Skocz do zawartości
langolier

root Rootowanie 4.4.2 bez nabijania flagi Knox

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem sposób na rootowanie N7105 z 4.4.2 bez nabijania flagi Knox.

Jest on opisany tutaj:

[Root][4.4.2 ND7]GhettoRoot (Towelroot port)… - Pg. 3 | Verizon Samsung Galaxy Note II | XDA Forums

Pobrałem plik z postu #27, zrobiłem wg opisu (banalnie prosto) i mam roota !

Trzeba tylko pamiętać, żeby oddzielnie zainstalować aplikację do zarządzania prawami roota, np. SuperSU itp. bo bez tego aplikacje, które mogą skorzystać z roota (np. Root Explorer), się wywalają.

Oczywiście każdy kto korzysta z tej metody robi to na własną odpowiedzialność !

Edytowane przez camdell
    Dodano prefix

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobiłem 3 poniższe kroki :

Steps:

Download and unzip file.

Connect phone, ensure usb debugging is on, and device is authorized.

Double click GhettoRoot.bat

Urządzenie podłączone w trybie debugowania usb ale podczas wykonywania skryptu pisze że nie znaleziono urządzenia. Doczytałem iż zapewne potrzeba mi jakiś bibliotek ADB ale nie wiem o co chodzi bo jestem totalnie zielony w temacie.

Byłbym wdzięczny za małą instrukcję co mam zrobić najlepiej krok po kroku. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Autoryzowałeś PC jako hosta do debuggingu ? Bez tego nie nawiążesz połaczenia z telefonem w tym trybie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dokonać tej autoryzacji? Przepraszam ale naprawdę jestem początkujący jeśli chodzi o androida

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ustawienia/Więcej

Drugie od dołu powinienes mieć "Opcje programisty" (jak nie masz patrz na koniec wiadomości). Wchodzisz tam, właczasz je przełącznikiem na górze i idziesz do działu "Debugowanie" i tam zaznaczasz opcję "Debugowanie USB". Teraz jak podłączysz telefon do PC bedzie się pytać o autoryzację i musisz się zgodzic. Wtedy zrób raz jeszcze procedure.

Włączenie opcji programisty:

http://www.##### /testy_i_recenzje/jak-wlaczyc-opcje-programistyczne-w-systemie-android-4-2.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podepnę się bo mam ten sam problem. W telefonie zaznaczone Debugowanie USB, jednak po podłączeniu nie pyta o autoryzację a polecenie adb device nie wyświetla telefonu na liście.

EDIT: Ten problem rozwiązany. Po licznych kombinacjach w końcu zainstalowałem: paczkę z adb z tąd. Po instalacji uruchomiłem GhettoRoot, ale zawisł na komencdzie: Exit wake_actionthread (675). W wątku był ktoś z identycznym problemem niestety powiedzieli mu, że ta metoda działa tylko na modelu z Verizon o Numerze BASEBAND (Wersja modemu) Kończącym się na ND1. U mnie baseband (wersja T-Mobile) kończy się na NG1. I teraz pytanie do @langolier : Jaka wersja modemu jest u Ciebie?

Edytowane przez WodzBorsuk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko robiłem poprawnie ale ruszyło dopiero po pobraniu i zainstalowaniu paczki od WodzBorsuk , po zainstalowaniu paczki root został wykonany poprawnie i szybko. Wielkie dzięki :)

Moja wersja modemu kończy się na : ND3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę, że kolejna cudowna metoda nie zadziała akurat na moim "wyjątkowym" Note.. W temacie na XDA pisał jakiś gość, że u niego na niemieckiej dystrybycji od T-Mobile też ruszyło bez problemu a Baseband ND7.

W takim razie mały offtop. Czy można bez roota i bez podniesienia flagi Knox zmienić baseband? A raczej, czy można zainstalować ROM, który zechce współpracować z tą metodą rootowania?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy działa to też na n7100 ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak działa na n7100, sam mam ten model i root zrobiony tym sposobem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi