Skocz do zawartości
Alan89

Debrand LG G3 16 GB. Jak?

Rekomendowane odpowiedzi

Alan89

Witajcie, nie wiem gdzie to napisac, ale może najwyższa pora skompletować pełny poradnik jak zdebrandowac nasze G3? Mój G3 jest z Plusa 16 GB, dość wolno chodzi - jak to na brandzie, ktoś może napisać krok po kroku jak to wykonać? Czy przestawia się jakiś ten Knox czy coś? po debrandzie przepada gwarancja? Bardzo proszę o pomoc!

:DD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na pewno pierwszym krokiem będzie zrobienie root'a. Generalnie są dwa sposoby

1. http://forum.android.com.pl/f1414/root-stump-root-apk-458791/

Działa na wersji romu poniżej 10L - na 10L już nie działa (przynajmniej u mnie)

2. http://forum.android.com.pl/f1414/root-purpledrake-lite-osx-linux-windows-451095/

Działa na każdej wersji romu (przynajmniej u mnie)

Przed usuwaniem katalogów podanych niżej najlepiej zrobić ich kopie w razie czego

Jak już masz roota, to aplikacje możesz sam usunąć. A takie rzeczy jak bootanimation i inne to tu:

1. data/.OP/PLS_PL (Najlepiej skasować cały katalog .OP)

2. cust/PLS_PL (też skasować, też można cały bo u mnie nie robi problemów)

Katalogi są widoczne tylko przez root explorer lub inny tego typu program.

Teraz zapewne będzie wywalać błędy, włączenie i wyłączenie telefonu powinno załatwić sprawę.

Teraz gdy zaktualizujesz oprogramowanie następnym razem root który zrobiłeś zniknie lecz brand nie wróci, dlatego warto mieć skopiowane te pliki w razie gdybyśmy oddawali telefon na gwarancję. Z tego co wiem to jest jakaś flaga która wyświetla czy telefon był rootowany nawet gdy już tego roota nie ma tak, że z gwarancją może być kiepsko, ale sam nie wiem różnie to mówią.

KnockCode zostaje. Co do tego, że telefon zamula, to zainstaluj jeżeli jeszcze nie masz V10L bo plus dostał parę dni temu i uruchom tryb ART mi pomógł śmiga fajnie i nie zamula już.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za pomocą Solid Explorera(root) wywalilem caly folder "cust" po restarcie wyskakuje mi okienko z błedem: teraz przy każdym ponownym uruchomieniu. " Current version is not available for user. Can't find matched cust for NT-code mcc/mnc [26003], subset[FF]"

Mimo wszytsko po włozeniu SIM aplikacje orange 32szt sie zainstalowaly (PL i FR jakies).

ktoś sobie z brandem poradziła na V20P stock?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najprostszy sposób na debranding to wgranie Cloudy G 2.5. Masz najszybszy rom oparty na v20p plus wygląd i aplikacje z LG G4. W moim przypadku na v20h od Orange wystarczyło wywalić podfoldery z Cust, zawierające bootanimacje i aplikacje Orange (nie pamiętam nazw folderów). Po wgraniu v20p nie miałem już nic z Orange oprócz aplikacji do zainstalowania widniejących w Centrum Aktualizacji. Lekarstwem na okienko z błędem jest wgranie przez TWRP pliku cust-restore.zip:https://www.androidfilehost.com/?fid=95784891001611296.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystkie (32 szt.) się ściągają zawsze jak włożę SIM-a, chyba pozostaje mi po prostu wywalanie ich po zainstalowaniu...

Wiesz co, ale przeszukałem folder cust po zainstalowaniu V20P i nie było tam ani jednej aplikacji.

EDIT:

Na kolejny raz wgrany V20P

Dobra dałem Ciala ze skasowanie całego folderu CUST wcześniej.

Teraz wywalilem chyba co trzeba (kopia na SD):

Jak już masz roota, to aplikacje możesz sam usunąć. A takie rzeczy jak bootanimation i inne to tu:
1. data/.OP/PLS_PL
2. cust/VDF_COM 

Reszty nie ruszałem, żadne błędy okienka nie wyskakują i badziew z orange sie nie wyswietla.

Edytowane przez Raciborski
Regulamin pkt. 4.6 Pisząc odpowiedź na ostatni post w temacie, nie cytujemy go w całości...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi