Skocz do zawartości
lyczko

ROOT Root NEXUS ONE

Przydał CI się ten tutorial? (nie masz Nexusa, nie klikaj)  

18 użytkowników zagłosowało

1. 1. Przydał CI się ten tutorial? (nie masz Nexusa, nie klikaj)

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie nie ;/, zainstalowałem też sdk tools i dalej nie działa, już z dobrą godzinę siedzę nad tym. Później wpisuje komendę na odblokowanie to niby przy fastboot jest napis usb ale cały czas oczekuje na urządzenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem tak samo. Pomogło mi, jak zainstalowałem stery do USB ściągnięte przez SDK. W trybie normalnym podłączałem fona do kompa i montowałem kartę bez przeszkód. Kiedy jednak podłączyłem go w trybie bootloadera, system rzucał mi się o stery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm w ogóle nie wiem to SDK nie łączy mi się jakoś, nie pobiera aktualizacji. Już mi się odechciewa cokolwiek robić przy tym telefonie. Jeszcze nigdy nie miałem problemów ze skonfigurowaniem czegokolwiek a ten telefon wyprowadza mnie z równowagi. Po odpaleniu SDK normalnie pobierał Ci aktualizacje?

EDIT: Chyba już ogarnąłem, spróbuje teraz to zrobić, jak się nie uda to na dziś odpuszczam, nie chce uszkodzić mojego nexusa.

Edytowane przez CRITIC4L

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie trać nadziei :) Telefonik świetny jest. Wczoraj sam siedziałem nad rootem chyba ze dwie godziny.

Spróbuj w ustawieniach SDK wpisać amerykańskie proxy, np 216.114.194.18:6588 i zaznacz "force https..."

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poradziłem sobie z tamtym problemem, teraz robiłem root'a i czy po uruchomieniu .bat'a powinno mi się wyświetlić coś na telefonie czy nie? W okienku cmd wyskoczyła cała ścieżka a na końcu sending 'boot' <2164 KB>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na telefonie nic się nie wyświetla. Najlepiej zrób tak, jak radzi lyczko. Ściągnij "nexus one torch" z marketu i spróbuj uruchomić. Jeśli nie masz roota, nie uruchomisz latarki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, tak. Mam roota, próbowałem teraz wrzucić recovery i cyanogena tak jak to przedstawił michalb. Niby wszystko przebiegło bez usterek, tylko gdy włączyłem telefon ponownie raz kolorowe logo się ładuje, później błękitne po czym się wiesza i od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tu już się poddaję. Ja na razie wgrałem tylko recovery od amon-ra. ROMu na razie nie zmieniałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra ja juz ogarnalem, mam recovery i cyanogen. Mialem jakies problemy, ze sie wieszal przy starcie ale zrobilem jeszcze raz wipe, wgralem i juz jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pojawiła się nowa wersja RECOVERY Amon 1.7.0 która wspiera noandroid backup ext nowej metody APPS2SD która Cyanogen zaaplikował w swoim najnowszym sofcie 5.0.5.

Na poprzedniej wersji 1.6.2 przy próbie zrobienia noandroid backup + ext wywalało mi błąd, teraz na nowej wersji jest wszystko OK. Polecam tak, że najnowszy soft Cyana 5.0.5.1 który wspiera system plików EXT4.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi