Skocz do zawartości
romaro1

MyPhone Luna ROOT i CWM

Rekomendowane odpowiedzi

thcc

Ja mam roota na 100% kazda aplikacja mi go wykrywa np. Titanium backup .. Szukam innej apki do flashowania recovery

---------- Post dołączono o 19:22 ---------- Poprzedni post napisano o 19:04 ----------

Udalo sie wgrac dopiero darmowym programem z Google Play o nazwie Rashr - Flash Tool ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    romaro1

To spróbuj jeszcze zainstalować Kingusera, zamiast tego Chińczyka. Jest nie zawodny.

A tak z ciekawości, jeżeli jesteś na najnowszej wersji tytanium backup robi TB Ci kopię? Bo mi nie chciał, choć niby prawa miał przyznane przez SuperuSU . Dopiero Kinguser sobie z nim poradził.Z resztą nie tylko z nim. Coś mnie się wydaje, że ten chiński user binaria jakieś dupne ma. Wywal go i zainstaluj sobie Kingusera. Jeżeli masz roota to wywalenie tego szajsu nie spowoduje unroota. Gyby to nie pomogło doinstaluj binaria z marketu. I przenieś Usera do system/app ręcznie albo lucki patherem jeżeli zainstalujesz go w normalny sposób.

EDIT

Ale usera wymień i tak.

Edytowane przez romaro1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    thcc

Jak juz wyzej napisalem udalo mi sie zflashowac recovery darmowym programem z Google Play: Rashr -Flash Tool. Dodam ze zainstalowalem z 6 programów i tylko temu sie udalo. Przyczyna nie lezy chyba w wersji superusera. Ja odrazu po zrobieniu roota nadpisalem wersje SuperSu z marketu i nie mam krzaczkow a binaria zaktualizowaly sie i jest okej z TB nie mam problemow ;D zabieram sie za custom roma ;)

---------- Post dołączono o 19:39 ---------- Poprzedni post napisano o 19:29 ----------

Dziwne po flashu cofneło mi roota ..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    romaro1

Tzn? Roota raczej nie. Prędzej tego nadpisanego usera, który już nie zdolny prawa nadawać. Jeżeli tak, to zrób jak radzę.

Jest jeszcze inna możliwość - Manager Ci go ubija. Wejdź w jego ustawienia i pomaluj kłódkę SuperSU na żółto i restart.

Edytowane przez romaro1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    thcc

@romaro1 musisz mi pomóc ;d chwilowo moja Luna stała się ceglana chciałem zrobić backup no ale przed tym chciałem wykonać wipe factory i zrobiłem go przez philza z niepowodzeniem ... robiło się i robiło i bez postępu no i wkońcu nie miałem innej możliwości więc wyjołem baterię i staje na bootanimacji .. wipe nadal nie mogę zrobić ;)

Jestes w stanie wstawić gdzieś mi backupa z phillza czystego systemu ?

---------- Post dołączono o 20:31 ---------- Poprzedni post napisano o 20:12 ----------

Dobra już udało mi się go postawić ;p ciężko ale działa :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    romaro1

Myślę. Zaraz .... Tak myślałem, że tym nie uceglisz.

Najpierw zrób backup bez żadnych wipów. Natomiast szczególnie wipe cache dość długo się tutaj robi. Ja za pierwszym razem miałem to samo wyjąłem baterie i... Sprawdź teraz jaką masz pojemność pamięci cache, jeżeli masz 0 wolnej i 0 zajętej to nie zrobisz backupu póki jej nie sformatujesz. Zrobisz to z poziomu recovery

PISAŁEM CZEKAĆ CIERPLIWIE

Edytowane przez romaro1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kazuyoshi

dziala komus Xposed instaler i Gravity Box ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie co do zrobienia roota, czy można tego dokonać bez użycia komputera bo to Luna jest moim jedynym komputerem xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    romaro1

Roota możesz zrobić, póki co, tylko na komputerze.

Cholera xposed nie chce działać. Prawdopodobnie UI nie pasuje. Framework jest niby aktywny...

Faktem jest, że xposed nie na wszystkich romach chce działać. Najlepiej działa na GB, Na CyanogenModach np. nie zawsze kafelki z gravity działąją.

U nas może problemy z jego instalacją mogą wynikać przez dość specyficzną nakładkę Amigo OS? Dzisiaj próbowałem ją zmienić i wrzucić inne UI. Telefon startuje, ale cały czas wyskakuje komunikat o tym, że dźwięki i wibracje zostały zamknięte.

Edytowane przez romaro1
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To szkoda. Będe musiał skoczyć do kumpla i zrobić roota bo musze zainstalować jakieś stery muzyczne bo na słuchawkoch niefabrycznych (Pioneer pchełki) masakra. Sam bass i nic więcej a rapu niesłucham wiec trzeba podłubać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi