Skocz do zawartości
luca33

Telefon "gubi" ustawienia i nie tylko, dlaczego?

Rekomendowane odpowiedzi

luca33

Podłączam telefon do kompa i znikaja mi ustawienia m.in ikon - chocby ikonka "go sms" która ustwiam na dolnym pasku szybkiego dostepu a inne ikony juz w menu głownym choc mialem je jakos pogrupowane sa wymieszane. Co wiecej po podłączeniu do kompa telefonu i odłączeniu go nie mam w galerii przed chwilą zrobionych zdjęc, tez znikaja. Dlaczego tak sie dzieje, zrobiłem restart ustawien fabrycznych i nie pomogło, pomózcie :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmień launcher na inny bo chyba TouchWiz tak ma.

Używasz bezpiecznego odmątowania telefonu od pc?

Swypnięte Bladym

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    luca33

Co to jest launcher? Co to jest TouchWiz ?

Przepraszam ale zielony jestem i stad takie pytania.

Tak uzywam bezpiecznego odłączenia od kompa ale juz kiedy jest podłączony to widze ze ikony z paska szybkiego uruchamiania giną wiec to chyba nie ten powod.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

TouchWiz to launcher, a launcher to najlepiej Ci wytłumaczy FAQ. W mojej sygnaturze masz link, bez przeczytania tego będziesz niewiele wiedział.

Mówisz o widgetach?

Jeśli masz je na karcie SD zainstalowane to przenieś je do telefonu.

Swypnięte Bladym

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    luca33

Ale one nie wszystkie chca sie przenosic, zreszta chyba powinno byc tak ze nie zaleznie czy zainstalowałem ta aplikacje na telefonie czy na karcie to odnosnik do niej nie powienien znikać po podłaczeniu do kompa, tym bardziej zrobione zdjęcia, bo tego to juz zupełnie nie rozumiem, zrobie zdjecie widze jest w galeri - podlacze telefon, odłacze - zdjecia juz nie ma nigdzie na telefonie ;(

A powiedz jeszcze jak sprawdzic czy ja mam tegolaunchera o ktorym wspomniales i ze to on moze byc za te bledy odpowiedzialny? I w takim razie jakiego innego bys proponował w zamian jesli jest to wymagane ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Twoje zdjęcia mogą być w folderze LOST.DIR na karcie, zmień przykładowo kilku plikom rozszerzenie na jpeg. czy png. w zależności jakie miałeś.

Spróbuj kopiować pliki na kompie przez aplikację Total Commander do telefonu.

Na Spicy miałem tak samo ze znikajacymi fotkami z galerii. Widać samsung nadal nie nabrał rozumu albo wina PC.

Zobacz w dziale Ace bo chyba ktoś już pisał że launcher nie trzyma ustawień.

Zainstaluj z marketu darmowy Go Ex launcher

Swypnięte Bladym

Edytowane przez dominikwrobel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    luca33

Zainstaluj z marketu darmowy Go Ex launcher

A czy on naprawi te błedy?

I sama instalacja wystarcza czy powiesz co tam trzeba zrobic?

P.s. zauwazyłem ze ikony widgetów czyli np GO SMS ustawionego na pasku szybkiego uruchamiania (na pulpicie na dole pasek) nie znikaja przy samym podłączenie do kompa ale jak przy podłączeniu telefonu na telefonie wybieram jeszcze z paska sciganego z góre pulpitu - "podłączono usb - wybierz aby skopiowac pliki z komputera..." i jak to wybiore to wtedy wszystko szlak trafia, ikony, zdjęcia, nawet chyba dzwonek przychodzącego smsa sie zmienia na jakis systemowy.

Ale dopoki nie wybiore tej opcji podlaczenie to tak podłaczony telefon tylko mi sie ładuje za pomoca PC a juz nic nie przerzuce w jedna czy druga strone, musze użyc tej opcji która opisałem wyzej - z górnego menu - zeby wykrył mi telefon w moim komputerze no ale co wtedy sie dzieje to juz pisałem.

Prosze o dalsze rady, z góry dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli np ten dzwonek jest na karcie pamięci to po wybraniu opcji kopiowania plików na PC telefon przestaje go widzieć bo karta zostaje z niego odmontowana i pojawia się w PC. To jest całkowicie normalne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    luca33
    Jeśli np ten dzwonek jest na karcie pamięci to po wybraniu opcji kopiowania plików na PC telefon przestaje go widzieć bo karta zostaje z niego odmontowana i pojawia się w PC. To jest całkowicie normalne.

No sek w tym ze akurat ten dzwonek jest na telefonie nie na SD a nawet gdyby tam był to rozumiem ze telefon by go nie widział w trakcie podłączenia do kompa ale juz po odłączeniu powinno wszystko wrocic do normy a tak nie jest i trzeba od nowa ustawiać.

Wgrałem tego GO EX launchera ale nie wiem czy cos teraz mam tam zmieniac, ustawiać czy po prostu teraz juz bedzie dobrze ... (?)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coś masz nie tak. Najlepiej sformatuj kartę.

Swypnięte Bladym

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi