Skocz do zawartości
CZAJA

Pliki *.csv

Rekomendowane odpowiedzi

CZAJA

Nokia pc suite tworzy plik z kontaktami typu *.csv i jak chce je zaimportować do Gmaila to występuję błąd.

1) Dlaczego tak się dzieje?

2) Jak edytować taki plik żeby Microsoft Office Outlook 2007 mógł to prawidłowo otworzyć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majczu

Z tego co widzę w Gmailu jak wybierzesz opcję: kontakty-->import to będziesz miał wstaw plik csv, klikasz przeglądaj wskazujesz plik i kontakty będziesz miał. Natomiast ja też przechodziłem z Nokii E51 i po wrzuceniu kontaktów z csv niestety wszystko było prócz numerów telefonów. Numer telefonu nokia zapisywała mi jako: "właściwa sieć" ale w kontaktach google było to widoczne tak jakby w notatce. Musiałem ręcznie wpisywać numer w odpowiednią rubrykę. To było dosyć dawno bo ponad rok temu. Może poprawili teraz coś na Gmailu. Nie wiem nie sprawdzałem. Jeżeli chodzi o Outlook`a to Ci nie pomogę. Nie używam tego szitu.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to skopiować zawartość pliku csv do pliku xls (exel) i dopiero dodać go do Outlook`a .

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wbp

Importujesz plik csv do Outlooka Expressa bądź dla Windowsa Vista/7 do Poczty Systemu Windows i następnie Importujesz w Office Outlooku 2007 kontakty z Expressa bądź programu pocztowego :) Mnie wszystko poszło bez problemu ;) Trochę zabawy, ale później tylko synchronizujesz kontakty i edytujesz w Office Outlooku ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi