Skocz do zawartości
SopPracz

Lexibook - niezidentyfikowane zawieszanie się urządzenia, błąd INF podczas instalacji sterowników

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Urządzenie to Lexibook MFC157FR choć z tego co wygrzebałem, podobne lub identyczne jak Logicom 750.

Taki tablet wpadł mi w ręce (wiem, /ciach/ ) już uszkodzony - tzn:

- Wieszał się bez powodu, w każdym możliwym momencie - mówiąc "wieszał" mam na myśli freeze - ekran świeci, widocznie traci ostrość i wyświetla nadal ostatnią przeglądaną stronę, pomaga jedynie przycisk reset.

Wipe, pousuwałem (a raczej wyłączyłem) cały /ciach/ producenta - problem występował nadal. Zainstalowałem firefoxa na wbudowaną karte SD - przez pół dnia zero usterek(?) a teraz znów występują.

Najbardziej dla mnie, niezrozumiała jest częstotliwość wieszania się, czasem 30 minut korzystania i nic, czasem 3 i problem. Tablet może leżeć włączony całą noc - nie zawiesi się.

Zanim rozkręcę go albo dam komuś kompetentnemu do grzebania, chciałem upewnić się czy to na pewno hardware.

Problem występuje z podłączeniem i zidentyfikowaniem urządzenia - jako pamięć masowa bez problemu, w trybie debugowania długo się męczyłem aby w ogóle XP dodał Android Phone w menadżerze urządzeń i wykrył sterowniki. Przy instalowaniu wyskakuje jednak błąd "Występująca w tym pliku INF sekcja instalacji usługi jest nieprawidłowa" Próbowałem ze sterownikami do Rockchipa, ADT i to samo.

Od przeglądania forów francuskich już mnie głowa boli...

Mam nadzieję, że wybrałem dobry dział, jeśli nie, proszę o przeniesienie.

Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc, pozdrawiam.

Edytowane przez SopPracz
    kultura j. polskiego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi