Skocz do zawartości
Parneist

Brak sygnału dzwonienia - nie działa głośnik i mikrofon

Rekomendowane odpowiedzi

Z uwagi na powszechny "problem" z naszymi HTCOne, ingeruję w ten post i umieszczam w nim odnośnik do TYMCZASOWEGO rozwiązania problematyki, ale tylko dla urządzeń mających root`a!!

Tu jest owe tymczasowe rozwiązanie: http://forum.android.com.pl/f837/brak-sygnaa-u-dzwonienia-nie-dziaa-a-ga-oa-nik-i-mikrofon-476367/index2.html#post4285418

Aktualizacja 18-12-2014r.

- w poście: http://forum.android.com.pl/f837/brak-sygnaa-u-dzwonienia-nie-dziaa-a-ga-oa-nik-i-mikrofon-476367/index7.html#post4300305 - jest załącznik usuwający problem "silent" dla ROMów Viper, ale możliwe że i dla innych platform także - szczegóły w poście.

Aktualizacja 27-12-2014r.

Tu jest fix "produkcji" Team Venom: http://forum.android.com.pl/f837/brak-sygnaa-u-dzwonienia-nie-dziaa-a-ga-oa-nik-i-mikrofon-476367/index7.html#post4300422

Sprawdzony - działa.

Witam,

Wczoraj wieczorem mój telefon, bez wyraźnego powodu, uległ dosyć poważnej awarii. Podczas połączeń dźwięk, oraz mój mikrofon ulegają wyciszeniu ( Nie mogę usłyszeć nawet sygnału połączenia). W trakcie innych czynności głośnik i mikrofon działają normalnie. Proszę o pomoc.

Edytowane przez qriozum
    Wstawiłem odnośnik do rozwiązania problemu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie też wystąpił ten problem po tym jak telefon się rozładował gdy ktoś do mnie dzwonił. Reinstalowałem rom i przez moment było ok a później znowu to samo... Na ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziwna sprawa, bo u mnie pojawił się ten sam problem 2 dni temu . Po zresetowaniu telefonu przez chwile jest ok, a później wycisza mikrofon i dźwięki.

Może to problem sieci? Ja jestem w Play, a Wy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam dokładnie to samo, wcześniej też mi się zdarzało, ale od kilu dni jest to uciążliwe i pojawia się często. Mam telefon w sieci Play, ale wątpię żeby u nich był problem.

Zainstalowany mam rom ViperOne, może tu leży wina? A może po prostu jest to awaria telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    OcwiK

Witam, tak jak w temacie, nie działa mi mikrofon oraz głośnik kiedy z kimś rozmawiam. Nagram filmik-mikrofon działa, głos słychać, włącze muzyke głośniki grają pięknie. Gdzie jest problem? Może coś wyłączyłem przez przypadek. Wszystko stockowe, nie mam roota ani s-off. Pozdrawiam, liczę na szybką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    timonq

Dzisiaj wyciekł ten problem. Zdarza się on chyba na wszystkich M7, nie ważne czy stock czy jakiś modyfikowany rom. Problem leży po stronie googla. Na razie istnieje tylko tymczasowy fix, należy WYŁĄCZYĆ internet w telefonie, następnie wejść do ustawień, aplikacje, wszystkie aplikacje i tam znaleźć Google play services , Google play store i Google play framework (lub spolszczone odpowiedniki tego). Należy wejść na te aplikacje i skasować dla nich cache i ewentualnie dane. Po tym telefon powinien zadziałać. Jednak po połączeniu z netem problem wraca. Więc należy nie korzystać z internetu do czasu fixa. Drugą opcją jest podobno wyłączenie aplikacji google play, ale tego nie sprawdzałem jeszcze. ;)

Edytowane przez timonq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

WItam

U mnie dzisiaj rano wystąpił ten problem i przez cały dzień niestety nie dało się zadzwonić nigdzie. Myślałem o wgraniu od nowa romu ale po przeczytaniu tego wątku nie zrobiłem tego. Jeżeli to faktycznie wina googla to mam nadzieję, że szybko to naprawią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    timonq

Podobno już lecą poprawione paczki. Powinny się zaktualizować w ciągu kilku najbliższych godzin. POWINNY...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qriozum

Osoby które mają problem z komunikacją, mogą spróbować uaktualnić "ręcznie" GooglePlayServices.

Należy:

- pobrać Google Play services 6.5.96 (1630522-038) APK Download - APKMirror

- zainstalować,

- wyczyścić dane APLIKACJI i CACHE,

- reboot.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja już tego problemu nie mam. Czytałem gdzieś, że problem może leżeć po stronie czujnika redukcji szumów, który znajduje się z tyłu telefonu. No i zdjąłem etui i od tego czasu ani razu nie miałem problemu z brakiem głosu podczas połączenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi