Skocz do zawartości
romaro1

MyPhone Luna ROOT i CWM

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy Kingo już robi wszystko poprawnie. Poprzednia wersja faktycznie nie robiła tego dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zawsze instaluje KingUser takie R w niebieskim kwadracie :D Co do BusyBox to chciałem sobie zainstalować ViperFx lecz wyskoczyło mi że nie mam zainstalowanego BusyBox i odesłało mnie do jakiejś aplikacji który go instaluje. Zainstalowałem i dział tylko nie wiem czy dobrze zrobiłem :D Aplikacja się nazywa BusyBoxFree i zainstalował mi BusyBox 1.23.1. Wiec nie wiem czy to usuwać czy zostawić ? Szczerze pierwszy raz się spotkałem z czym takim jak BusyBox :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    romaro1

W skrócie BusyBox to program komputerowy łączący funkcje podstawowych narzędzi Uniksa w jednym pliku wykonywalnym. Tak więc w zależności od wersji jaką posiadamy zależne jest co może a czego nie. Wersji jest sporo a każdy może się róznić mnogością funkcji. Niektóre programy instalują dodatkowo własnego busyboxa np fx  i przy pierwszym uruchomieniu pytają czy korzystać z niego czy z wbudowanego.

Takim przykładem może być Philz, który ma opcję weryfikacji root. Jeżeli zaznaczymy tę opcję załaduje swojego, który na Lunie jest bezużyteczny.

Edytowane przez romaro1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za wyjaśnienie :D Pytanie jeszcze tylko czy mogę już tą apkę która to instaluje wyrzucić czy ona musi być ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    romaro1

Nie pamiętam co tam się instaluje ale możesz wyrzucić wszystko prócz ikonki konia, bo to jest Kinguser. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam taki problem, że nie mam pełnych praw roota w SuperSU naprzykład jak patchuje przez lucky patcher.

Superuser od ChainsDD, Clockworkmod i Kinguser nie działają wcale. Proszę o pomoc.

Root robiłem przez Kingoroot.

EDIT: Udało mi się samemu, w SuperSU odznaczyłem "Mount namespace separation."

Edytowane przez sandline

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Opisze tutaj swój problem z brakiem deep sleepa w mojej Lunie. Wrzucam tutaj bo temat dotyczy bezpośrednio roota a właściwie apki King User. Nie zakładam osobnego tematu (jak moderator chce niech wydzieli).

Kilka dni temu naładowałem swoją Lunę do pełna. Od ładowarki odłączyłęm ok. godziny 22. Moje zdziwienie było spore jak zauważyłem, że ok. godziny 6 rano dnia następnego miała 49% baterii. Zainstalowałem CPU Spy i okazało się, że Luna nie nie wchodzi w deep sleepa. W stockowej informacji o zużyciu baterii nie dało się zauważyć nic nadzwyczajnego. Więc poszedł reset do fabrycznych i przywrócenie apek z archiwum zip w philz. Jakiś czas był spokój telefon normalnie "zasypiał" aż do momentu odpalenia apki która potrzebowała dostępu do roota. Od jakiegoś czasu używam Avast'a (mniej jako antyvira bardziej ze względu na moduł antykradzieżowy, blokadę przed odinstalowaniem aplikacji czy ich uruchomieniem). Oczywiście Avast widzi King Usera jako aplikację potencjalnie niepożądaną i okazało się, że przy skanowaniu w jakiś sposób ją uszkadza. Po odpaleniu King Usera uruchamiał się do ekranu głównego po czym zamykał się z informacją, że aplikacja jest uszkodzona. Wygląda to tak jakby King User cały czas działał próbując (bezskutecznie) nadać uprawnienia jakiejś apce. Problem rozwiązał reroot i dodanie King Usera do wyjątków w Avast’cie.

Opisuję dla potomnych może komuś się przyda :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    romaro1

sandline

SuperSU nie działa na tym systemie. Zapomnij o nim. Roota zrób przez komputer a unikniesz problemów. A w recovery po pierwszym wejściu w ustawieniach zaznacz by nie weryfikował roota.

donleone1

Masz rację. Źle zrootowany telefon i Kinguser się tak zachowuje Dzieje się tak z apkami które do działania potrzebują pełnego roota.. Po prostu mieli w tle by nadać apce uprawnienia, Jednak z braku odpowiedniego busyboxa nie jest w stanie tego zrobić. Reroot spowodował wykasowanie busyboxów i ponowną instalację odpowiedniego.

Edytowane przez romaro1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Próbuję przywrócić lune do fabrycznego stanu i zaczyna mnie krew zalewać. Po zrobieniu restartu w opcjach (mam niby stocka) przy próbie aktualizacji wyskakuje jakiś problem z amigo weather apk (unexcepted content czy coś takiego)... Chcę zrootować irootem to wyskakuje na końcu że LUNA CANNOT BE ROOTED PERMANENTLY. Dodam, że pare miesięcy temu poszło bez problemu a teraz taki bubel wyskakuje i kompletnie nie mogę tego obejść... Ktoś może mi podsunąc jakiś pomysł ? Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    romaro1

Nie zrobisz aktualizacji na zrootowanej Lunie. Powrót do ustawień fabrycznych nie pomoże.

Musisz flashować.

Edytowane przez romaro1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi