Skocz do zawartości
axe95

Komunikat Roaming danych

Rekomendowane odpowiedzi

axe95

Siema, ciągle wyskakuje mi na romie 2.2 komunikat Roaming danych utracono możliwość przesyłania danych. Dodam że mam sieć PLAY. Da się to jakoś wyłączyć żeby komunikat nie wyskakiwał?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zezima

mam to samo :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak sądzę nie masz abonamentu Inclusive, i pewnie masz zablokowany transfer danych poza nadajnikami Play. Jeśli chodzi o komunikat sieciowy (nie telefonu), to ja go wyłączyłem dzwoniąc do BOK i prosząc miłą panią o wyłączenie tego - inaczej się nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Podpinam się do tematu. Mam telefon z sieci Plus i bardzo często mam komunikat: ,,Roaming danych, Utracono możliwość przesyłania danych". Odpowiedzi na ten temat nigdzie nie znalazłem. Co mam zrobić żeby mi to nie wyskakiwało? Proszę o wytłumaczenie mi tego łopatologicznie, będę bardzo wdzięczny :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nikt nie wie co mam zrobić? Proszę o pomoc;) Dodam, że mi to się nie zawsze pokazuje, raz jest, a raz tego nie ma.\

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trochę dziwne że w Plusie masz komunikat o roamingu danych. Nie mieszkasz przypadkiem nigdzie przy granicy? Bo w sumie innego pomysłu nie mam. Temat oryginalnie był o roamingu w play, a jak wiadomo sieć ta umożliwia korzystanie z nadajników plusa. Plus natomiast korzysta tylko ze swoich własnych urządzeń.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie mieszkam w pobliżu granicy, mieszkam w dolnośląskim (wrocław) i mam problem bo jak jestem u siebie w domu to tego komunikatu nie mam, a jak jestem, np. w szkole czy w drugim domu (ok. 1km dalej) to już ten komunikat jest.

I jak wyskoczy mi on, wysune ten górny pasek na ekranie i tam jest napis Plus i obok zmień, a jak nie ma komunikatu Roaming Danych to też jest Plus, ale bez tego "zmień"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    raf-PL

A ktoś kombinował z włączeniem lub wyłączeniem roamingu?

Na Plus nei loguje się czasem na Aero2? (ponoć można).

Na Play można próbować wymusić ręcznie sieć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon mam od miesiąca, kupiłem go używanego więc nie mam pojęcia czy ktoś tam coś kombinował. Jak wyskoczy mi ten roaming danych to wyżej mam Plus i mogę dać nie "zmień" tylko "usuń"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

też miałem z tym problem ale wszedłem w ustawienia-komunikacja-sieci telefonii komurkowej-roaming danych i wszystko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi