Skocz do zawartości
Michał Kubisiak

Zwrot telefonu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś już odzyskał pieniądze za telefon? Szału dostaje powoli, był raz na gwarancji oddawany, przy czym się okazało, że z tego telefonu śrubki same się odkręcają (na internecie znalazłem przypadek gdzie zwalili to na użytkownika, ja w piśmie, gdy oddawałem telefon napisałem, że śrubki się wysypały po którymś zdjęciu klapki i mi to uznali), w telefonie z jakiejś magicznej przyczyny urwał się pin od karty SIM, ale działa póki co prawidłowo, to urwanie zwalili na upadek telefonu, przy czym ślad rzekomo jest widoczny na telefonie (nie wspominając, że to jest ewidentne otarcie i byłem świadkiem gdy powstało), to zaczynam mieć problem z dotykiem (wariuje co chwila praktycznie), parę razy się sam zresetował i chyba już klasyka, że zielone piksele się pojawiły na ekranie. Ale gdyby nie to, to oczywiście telefon fajny :).

Podsumowując, czy ktoś już odzyskał pieniądze od KM?

+jakby ktoś jeszcze miał wątpliwości, że drive to podróbka innosa, to jak ma play niech wejdzie na play24 i tam telefon się pięknie identyfikuje jako "JSR innos i62"

@edit

Telefon na gwarancje prawdopodobnie pośle niedługo, ale telefon jest mi potrzebny. Nie do jakiś pierdół jak gry, fb, czy coś, ale do 'pracy' (jako smartphone) więc stracić go na kolejny miesiąc/dwa to chyba sami rozumiecie jakie to jest irytujące, a w zastępstwie nic nie mam (czyt. żadnego smarta).

@edit 2

A no i aparat w telefonie. Nie wiem co mu się stało, ale jest kompletnie bez użyteczny. Nie łapie ostrości, lekko słabe oświetlenie i już kompletnie nie ma co zdjęć robić. Wcześniej byłem zadowolony, niewiem co się stało. U dziewczyny i jej ojca robi zdjęcia po staremu. Po wgraniu upgrade problem nie zniknął. Wipe był z 2-3 razy robiony.

Edytowane przez Michał Kubisiak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Poro

Dotyk wariuje z prostej przyczyny a raczej 3 opcji : a) taśma dotyku jest uszkodzona b) dotyk jest uszkodzony c) dotyk, klej się zwalił. U mnie po wymianie digi nic takiego już nie ma więc niestety pewnie też masz do wymiany.

Śrubki ? dziwna sprawa ja odkrecałem 3 razy wszystkie i nic : )

Aparat - andek 4.4 :D u mnie bajka ^^ ten nowy andek 4.4.4 od xperia

Innos i5 ? adromax 2 ? - to logiczne przecież kruger dostaje fona i go branduje po prostu udając 'swoją markę'

Tak samo jak mój tablet go clever aries 785 3g też ma z 2 chińskie odpowiedniki - ale to dobrze gdyż mam całą mase custom romów :D

Do krugera jest już chyba z 12.

Mi się w czasie robiórki uwaliła ta osłonka do gniazda na kartę sim, musiałem zakleić taśmą :E

Generalnie rzadko wyjmuję kartę teraz wymienie jak mi przyjdzie 32gb i będzie sobie tam ładnie siedziała :D

Nie iwem jak z kasą ale powinni Ci zwrócić ev. moze po prostu ten innos / drive jest taki awaryjny ?

Może live czy mist czy inny syf lepiej się 'technicznie' sprawuje ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zohan85

JSR innos i62 (precyzyjnie KM0408) to nie jest podróbka tylko telefon produkowany w tej fabryce na zlecenie Lechpol-u czyli jest unikatowy egzemplarzem przygotowanym na dany rynek. A co do aparatu to proponuje zainstalowanie aktualizacji bo z tego co pamiętam w którejś było to rozwiązane odnośnie ostrości. A co do ciemnej scenerii to nie byłbym aż tak wymagający odnośnie jakości zdjęcia. Przynajmniej od takiej optyki jaka jest zastosowana. Jeśli chodzi o reklamacje to zasadza działania jest taka że jeśli każda naprawa skutkuje pozytywnym rozpatrzeniem to nie możesz żądać zwrotu gotówki gdyż reklamacja jest rozpatrywana pozytywnie. Jedyne co Ci przysługuje to przy 3 reklamacji wymiana na nowy egzemplarz. Ewentualnie szukać pomocy w KC a dokładnie w art. 491 ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kauczu

na zwrot kasy bym nie liczył.

Trzeba pogodzić się z tym, że wygłupiliśmy się wydając pieniądze na coś tam coś tam K&M i założyć że był to ostatni wydatek na taki szmelc.

Szkło "ochronne" na ekran w tym czymś to kpina z klienta. Żółte plamy na ekranie (zapewne spowodowane naciskiem w kieszeni na "mega galaretowate,mięciutkie szkło "hartowane") to codzienność.

Samopękający ekran telefonu noszonego w pokrowcu (a raczej to h....artowane szkło z warstwą dotykową) i serwis stwierdzający, że pęknięcie oznacza (z automatu) uszkodzenie mechaniczne, a tym samym zakończenie gwarancji.

Wymiana dotyku (g..no na g..no) w serwisie kosztuje około 300 zł, nowy telefon niecałe 500.

Daliśmy się wycyckać przez właściciela marki Kruger & Matz, a kto mi powie, że nie, ten albo nigdy nie miał żadnego telefonu i porównania, albo jest naiwny, lub pracuje dla K&M.

Fakt, po za tym parametry ma przyzwoite ten fon, ale czy naprawde było warto? Połasiłem się na mega baterię z nieprzeciętnymi parametrami, za okazyjną cenę. Teraz tego żałuję

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aparat - andek 4.4 :D u mnie bajka ^^ ten nowy andek 4.4.4 od xperia

Innos i5 ? adromax 2 ? - to logiczne przecież kruger dostaje fona i go branduje po prostu udając 'swoją markę'

Tak samo jak mój tablet go clever aries 785 3g też ma z 2 chińskie odpowiedniki - ale to dobrze gdyż mam całą mase custom romów :D

Do krugera jest już chyba z 12.

Mogę prosić o info na temat tych systemów? Są już jakieś całkiem stabilne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    deku15

Ten android od xperia, to na prawdę dalej 4.1.2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można zamknąć.

Jedyne co mi pozostało to poszukać jakiegoś softa do aparatu, niewiem co z moim sie stało, ale tragicznie mu jakość spadła. Wiem, bo mam porównanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie ojciec używa prawie rok Drive i sobie chwali, ale wracając do tematu podobne przygody miałem ale z pseudomarką Overmax a telefon Vertis 01 Plus, z tym że miałem problem z zasięgiem przy podłączonym zestawie słuchawkowym BT - gubił zasięg podczas próby wykonania połączenia, był w serwisie 3 razy po czym już stanowczo domagałem się zwrotu pieniędzy to wysłali go 4 raz ale tak naprawdę nic nie robili a nawet prawdopodobnie nie spr z innymi zestawami słuchawkowymi, a jeszcze jak by było mało tego przy 4 wizycie był bardzo krótko w serwisie , nakleili nową plombę i twierdzili że poprawili montaż anteny BT a tak naprawdę nic nie zrobili oprócz naklejenia nowej plomby - śrubki były nie tknięte a telefonu nawet nie przywrócili (pewnie nawet nie włączyli) do ustawień fabrycznych gdzie widniały moje połączenia testowe i sparowne słuchawki i zestaw głośnomówiący :D Także po tych przygodach zdecydowanie wyleczyłem się z pseudomarek , ważne że odzyskałem kasę.Teraz kupiłem prosto z Chin Lenovo A806 i wykonanie i ogólnie jakość przede wszystkim rozmów i zasięgu zdecydowanie lepsze niż w tych tanich badziewiach. Jeszcze bym zrozumiał wszystko wiadomo cena atrakcyjna itp gdyby firma i serwis podchodziły poważnie do usterek i innych problemów a nie robili ludzi wała.Trzeba pamiętać by za każdym razem jak się wysyła telefon czy inne urządzenie to nie z ramach gwarancji tylko rękojmy i się podszkolić z praw konsumenta ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi