Skocz do zawartości
sp4ubw

Oficjalne Froyo dla Polski - 3.4.2_179

Rekomendowane odpowiedzi

sp4ubw

Dziś pojawiła się oficjalnie aktualizacja do wersji 2.2 systemu android. Ponizej macie bezposrednie linki do MSU i opisu.

Oficjalny PDF z opisem aktualizacji dla Polski:

Oficjalne Froyo PL (PDF)

Link do Strony z MSU do aktualizacji:

MSU update

mirror:

MSU

Link do pliku SBF do instalacji przez RSD Lite:

Froyo PL,

http://forum.android.com.pl/f267/rom-oficjalne-froyo-dla-polski-3-4-2_179-a-74553/index21.html#post715041

Proszę pamiętać o WIPE inaczej będzie wiele błędów min. niedziałający aparat, lagi telefonu.

Wersja zdeodexowana:

3.4.2-179-002_CEE_deodexed-signed.zip (zrobiona przez kolegę bether)

mirror bezpośredni:

Froyo PL- 179-deodexed

UWAGA, tę wersję ROMU [deodex] należy wrzucać tylko i wyłącznie na świeżo zainstalowany ROM w postaci SBF, po uprzednim wykonaniu obu wipe przez custom recovery. W innym przypadku moze nas zaskoczyć bootloop, czyli czerwone logo motoroli widoczne w nieskonczoność. W takim przypadku należy wejść w tryb bootloadera (FAQ) i wgrać ROM z pliku SBF powtórnie.

KIlka uwag po wrzuceniu oficjalnego Froyo:

1. ROM jak najbardziej godny polecenia, nie sugerujcie się uwagami ludzi, którzy piszą, ze wolniejszy niż 2.1 Totalna bzdura. ROM jest identyczny pod względem szybkości jak wcześniejsze wycieki Froyo. W zasadzie różni się tylko tłumaczeniami w kilku miejscach. W Q uzyskuje 1600pkt. Przy zegarze 1200MHz.

2. Wszystko dziala płynnie - oryginalny launcher motoroli nigdy taki nie był i nie będzie - wystarczy go zmienić na Launcher pro lub ADW Launcher.

3. Nagrywanie filmów i zdjęcia - wszystko działa. Zoom, lampa. Po dograniu fixa na 720p, działa też poprawnie nagrywanie filmów w większej rozdzielczości. Nie ma zacięć nawet przy bitrate 10Mbitów (osobiście używam 3Mbitów).

4. ROM jest ładnie rootowalny przy pomocy superoneclick i gingerbread_root. Polecam drugi sposób, gdyż jest to zwykła apk i można to zrobić z poziomu telefonu.

5. SecondInit działa wyśmienicie razem z recovery - też do zainstalowania jako apk. Ja z przyzwyczajnie używam jeszcze starej wersji (gdybym chciał nagle zmienić na CMa).

6. W samym ROMie wystepuje na początku stary market, wiec przy uruchomieniu pierwszym moze się wyłączyć. Ponowne włączenie da nam juz nowy wygląd marketu.

7. Bezproblemowo działają aplikacje korzystające z kamery (camscanner, camera360, lgcamera, vignette i inne).

8. GPS również działa prawidłowo i aplikacje takie jak Sygic GPS navigator nie moją z nim problemu - testowałem na Sygic 11.0.1.

9. Akumulator - ładowanie działa przy wyłączonym telefonie i potem pobór prądu jest umiarkowany - taki jak był we Froyo wcześniej. Po przejściu z CMa 7 wydaje mi się, ze bateria w ogóle nie jest eksploatowana ;p

Niżej kilka dodatków:

1. Aplikacja do rootowania telefonu, przed uruchomieniem, nalezy postępować zgodnie z info w programie, czyli włączyć debugowanie USB.

GingerBreak-v1.20.apk

2. Aplikacja do recovery, po zainstalowaniu i uruchomieniu nalezy wykonać dwa razy reboot telefonu, potem można zacząć jej używać (klawisz głosu w dół podczas uruchamiania, jak zapali się dioda na niebiesko):

SndInitDefy_1.4.apk

3. Aplikacja radia FM działającego na głośniku:

FMRadio.apk

4. Fix do wrzucenia przez recovery do nagrywania filmów w rozdzielczości 848x480 i do odtwarzania 720p. Jest to wersja pozbawiona dodatkowych aplikacji (galeria) i z poprawionym plikiem build.prop przez kolegę bether.

720p_and_fullscreencam_179.zip

5. Fix do wrzucenia przez recovery do 1% skoku naladowania akumulatora. Dzięki niemu kazdy program będzie pokazywał ten skok z jednoprocentową rozdzielczością:

battery_step.zip

6 [deodex]. Nagrywanie rozmów, fix do dialera, który pokaże nowy przycisk z napisem "recorder". Działa w trakcie rozmowy telefonicznej. Uwaga, zmieni język aplikacji telefonu na EN. Do wrzucenia tylko na wersję deodexed!

F_179_Call-Recorder-signed.zip

Screen:

record.jpg

7. Jeśli kogoś denerwuje działanie automatycznej jasności to powinien skorzytać aplikacji LEDefy. Instalujemy ją jak zwyczajną aplikację:

Ledefy.zip

8. [deodex] Czarny pasek powiadomień wraz z procentami naładowania oraz stockowe odblokowanie ekranu ze standardowymi paskami odblokowania. Do wrzucenia przez recovery:

theme_gingerbread_baterystep.zip

Uwaga: Wszelkie zmiany theme są dostępne tylko dla wersji deodex. Najpierw musisz wgrać zip o którym była mowa wcześniej.

Screeny:

black1.jpgblack2.jpg

9. (bether)Jeżeli ktoś chce trochę poprawić sobie jakość zdjęć i nie potrzebny jest mu filtr "denoise" zaaplikowany przez stockową aplikację aparatu, może wrzucić sobie zmodowany plik mot_ise_imager_cfg.bin. W tym pliku wyłączyłem tylko "denoise" i nie ruszałem kompresji, bo nieraz powodowała kłopoty. Bez filtra otrzymujemy trochę większą ostrość, ale i więcej szumu.

Plik do wrzucenia przez rootexplorer:

mot_ise_imager_cfg - bez denoise

Plik do wrzucenia przez recovery:

mot_ise_imager_cfg.bin-no-denoise-signed.zip

Plik UNDO;

UNDO-mot_ise_imager_cfg.bin-signed.zip

10. Przed wrzuceniem pliku SBF z CMa należy zawsze wykonać oba wipe w systemowym recovery. Jeśli o tym zapomnimy to można to wykonać po wrzuceniu pliku SBF. Po restarcie telefon uruchomi się poprawnie.

Zapraszam do dyskusji.

Edytowane przez sp4ubw
    Częste pomyłki userów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    S.O.V

Przed chwilą zaktualizowałem telefon ( T-Mobile) pierwsze czo mozna zauważyć to czerwone logo motoroli przy włączeniu telefonu puzniej startowa animacja T-Mobile :) zmieniona galeria wygląda bardzo ładnie

jeszcze zainstalowało mi 2 gry wersji demo i przez zarządzanie aplikacjami nie mogę ich usunąć może mi ktoś powiedzieć jak to zrobić ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy jest jakaś możliwość wgrania tego przez MSU jeśli wcześniej flashowało się Nordica?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sp4ubw

Nie ma, trzeba poczekać na SBF i wrzucić przez RSD. MSU wykrywa, że masz Froyo i nie pokaże aktualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepsze jest to ze wczoraj o 15.30 podłączyłem tel sprawdzam monto updater i wielkie zdziwienie jest! zapytał o backup ale musiałem juz lecieć do domu (koniec pracy) wieczorem podpinam tel i nic nie ma, dzis rano to samo jakies 2 godz temu znowu sie pojawił.

//btw zrobilem update ale w tel nadal pokazuje Firmware 2.1 wpdate 1? podłanczam znowu tel do MSU i dostaje info "program msu nie moze zidentyfikowac tego urzadzenia" mialem wczesniej roota w tej chwili po update juz go nie mam :/ ktos wie o co kaman?

Edytowane przez activedroid

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za info po niecałej godzince nowy system chodzi na mojej motce co do wrażeń to jeszcze za wcześnie ale gorzej niebędzie -tak myślę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a jak sie ma sprawa z root-em? po aktualizacji blokuje sie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No własnie sam czekam na odpowiedz jak podłaczyłem tel pokazał ze jest nowy soft t-mobile itp przeszedł na update telefon sie wyłaczył wgrał soft zrestartował sie patrze znowu logo era sprawdzam soft nadal 2.1 podłanczam znowu do msu po chwili wyskakuje ze nie rozpoznaje urzadzenia ale dostep do karty normalnie mam, pliki tez synchronizuje. Miałem roota i nie wiem czy cos sie nie namieszało. telefon działa normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a jak uaktualnie to utrace wszystkie programy ktore zainstalowalem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ja własnie zapuściłem aktualizację i mam bootloader 9.10 ........ SW Update In Progress... i za chwilkę będę miał FROYO.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi