Skocz do zawartości
romaro1

MyPhone Luna ROOT i CWM

Rekomendowane odpowiedzi

Można prosić jakieś screeny z THL i Color? :)

Jak ze stabilnością tych ROM'ów?

Edit:

Nie zauważyłem, że odnośnie THL jest oddzielny temat ze screenami... Także moje pytanie odnośnie screenów tyczy się teraz jedynie Color'a.

Wydzieliłem poniższe jako oddzielny wątek/tutorial:

[TUTORIAL] Wyłączenie podbicia basów i efektów dzwiękowych

P.S.

Jeżeli chodzi o odtwarzany dźwięk. Nie trzeba zmieniać sterowników... W stockowym odtwarzaczu muzyki jest domyślnie włączony equalizer z różnymi efektami (między innymi podbicie basu). Wystarczy go wyłączyć. Nie mam jak zrobić screena, ale wystarczy w aplikacji Muzyka wejść w aktualnie odtwarzany utwór. Pod okładką albumu znajdują się ikony. Należy wejść w tą "DTS". Widać tam aktualne ustawienie. Wydaje mi się, że ustawienia tego equalizera odnoszą się do całego systemu i to jest jedyne miejsce, w którym można zmienić jego ustawienia. Miał on także wpływ dźwięk w odtwarzaczu, którego aktualnie używam (Omich Player).

ABY PRZYWRÓCIĆ ZWYKŁE, "PŁASKIE" USTAWIENIA DŹWIĘKU:

1. Otworzyć aplikację MUZYKA

2. Wejść w aktualnie odtwarzany utwór (tak, aby było widać okładkę albumu/utworu)

3. Kliknąć "DTS" po prawej pod okładką albumu/utworu

4. Wybrać opcję "DOMYŚLNY"

5. Cieszyć się zwykłym, "płaskim" ustawieniem equalizera systemowego

Napiszcie, czy pomogło.

Edytowane przez przemvelbenny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    romaro1

Jeżeli chodzi o THLa, to działa jak marzenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmmm muszę się zastanowić, czy zmienię rom i recovery. Ten telefon wydaje się delikatny i raz już go wymieniałem (odbarwienia na ekranie). Na szczęście telefon zakupiłem w Saturnie i od razu oddali mi kasę.

Ten Amigo OS strasznie działa mi na nerwy. Niby mam roota zrobionego przez iRoot, ale to proces raczej odwracalny i wątpię, żeby miał większy wpływ na gwarancję. Zmiana recovery i romu to już grubsza sprawa.

Sam root był mi potrzebny jedynie do zainstalowania aplikacji Seeder, żeby nieco odmulić ten stockowy rom.

Edit:

Ten THL to stockowy ROM od Himax Zoom? Czy jakiś custom?

color os rom dla naszej Luny :)

https://drive.google.com/uc?id=0BysyGKecTMa7eGgtelBZS0dBc1k&export=download

AOSP thl rom :)

https://drive.google.com/uc?id=0BysyGKecTMa7OFFTY2ZiYTBIN3c&export=download

instalacja tak samo jak w nnych telefonach z CWM :)

robymy wipy i instalacja romu :)

Prośba... Na teraz i na przyszłość. Można prosić o linki do oryginalnych tematów, z których wzięliście ROM'y? Człowiek chciałby poczytać, co pisze autor oraz inni użytkownicy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aha, właśnie czekam, aż ktoś zaakceptuje moje członkostwo tam :) Dzięki za info

"Kang Pri Ayahe Akbar" odpisal mi na pytanie dotyczace jak zainstalowac Rom ColorOS

Uase phil touch cwm,download color os and extract, will folder and file meta inf,system,boot.img ➡ make to compress zip again, after that save @root of sd card

Użyj phil dotykowy CWM, pobierz color OS i wyciągnij foldery i pliki meta inf, system, boot.img ➡ aby ponownie zkompresowac do zip, poczym zapisać na karte sd.

W 7zip wyskakuje mi coś takiego:

Błąd danych w "system\app\LiveWallpapers.apk". Plik jest uszkodzony.

Ściągnę jeszcze raz i ponownie spróbuje rozpakować. Po ponownym ściągnięciu przy próbie rozpakowania znowu błąd. Spróbuję zrobić repack i podgrać na tel. Po przepakowaniu Color OS ROM zainstalował się i właśnie się uruchamia :) Zignorowałem błąd, potem spakowałem zwyczajnie do zip i zainstalowałem. Wygląda na to, że jest OK. Niestety Color OS to nie moja bajka i właśnie wylatuje...

---------- Post dołączono o 16:45 ---------- Poprzedni post napisano o 16:31 ----------

"TUTORIAL FLASH STOCK ROM HIMAX ZOOM" - Harga Termurah & Spesifikasi 2014 | Pricebook

<- Instrukcja instalacji tego romu z Himaxa zoom, oraz moim zdaniem lepszy jest room od Gionee Gpad G5 poniewaz Amigo OS (nazwa naszego systemu) był wydawany dla Gionee GPADA G5 i to tam jest moim zdaniem najbardziej czysty rom.

Link do stocka z Gionee + instrukhtml

Mirror:

IndiaServiceCentre - Biggest Collection of Android Firmware and USB Drivers

Instrukcja wgrywania:

How to Flash Stock Rom using Smart Phone Flash Tool

Z tego oryginalnego stocka od Gionee Gpad G5 wyciągnąłem recovery.img i bez problemu sflashowałem przy użyciu Rashr Flash Tool :) Niemalże stockowy, tylko zamiast nazwy "Luna" wyświetla się nazwa "G5". Spróbuję może zrobić to samo z recovery.img ze stockowego romu od Himax Zoom. Taka sama sytuacja, jedynie wyświetla się nazwa "ZOOM". Także można by rzec, że posiadamy STOCKOWE RECOVERY :) Może ktoś się orientuje... Da się w jakiś łatwy sposób wyedytować/zmienić tę nazwę na nasze "Luna"? Wtedy już naprawdę w serwisie będą mieli ciężko się połapać, że coś było miąchane :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    romaro1

Wyedytuj to sobie Jest w system\build.prop

ro.build.display.id=ZOOM

ro.product.name=HIMAX

ro.product.device=HIMAX

ro.product.manufacturer=HIMAX

Jeżeli jakaś aplikacja jest niekompatybilna z naszym tabletem to możemy zmienić jego identyfikację w sklepie Google Play. Na przykład, jeżeli chcemy żeby nasz telefon przedstawiał się jako Nexus 7

ro.product.brand=Marka

ro.product.model=Model

Jeżeli przywrócimy ustawienia fabryczne, Telefon od razu ustawi język polski jako domyślny i unikniemy problemów z niektórymi aplikacjami w markecie:

ro.product.locale.language=pl

ro.product.locale.region=PL

Przed zmianami zrób kopię pliku build.prop

A w system/media wstaw sobie nasz bootanimation.zip

Restart.

Edytowane przez romaro1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko wygląda/jest stockowe (przywrocilem swoj backup z CWM) poza recovery. Tak kombinuję po prostu, żeby w razie czego mieć możliwość gwarancyjnego zwrotu telefonu. Zaraz popatrzę w tym build.prop. Tylko skoro przywróciłem swoj backup, to czy tam nie powinno być wszystko z mojego? hmmm...

---------- Post dołączono o 21:03 ---------- Poprzedni post napisano o 20:05 ----------

Panowie... Jestem miszczem! ;)

Pierwszy raz w życiu coś takiego robiłem i wygląda na to, że osiągnąłem sukces! Stworzyłem w pełni stockowe recovery!

Jak? Już mówię :) Wyciągnąłem ze stockowego romu od Gionee Gpad G5 recovery.img. Rozpakowałem je dzięki programowi znalezionemu w necie (link poniżej). Podmieniłem w nim default.prop:

- skopiowałem build.prop z mojej kopii stockowego ROMu

- porównałem pliki (z grubsza linijka po linijce oraz ilość linijek)

- zmieniłem nazwę na default.prop

- podmieniłem plik.

Po całym procesie ponownie skompilowałem przy użyciu znalezionego programu. Podgrałem u siebie przy użyciu Rashr - Flash Tool i po restarcie do stockowego recovery widnieje przepiękny, cieszący napis "Luna" :)

Narzędzie "ALL_phones_Boot_Recovery_repack_util_for_WINDOWS_v 2":

ALL phones Boot Recovery repack util for WINDOWS v2

Instrukcja:

To unpack: - drag boot.img (recovery.img) to unpack.bat ("unpack.bat boot.img" in command line)

- will be created "boot" ("recovery") folder with unpacked ramdisk inside - you can make changes and:

To pack back: - drag output folder ("boot" or "recovery") to pack.bat

- will be created new_image.img

Czyli po naszemu:

Aby rozpakować: - przeciągnij boot.img (recovery.img) na MTK_unpack.bat

- zostanie utworzony folder "boot" ("recovery") w rozpakowanym ramdiskiem w środku - można edytować

Aby ponownie spakować/skompilować: - przeciągnij utworzony folder "boot" ("recovery") na plik MTK_pack.bat

- zostanie utworzony plik new_image.img

Źródło tutoriala:

https://www.youtube.com/watch?v=yFdH_P6fd9U

---------- Post dołączono o 21:14 ---------- Poprzedni post napisano o 21:03 ----------

Link do stworzonego przeze mnie stockowego recovery:

myPhone stock recovery

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    romaro1

Jeżeli jesteś pewny to wrzuć to w nowym temacie. Mnie się nie chce sprawdzać. Myślę jednak, a raczej jestem pewny, że wszystko jest ok i można wrzucać.

Gratuluję.

No to ludziska nie będą się martwić o aktualizacje.

Edytowane przez romaro1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej jestem pewien. Jedynie zrekompilowałem obraz, podmieniwszy w nim jedynie plik default.prop. Przetestowałem u siebie, wygląda na to, że działa. Zawsze można wrzucić recovery wyciągnięte ze stockowego romu ZOOM'a albo G5.

Właśnie jestem w trakcie zakładania osobnego postu :)

---------- Post dołączono o 23:09 ---------- Poprzedni post napisano o 22:17 ----------

Raczej jestem pewien. Tylko zrekompilowałem obraz, podmieniwszy w nim jedynie plik default.prop. Przetestowałem u siebie, wygląda na to, że działa. Zawsze można wrzucić recovery wyciągnięte ze stockowego romu ZOOM'a albo G5.

Właśnie jestem w trakcie zakładania osobnego postu :)

[sTOCK ROM][sTOCK RECOVERY] myPhone Luna Amigo UI - stockowy ROM i RECOVERY

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Takie głupie pytanie bo mam zamiar skusić się na roota i za Chiny nie mogę znaleźć tego programu nadającego uprawnienia raz piszecie kingroot raz king user ale ani jednego ani drugiego mi nie znajduje. Rzuci ktoś linkiem, o który konkretnie chodzi i czym zastąpić chińczyka z paczki iRoot?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi