Skocz do zawartości
romaro1

MyPhone Luna ROOT i CWM

Rekomendowane odpowiedzi

Kazuyoshi

@Kazuyoshi najkrótsza droga do problemów, to jest zrobienie roota bez zainstalowania odpowiedniego recovery

?????????????

z tym stockowym recovery chodzi mi o to ze moze sie jeszcze kiedys przydac np: kiedy dostaniemy up do stockowego romu a majac CWM wtedy juz tego Update nie wgramy o_O o to mi chodzi :) a o co chodzi z ta droga do problemu to ni cholerki nie moge zkumac :P zeby zmienic recovery np na CWM lub TWRP trzeba uprzednio zrobic roota !?

@romaro1 a jak wgrywamy tego HIMAXA ? to czysty rom i wgrywamy go przez stock recovery czy to backup i wgrywamy go w CWM ? ma j.pl ?

plus tego romu himaxa to taki ze wyciaglem z niego stockowe recovery.img i mozna go wgrac jak cwm przez mobile uncle :)

@romaro1 :zdrowko:

Edytowane przez Kazuyoshi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    romaro1

Jeżeli nie masz odpowiedniego recovery to nie masz backupu systemu. Mając roota należy uważać co się instaluje, bo nie które programy potrafią tak namieszać w systemie, że jedyną drogą jest powrót do stabilnej wersji. Do czego wrócisz jak nie masz pełnej kopii. Recovery możesz zmieniać. Mamy to szczęście, że oba działają na naszym kernelu. Oba są w postaci .img a więc możliwość ich zainstalowania jest tylko przez mobileuncle. Nie wiem, czy mobileuncle zadziała bez roota bo mając roota nie mam jak sprawdzić. Ja osobiście polecam PhilZToucha. Obydwa działają dobrze na naszym sprzęcie, PhilZTouch ma więcej opcji. Recovery można zmieniać, należy tylko pamiętać, by restore robić tym którym robiliśmy backup. Czasami się słyszy , że ten lub tamten jest gorszy lub lepszy, ale prawda jest taka, że ich sprawność zależy od romu, a właśćiwie kernela jakiego mamy w s.ystemie. Na jednym lepiej działa ten na drugim inny, a czasami tylko jeden z nich.

Link do Himaxa który podałem jest do romu stockowego, a więc nie pójdzie przez recovery. W zasadzie korzyść z niego jest taka, że można coś upichcić, bo flashować takiego jaki jest nie ma sensu. Ustawienia operatora i inne... Szkoda czasu, a jak się nie ma doświadczenia to już w ogóle nie radzę.

Ale wracając do recovery. Najlepszym przykładem jak z nimi jest i dlaczego na tym samym sprzęcie raz działa to raz inne będzie przykład jednego z użytkowników Cytuję go:

1. Wcześniej miałem MIUI, Recovery było (CWM).

2. Wgrałem kernel dla CM11.

3. Recovery (nieco już inne, inna wersja CWM) było - użyłem go do udanej instalacji CM11.

4. Potem chciałem wrócić do MIUI. Zacząłem od wgrania kernela dla MIUI (PAC, tego samego, którego używałem wcześniej z MIUI).

5. I tu zaskoczenie – nie można wejść w Recovery! Oczywiście nie można też już odpalić CM11 (wiadomo). Nie mam więc jak zainstalować ROM-u.

I jeszcze jedna rzecz. Choć romy mogą być takie same, to booty nie koniecznie i po wgrniu przez recovery rom z innym bootem niż mamy skutek będzie taki, że przy uruchomienia stanie na bootanimation. Nie jest to tragedia, bo po powrocie do recovery możemy system postawić z backupu. Rom z innym bootem instalujemy tylko poprzez flashowanie. Dotyczy to naszych urządzeń. Dla urządzeń z odblokowanym bootloaderem nie ma znaczenia jaki jest boot albo kernel. Wszystko łykńą z karty, tylko nie zawsze im to na zdrowie wychodzi.

Edytowane przez romaro1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    thcc

http://www.pricebook.co.id/forumdetail/tips-tricks/352/cid-40_bid-389_pid-20579

<- Instrukcja instalacji tego romu z Himaxa zoom, oraz moim zdaniem lepszy jest room od Gionee Gpad G5 poniewaz Amigo OS (nazwa naszego systemu) był wydawany dla Gionee GPADA G5 i to tam jest moim zdaniem najbardziej czysty rom.

Link do stocka z Gionee + instrukhtml

Mirror:

http://indiaservicecentre.com/gsm/Gionee/G5/G5-0101-T5951.html

Instrukcja wgrywania:

http://androidxda.com/flash-stock-rom-using-smart-phone-flash-tool

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kazuyoshi

ja o wozie ten o kozie :D hehe @romaro1 Ty nic nie musisz mi tlumaczyc co jest co bo dobrze sie na tym znam i wiem o co chodzi :) za niedlugo moze doczekamy sie MIUI na nasz telefonik :)

jesli moge prosic to wstawcie backup czystego romu do pobrania ja swoj mialem na kompie i usunalem przez przypadek :D

Edytowane przez Kazuyoshi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    thcc

Mozecie mi powiedziec czy po zainstalowaniu roota i cwm oraz innego customa gdy bd potrzeba oddac to na gwarancje to po powrocie backupa w serwisie nie poczaja sie ze bylo cos modyfkkowane ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    romaro1

@Kazuyoshi to tłumaczenie jest dla ogółu. Wiele tutaj jest osób którzy wiedzą co się z czyn je, ale jeszcze więcej odwiedza ten portal takich którzy dopiero się uczą. Ja sam zresztą jeszcze się uczę.

Z tą utratą gwarancji jest różnie, wszystko zależy od widzimisię serwisantów. Jak już uwaliłeś fona to najlepiej tak żeby nie można się było z nim połączyć. Walnij pod wysokie napięcie!!!!

Edytowane przez romaro1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    thcc

Kazdy sie jeszcze uczy :) romaro1 mozesz mi powiedziec jak z tym przywroceniem do stanu odeslania na gwarancje ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    romaro1

Ale tak na poważnie - Problemem nie jest root. Jeżeli masz roota to są programy które robią unroota. Zwykle te same co go robią. W zasadzie nawet zmiana recovery nie robi problemu, bo to jest część systemu która może ulec awarii. Było recovery i nie ma, a skąd ja mogę wiedzieć gdzie się podziało, chyba wyszło przez pękniętą szybę. Przecież tak na dobrą sprawę system się nie psuje jak wiemy co do czego, a pękniętej szyby i tak nie naprawią w ramach gwarancji. Wymiany wejścia usb również.

Choć zdarzają się serwisy co to naprawiają w ramach gwarancji. Gorzej jak Ci pójdzie na przykład eMMC, ale wtedy co ci po oryginalnych backupach i innych wyjściach awaryjnych jak i tak ich nie przywrócisz.

Albo się bawimy, albo nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    thcc

No w sumie tak bo reguly gwarancji w myphone sa takie ze ciezko jest zeby cos wymienili wgl :) chyba ze padnie caly to wymienia a i tak nie dojda do tego co bylo na telefonie zainstalowane.. :) romaro1 pracujesz nad swoim romem ? Bardziej oczyszczonym i jak cos to kiedy ? :)

---------- Post dołączono o 18:48 ---------- Poprzedni post napisano o 13:05 ----------

@romaro1 zrobiłem roota i jest okej, ale gdy flashuje recovery mobileuncle to niestety przy reboot to recovery uruchamia mi się stockowe recovery Luny <3e> ... Flashowalem cwm a potem philza i to samo ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    romaro1

Zainstaluj sobie https://play.google.com/store/apps/details?id=com.joeykrim.rootcheck&hl=pl

Sprawdzi czy masz faktycznie roota. Po sprawdzeniu odinstaluj. Jeżeli jest zrootowany, po pierwszym uruchomieniu Mobileuncle powinno wyskoczyć okienko. To Superuser chiński. Należy nacisnąć kwiatki po prawej stronie. Można też w nim sprawdzić czy przyznał prawa mobile ale jest po chińsku i cholera wie w co się klika.

Edytowane przez romaro1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi