Skocz do zawartości
Cymoniasty

Zacinanie oraz Crashowanie się niektórych gier

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, otóż mam pytanie czy wam też nie działają następujące gry :

-GTA: SA - Laguje mocno nawet na minimalnych ustawieniach

-Galaxy On Fire 2 - Crash na początku gry

-Asphalt 8 - to samo co GOF 2

-NFS: MW - Laguje chociaż widać że poziom detali jest na najmniejszym

jak wam działają gry to napiszcie na jakim romie, ja siedzę na brandowanym od Plusa ;x

Oczywiście wiem że nasz telefon to żaden kombajn do grania, ale na sgs II z 2011 roku mi te gry śmigały że tak powiem "na lajcie" .

Z Góry Dzięki :)

Edytowane przez Cymoniasty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jakac93

To prawdopodobnie wina słabej optymalizacji gier pod adreno 305

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tokacz

Asfalt miałem przez chwilę u siebie - działał wyśmienicie (nic nie zmieniałem w grze, wersja chyba 1.6) - rom 10g. Głównie używam jako czytnik ebooków i nie gram. Może źle chodzą bo masz złe "inne" wersje lub nie pod ten ardeno?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do GTA:SA to faktycznie optymalizacja od Rockstar bo na innych mini oraz L90 laguje. Reszta gier sądzę że jest winą romu, przywróciłem do ustawień fabrycznych i zobaczę jeszcze raz.

Mam najnowsze wersje z GP, piratów raczej nie używam jeżeli o to ci chodziło :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi GTA Sa nie wiem jakim cudem ale działa normlanie na średnich. Mam nawet tableta o podobnych parametrach i działa na wysokich beż żadnych ścin.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na średnich czyli można wiedzieć dokładnie na jakich? mi zaczyna działać dopiero jak dam resolution poniżej 30% reszta może być max i działa w miare płynnie przynajmniej płynniej niż dam resolution na 60, a resztę na low, tylko że jest straszna pixeloza na 30% resolution.

Asphalt 8 odpaliłem za pomocą Gltools zmieniając GPU na Tegrę 4 chodzi pięknie :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ech... ludzie, ludziska... A wystarczyło sprawdzić u wujka googlajka. Czy ja mam inny net, niż pozostałe 38 mln Polaków??!! Przecież... tutaj jest napisane

że z racji na ograniczoną rozdzielczość, możemy oczekiwać płynnego klatkażu po ograniczeniu detali w takim Asphalcie 8.
    co oznacza, że przy wygaszeniu na maxa wszystkich aplikacji, procesów, pluginów, wtyczek, usług,, itd. ... nasz G2 Mini będzie te nawet niespecjalnie wymagające, a tylko średnie gry... klatkował. A jakby ktoś miał wątpliwości, to ten sam
    Mini ma być mniejszą wersją tego, co już znamy.
    Koniec, kropka. Chcesz pograć? Proszę... wydaj kolejne 400-7000-1.000 zł i kup sobie Mega Knock Code-Mega-Max-Ultra-iPhone-Maxperia-Samsungo-Hit. Edytowane przez van.den.vons

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mikixx

@up

Dlaczego musisz być taki?!

Temat dotyczy zacinań, crashowań gier. Użytkownik liczy na to, że inni użytkownicy mu pomogą, powiedzą co jest nie tak, że wersja 1.1.1 jest lepsza od 1.2.1, a ty tu wyjeżdżasz z tezą jakby to G2 Mini był tylko do dzwonienia i pisania sms'ów. To już nie pierwszy temat, w którym zauważyłem, że mimo iż nie wykonujesz danej czynności(nie grasz w gry, nie korzystasz z portali społecznościowych), to do każdego tematu wylatujesz geniuszem, jakbyś to był wielkim Mistrzem. Z całym szacunkiem, ale niech się wypowiedzą osoby, które wiedzą jak optymalizować system pod gry, np za pomocą różnych tricków, tweaków, a nie takie, które nie mają w ogóle zielonego pojęcia :facepalm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ech.............. A pozwolisz, że skończę poziom kolejnej grze?

---------- Post dołączono o 10:05 ---------- Poprzedni post napisano o 00:44 ----------

Sęk w tym, że piszesz coś dla samego pisania. W gry gram, portali społecznościowych używam. Jakbyś umiał czytać, to przeczytałbyś, że odinstalowałem Fejs-syf z telefonu, co nie znaczy, że go nie używam. Gram w gry, które niestety dużo wymagają, jak na przykład Ingress, Dead Trigger wszystkich wersji, a przelotnie były w moim telefonie (dla sprawdzenia) GTA, jakieś sieciówki i jeszcze coś tam, nie pamiętam. Problem polega na tym, że... u mnie nie ma z tym problemu. Jak to ktoś napisał wyżej... gry działają. Domyślam się dlaczego: otóż, w telefonie mam tylko to co powinno być w nim. Serio, żadnych optymalizerów, task killerów, zbędnych dodatków, upiększaczy, itd. To najprościej rzecz ujmując, jak z komputerem. Świeży system, po instalacji, gry śmigają, aż miło. Im więcej napchasz w kompie (świadomie lub nie) wtyczek, programów, winoptimizerów i innego syfu... tym paradoksalnie ten komp zaczyna obniżać swoją wydolność. I telefon w niczym się pod tym względem nie różni. Pytasz

Dlaczego musisz być taki?!
    Bo taka jest prawda, jak napisałem. Owszem... można coś tam podkręcić, wyregulować, ustawić, itd. Ale to jest oszukiwanie siebie, że telefon robi się jeszcze bardziej "zaje" niż jest. Sztuką jest nie podkręcać go, by był "zaje". ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tutaj jest napisane

Spoiler: Pokaż/Ukryj

Cytat Zamieszczone przez tester

że z racji na ograniczoną rozdzielczość, możemy oczekiwać płynnego klatkażu po ograniczeniu detali w takim Asphalcie 8.

co oznacza

No właśnie i tutaj sądzę że kłania się czytanie ze zrozumieniem bo Płynny klatkaż to nic innego jak Duża ilość FPS'ów czyli płynna gra, a nie jak twierdzisz :

nasz G2 Mini będzie te nawet niespecjalnie wymagające, a tylko średnie gry... klatkował.

Tutaj też widzę masło maślane bo "niespecjalnie wymagające" to są średnie Gry.

OKI, żeby nie było Twierdzisz kolego że nawet gry ze średnią oprawą graficzną będą się lagowały to wytłumacz mi PROSZĘ to:

Gram w gry, które niestety dużo wymagają, jak na przykład Ingress, Dead Trigger wszystkich wersji, a przelotnie były w moim telefonie (dla sprawdzenia) GTA, jakieś sieciówki i jeszcze coś tam, nie pamiętam. Problem polega na tym, że... u mnie nie ma z tym problemu. Jak to ktoś napisał wyżej... gry działają.

Pierw Twierdzisz że te średnie gry będą lagowały, a potem piszesz że grasz bez problemu w gry "wymagające"

Jak ty to robisz?!

Podsumowując to nie odrzucam twojej pomocy, każda pomoc się przyda tylko boże niech ona ma ręce i nogi oraz jak cię czymś uraziłem to wybacz, niespecjalnie.

Jeżeli chcesz mi pomóc i działają ci dobrze gry to czy mógłbyś mi podać jaki Rom masz oraz jakie Bloatware usunąłeś ? Wtedy każdy będzie szczęśliwy.

Użytkownik liczy na to, że inni użytkownicy mu pomogą, powiedzą co jest nie tak, że wersja 1.1.1 jest lepsza od 1.2.1

Tak! dokładnie na to liczę.

Chce żebyśmy wszyscy doszli do jednego wniosku że albo gra całkiem nie działa na g2 mini albo działa na np: cm11+usunięte bloatware i ustawiony GlTools i wersji GTA 1.0.3 (oczywiście to tylko przykład)

Gdyby ktoś Twierdził że nasz telefon jest po prostu za słaby to od razu mówię że NIE JEST ZA SŁABY, grałem w te gry na słabszych sprzętach jak np wymieniony już wcześniej SGS II.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi