Skocz do zawartości
Parneist

Brak sygnału dzwonienia - nie działa głośnik i mikrofon

Rekomendowane odpowiedzi

timonq

Aktualizacja Google play service nic nie pomogła, hot fixy od HTC też nic nie zmieniły, jedyne co to wywalić całe dane z Google Play Service i nie łączyć się z netem, lub wyłączyć aktualizację tej usługi. Sprawa opisana na XDA

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qriozum

Jak masz zamiar wyłączyć aktualizację GPS?

Przecież to się odbywa "silent".

Z kolei zamrożenie GPS jest strzałem w stopę, bo po tym nie działa np. Gmail.

Wyłączyć net w smartfonie?

Kpina. Niechaj spece Google naprawiają co spartolili.

Tu opis jak zablokować autoaktualizacje GPS:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=57419332

Wielu sobie z tym nie poradzi.

Edytowane przez qriozum

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    timonq

Nie pisz GPS, bo Google Play Service to nie Global Positioning System, a wielu to zmyli. Pobierz sobie np Titanium Backup, lub wiele innych do zamrażania procesów (oczywiście potrzebny root) i dajesz mrozimy (używa się tego do wywalania aplikacji operatorów). Można też ręcznie zmienić ustawienia aktualizacji (też potrzebny root). Na XDA masz opisane co i jak.

Edit:

Widzę że już znalazłeś ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qriozum

Kolego, TBP mam od chwili jego powstania :)

Znam go i potrafię korzystać z jego opcji, znam także mankamenty które piętnuję w markecie :)

To teraz sobie zamroź GPS (tak pisuję o tej aplikacji - tego m.in. dotyczy wątek) w TBP i powiedz potem co się dzieje z GMailem, Muzyką Google, sklepem :))))

PS - XDA jest moim podstawowym forum, czytam na bieżąco interesujące mnie działy/wątki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    timonq

No usługi googla nie będą działać, czego można się domyślić. Nie uważam się za lepszego znawcę, ale popatrz kiedy dołączyłem do tego forum, a kiedy do XDA. Mam spore doświadczenie, chociaż raczej nie liczę sobie tego w liczbie postów :) Jesteś tutaj moderem i fajnie, ale tak jak napisałeś, jak coś szukać to tylko na XDA, bo to forum jak i strona ogólnie już jakiś czas temu podupadła, a szkoda :/

Co do GPS może to wprowadzać zamieszanie, bo jak pewnie widziałeś, na XDA było też info o wyłączeniu śledzenia przez usługi googla, co może się wiązać z GPS (satelitami w skrócie) :)

Natomiast nie zmienia to faktu że dali du*y po całości, bo nie można korzystać z telefonu, a ludzie którzy się na tym nie znają pewnie masowo oddają telefony do naprawy. Sam powiedziałem znajomym żeby nie oddawali, bo to nie wina telefonu jest.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ludzie, to jest jakaś totalna porażka, jak google mogło doprowadzić do czegoś takiego i przez dwa dni nie naprawić błędu? Teleofny za spore pieniadze a nie mozna zadzwonić? Nie po to kupowalismy smartfony żeby korzystac z internetu i usług googla albo tylko dzwonić majac wyłaczony internet. Ma to działac i tyle. Czekam na naprawę błędu przez google.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja dziś rano dostrzegłem ten problem. Już miałem robić reset telefonu, ale dobrze że tu zajrzałem.

Ale do sedna. Zaktualizowałem w końcu soft telefonu do 6.09.401.11 , odinstalowałem cloud print od google (ja ją instalowałem wczoraj) ; de facto to była chyba aktualizacja.

I mam w końcu działający telefon, słyszę rozmówcę i mnie też w końcu słychać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj rano pojawił się problem. Nie słyszę rozmówcy, z tego co mi wiadomo, rozmówca mnie słyszy, ale ja jego nie. Głośniki grają tak jak zawsze, nic się z nimi nie dzieje. Próbuję przełączyć rozmowę na głośnik - nic, cisza. Próbuje ze słuchawkami, to samo. Jedyne co słyszę, to dźwięk gdy ktoś się rozłącza, i słyszę go wyraźnie tak samo jak przed wystąpieniem problemu. Spróbowałem jeszcze innej opcji, zadzwoniłem do kolegi z messengera, tej fejsbukowej aplikacji, i tutaj zaczyna się robić dziwnie, bo słyszę jak coś charszczy, gdy po drugiej stronie ktoś coś mówi, tak jakby charszczenie przygasa, a później znowu jest to samo. I ze słuchawkami jest to samo. I z głośnikiem również. Miał ktoś kiedyś taki problem ? Da się coś z tym zrobić prócz serwisu ? Bo nie mam żadnego zapasowego telefonu, i trochę nie mam możliwości odesłania HTC.

Edytowane przez kiler73
    Korekta tytułu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    RIAA

+ id wczoraj ten sam problem ale nie słychać także mnie podczas rozmowy telefoniczniej. Połączenia przez hangouty działają na głośniku rozmów telefonicznych. Głośniki generalnie działają. Jednak rozmowy telefoniczne przez sim nie działają. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qriozum

Temat póki co przykleiłem, ponieważ problem jest "globalny" i nie jedna osoba się z nim spotka :)

Jest kilka doraźnych rozwiązań, ale tylko dla urządzeń zROOTowanych.

Pomijam zamrażanie w TBP, bo to nieefektywne i nieergonomiczne rozwiązanie.

U mnie sprawdziło się takie rozwiązanie:

1. odinstalować google play services z wesji najnowszej (najprawdopodobniej 6.5.87-96),

2. zainstalować wersję 6.1.88 - Google Play services 6.1.88 (1557022-038) APK Download - APKMirror

3. pobieramy i instalujemy sobie jakiś edytor sqlite (np. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.speedsoftware.sqleditor)

4. uruchamiamy tą aplikację i nadajemy oczywiście uprawnienia root`a,

5. przechodzimy do bazy w lokalizacji: data/data/com.android.vending/databases/localappstate.db

6. odszukujemy wpis o nazwie com.google.android.gms i edytujemy wartość w kolumnie "Auto-Update" z 1 na 0.

7. najlepiej lokalizację tej bazy dodać sobie do "ulubionych" w edytorze sqlite, po czym opuszczamy edytor

8. następnie czyścimy data/cache w aplikacjach google play services, oraz google services framework,

9. w dalszej kolejności wykonujemy reboot do recovery,

10. w recovery czyścimy (wipe) cache/dalvik cache.

11. uruchamiamy system.

Po uruchomieniu sprawdzić wpisy w bazie czy aby na pewno jest nasz wpis "0" oraz czy mamy wersję 6.1.88.

U mnie to spowodowało że telefonowanie i rozmowa działa prawidłowo.

Sprawdzić samemu można to w ten sposób, że telefonujemy na swój drugi numer, np. stacjonarny - jeżeli w słuchawce słyszymy sygnał dzwonienia - to jest OK i rozmówcę także będziemy słyszeć :)

---------- Post dołączono o 19:08 ---------- Poprzedni post napisano o 18:40 ----------

Inne rozwiązanie, dzięki któremu możemy spowodować że googleplayservoces nie będzie się aktualizować.

Wykonujemy punkt 1 i 2 z poprzedniego tutka,

3. pobieramy z GP aplikację DisableService: https://play.google.com/store/apps/details?id=cn.wq.disableservice

4. uruchamiamy ją i nadajemy oczywiście prawa root`a,

5. na zakłądce "ThirdParty" odszukujemy "Usługi Google Play" i klikamy w nią,

6. odszukujemy "CheckinServices" i odznaczamy go (zdejmujemy ptaszka).

Edytowane przez qriozum

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi