Skocz do zawartości
Parneist

Brak sygnału dzwonienia - nie działa głośnik i mikrofon

Rekomendowane odpowiedzi

Masz rację z tą aktualizacją GPS do wersji 6.5.87. U mnie wygląda to tak samo z tym, że prowadzić rozmowy jak na razie mogę normalnie.

Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też mogę - wystarczy zrobić kilka razy restart/wipe dalvik/cache i coś z tego zadziała za którymś razem... na jakiś czas, a potem problem powraca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    anga9

Cześć! Ponieważ przy najszczerszych chęciach nie jestem w stanie podążać za instrukcjami z podpiętego posta (możecie mnie oskarżać o skrajny kretynizm, to nie jest dalekie od prawdy) mam naiwne pytanie, bo widzę, że macie Państwo szalone rozeznanie - czy istnieje szanse, że mi się "samo naprawi"?

Z góry dzięki za brak hejtu ;).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze mówiąc myślałem, że już w nastepny dzień po wystapiąpieniu tego problemu google coś z tym zrobi, bo nie wierzę, że skoro to problem globalny to do nich nic nie dotarło i że tak to zostawią. Jestem bardzo zawiedziony takim obrotem sprawy, że telefony za duże pieniądze nie dzwonią z winy dostawcy oprogramowania. Ciekawe co serwis HTC odpowiada ludziom na zgłoszenia tego problemu. A może ktoś się wypowie, kto z nimi juz rozmawiał w tej sprawie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    OcwiK

Hmm... Jak pisałem kiedyś też miałem ten problem. Przywróciłem telefon do stanu fabrycznego, zaktualizowałem oprogramowanie i tyle. Aktualizowałem wybrane aplikacje i od 5 dni wszystko jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie forumowiczówi jak widzę po postach "złotych rączek" w Androidzie :)

Piszę w tym temacie ponieważ mój cudowny i do tej pory nie zawodny telefon HTC m7 zawiódł mnie w najmniej odpowiednim momencie, czyli kiedy muszę opiekować się swoja chorą babcią i przez to muszę być na totalnej wsi gdzie nikt nie slyszal nawet o smartfonach.... :(

Czytałam cały wątek i wasze rady pomocnicze, ale czytając mimo szczerych chęci, naprawdę nie mam pojęcia jak samej naprawić ten problem z brakiem sygnału..... Wiem że to może dla Was być bardzo męczące tłumaczyć to krok po kroku ale czy znalazł by się ktoś kto jak blondynce mi to rozpisze w punktach co po kolei i skad mam co brac i naciskac bym mogła sama sobie z tym problem poradzić, bo nikt mi inny tutaj nie jest w stanie pomóc, a muszę mieć dostęp telefoniczny do świata ... w razie jakich większych problemów z babcią...

Do tej pory udało mi sie:

- sciągnąć google Play service 6.1.88 ( ale nie mogę zainstalować bo pokazuje mi się komunikat ze jest to nie bezpieczne dla mojego telefonu )

- mam zainstalawone wciąż Google play 6.5.87 ( i nie moge tego w żaden sposób odinstalować bo nie widzę przycisku wszystkie przyciski sa szare jakby " zablokowane " gdy wchodzę z drogi ustawienia/ aplikacje )

- zainstalowałam tak jak pisaliscie Disable Service ( jak w niego wchodzę , Uslugi google play nie sa w 3party ale w system i nie da sie tam nic "odkliknać" bo wyskakuje mi komunikat : faild to root acess

-zainstalowalam też root app delete - gdzie mogłabym chyba odinstalowac calego tego google play service - ale boje się ze sobie popsuje tylko telefon, więc wolę najpierw Was zapytać co robić....

- nie wiem czy moj telefon jest zrootowany czy nie... a jesli tak to jak to odrootowac??

Bardzo proszę "złote rączki" o pomoc w naprawie mojego ( i nie tylko mojego ) problemu

Miłego wieczoru

Uparta telefoniczna blondynka :o

p.s. tym razem piszę na forum bo kiedyś SAMA próbowałam naprawić iphona i skończyło się to katastrofą :zakrecony:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    krissh

Z tym problemem napotkałem się po raz pierwszy w piątek w godzinach wieczornych.myślałem , że to jakaś mała zawiecha telefonu,wiec restartowałem i było ok.na forum wyczytałem, że to problem "globalny":).Wróciłem do backupa z 17 listopada, wieć wszystko gra.Wyczytałem na obcych forach i portalach co może być tego przyczyną i na jednym z nich, twierdzą , że wine za to ponosi najnowszy service pack od HTC, który zawiera kod, niezgodny z niektórymi usługami Google a, że ostatnia data wydania pliku Service Pack HTC w sklepie to: 11 grudnia 2014, wiec tą apk bym obstawiał za winowajcę, bo pojawiła sie dzień przed wykryciem tej niedogodności u mnie.

Obecnie też mam tę wersję(od rana zdążyła się zaktualizować), ale uzywam polecanego DisableService więc wszzystko gra w obie strony:)

---------- Post dołączono o 21:03 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------

NaddiaS

Jak masz roota to tym lepiej:) a jeśli nie to.... bo pewne aplikacje potrzebują właśnie dostępu do roota by poprawnie-w pełni działać.

W ustawienia/zabezpieczenia---zaznacz Nieznane żródła.....by instalować obce aplikacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Brak czasu na testy metod/porad i czekanie aż problem zostanie rozwiązany przez Google/HTC, zmusił mnie do przywrócenia backupu (z 11.11.2014) i oczywiście zablokowania ewentualnej aktualizacji GPS.

Teraz jest OK ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Krissh

ok zaznaczyłam i prawie sie chce instalować ale na koniec pokazuje ze sie nie zainstalowalo... nie jestem geniuszem ale to pewnie dlatego ze wciaz mam zainstalownego tego google play 6.5.87 - jak odinstalowac tego drania ? :oczy:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qriozum

Bez roota nie zrobisz downgrade aplikacji systemowych.

@krishh,

Servicepack z HTC wyszedł juz po nagłośnieniu sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi