesz jeszcze wykonać kilka czynności:

1. sprawdzić czy oby na pewno nie wkładasz karty odwrotnie (wiem, że to głupie ale sprawdź:D )

2. wykonaj Hard Reset bez SIM (musisz poszukać jak to się robi w Defy)

3. włącz tryb samolotowy i wyłącz, może zaskoczy (wina programowa)

Edytowane przez zakk87

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trzeba iść do salonu i poprosić o wyrobienie nowej karty sim. To popularny problem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zadzwoniłem ponownie na infolinię licząc, że spotkam kogoś bardziej kompetentnego i okazało się, że macie rację. Po prostu moja karta jest za stara żeby współpracować z tym telefonem. Tym, razem pani była bardziej ogarnięta i podała mi adres gdzie od ręki mi wymienią kartę na nową. Wystarczy dowód.

Swoją drogą jakość obsługi w infolini byłej ery jest częstokoroć żenująca. Ciśnieie mi skoczyło po tym pierwszym kontakcie :)

Dzięki za podpowiedzi :)

[...]już po problemie.

Edytowane przez Pablo300

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zakk87

pochwal się jak pozbyłeś się problemu:D

ktoś może być ciekawy (jak ja) albo ktoś kiedyś będzie miał podobny problem:)

Edytowane przez sp4ubw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x