Skocz do zawartości
adigawi

Rozbłyski ekranu podczas lekkiego ściskania występujące w okolicy portu ładowania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zauważyłem u siebie w telefonie dziwną niepokojącą rzecz. Jest to najlepiej widoczne na czarnym lub ciemnym tle. Jak trzymam uruchomiony telefon w dłoni, z lewej strony lekko dociskąjąc go w okolicy portu do stacji dokującej, to w tej samej okolicy na ekranie pojawiają się rozbłyski ekranu. Palcem trzeba uciskać poniżej tego złącza, czyli od strony tylnej obudowy- ZAZNACZAM, ŻE ABSOLUTNIE NIE DOTYKAM TYCH KONEKTORÓW KTÓRE ŁADUJĄ TELEFON. Czy ktoś mógłby sprawdzić u siebie i napisać czy taki efekt też u niego występuje?

---------- Post dołączono o 09:52 ---------- Poprzedni post napisano o 09:48 ----------

zauważyłem że tki sam efekt występuje dociskając bok telefonu z drugiej strony w okolicy przycisku zasilania...... najlepiej to widać w momencie takiego pulsacyjnego lekkiego dociskania....

---------- Post dołączono o 12:43 ---------- Poprzedni post napisano o 09:52 ----------

Haaalo 120 odsłon i żadnego komentarza? Zwracam się do właścicieli compactów. Jeżeli nic takiego nie ma miejsca w waszych telefonach to też napiszcie żebym wiedział, czy to pojedynczy przypadek czy może jakaś wada..~?~?

Edytowane przez adigawi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Danq

W moim nic takiego nie występuje, nie zależnie gdzie bym naciskał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adam2a

Też nic takiego nie zaobserwowałem. Natomiast przy najniższym poziomie jasności na białym tle widać ledwo dostrzegalne mruganie ekranu. Nie jest to duża wada, ale jednak irytuje kiedy się czyta w nocy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    veimus

Ja niestety też to zauważyłem, odchudzając krawędzie wokoło wyświetlacza wyświetlacz jest blisko ramki (z plastiku na dodatek) i własnie tak jak piszesz jak naciskam lekko na port to dzieje sie tak jak mowisz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Trewi

Witam, u mnie nie zauważyłem tego zjawiska:hurra:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja również nie posiadam takiego problemu. Będziesz wysyłał na gwarancje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Detroi

Wydaje mi się to być normalne. W końcu mamy tak blisko wyświetlacz, że nie ma opcji, żeby taki nacisk nic nie wywołał. Czekamy, co się wydarzy w tej sprawie. Ktoś daje to na gwarancję? Zaznaczam, że jest to niezauważalne. W moim przypadku czarne tło + maksymalne podświetlenie. Inaczej coś takiego jest niewidoczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak więc sprawdziłem już 4 telefony- dwa czerwone jeden biały i jeden czarny (czerwone sprowadzone z UK, pozostałe oficjalne telefony w sklepie sony) i wszędzie ta "wada" występuje. Czasami bardziej widoczna, czasami mniej... problem polega na tym, że aby to zjawisko zobaczyć, trzeba wiedzieć jak "zamacać"! :) Jak pokazywałem kolesiowi w sklepie te dwa czerwone egzemplarze to facet sam nie potrafił wywołać takiego zjawiska dopuki mu nie pokazałem "specjalnej techniki namacywania". Później już bez problemu mu to wychodziło i efekt był widoczny na ekranie... Oczywiście nie zakładam, że 100% telefonów to ma ale uważam, że w projektowaniu tego modelu ktoś coś przeoczył i sporo sztuk może mieć z tym problem. Musiałem wrzucić do mojej wypowiedzi troszkę dwuznaczności, żeby nie było za sztywno... :) pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Detroi

Jak wcześniej się wypowiadałem. Ekran jest tak blisko, że musi być jakaś reakcja. Telefon musiałby być nie wiadomo z czego, aby nie można było siłą nacisku lekko wgiąć ramkę telefonu do środka tak, aby wyświetlacz zareagował. Nie wiem jak z innymi modelami, ale w innym miejscu to nie występuję, tylko przy wtyczce, gdzie jest mniejsza odległość do wyświetlacza oraz prawdopodobnie inny materiał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

... no tak, ale tak całkiem obiektywnie patrząc nigdy w żadnym z dotychczas przeze mnie posiadanych telefonów nic takiego nie miało miejsca. Mnie tłumaczenie, że ekran jest blisko nie przekonuje- w każdym telefonie ekran jest blisko czegoś, zawsze wszystko jest tak upchane aby jak najwięcej wykorzystać przestrzeni, jednak gdzie indziej takie zjawiska nie występują... Nie zrozumcie mnie źle, nie mam zamiaru tutaj czegokolwiek na siłę udowadniać, i i tak uważam, że telefon ten jest dla mnie osobiście najlepszym rozwiązaniem jakie istnieje obecnie na rynku. Chciałbym tylko wiedzieć czy jest to norma i nie ma co w ogóle zwracać na to uwagi, czy może jednak starać się znaleźć model całkowicie idealny, bez efektów świetlnych na wyświetlaczu. (Udało mi się zwrócić moją z3 compact tam gdzie kupiłem i chwilowo jestem na z3 zwykłej, ale w zależności od wyników moich poszyukiwań prawdopodobnie powrócę do compacta...)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi