Skocz do zawartości
idk

Telefon nie widzi plików wgranych na kartę sd.

Rekomendowane odpowiedzi

idk

Witam, mam problem z wgrywaniem plików na kartę. Otóż po wgraniu na kartę/telefon plików, tj. muzyka, obrazy, nie pojawiają się w telefonie. Tak samo z synchronizacją przez HTC Sync. Telefon w ogóle nie widzi tych plików. Jedyne co udało mi się po części wgrać to pliki tekstowe.

Jakiś pomysł? :help:

Edit

Dograłam na kartę filmy, które telefon widzi i odtwarza. Jednak teraz w galerii pojawiły się miniaturki z błędami (ikonka z wykrzyknikiem). Dlaczego telefon widzi filmy i pliki tekstowe a zdjęć i muzyki nie?

Edit2

Dodam jeszcze, że ściągnęłam menedżer plików i tam wszystko, co wrzuciłam na kartę jest widoczne. Co zrobić, aby np. muzyka była widoczna z poziomu odtwarzacza a nie menedżera plików?

Edit3

Skasowałam wszystkie pliki muzyczne wgrane przez producenta i od tej pory wszystko działa jak powinno. Widoczna jest moja muzyka, zdjęcia i wszystko, co zgrwam na kartę. Także temat do zamknięcia.

Edytowane przez idk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam podobny problem, ale po zmianie karty 8gb na 32gb. Wgrywam pliki na kartę w Total Commanderze, odpinam kartę (trwa przygotowanie karty SD). Wchodzę na kartę a tam tylko 3 katalogi. Docelowo tylko LOST.DIR powiększa swój rozmiar.

Kartę formatowałem na wiele sposobów (ntfs, extfat i finalnie fat 32). Teraz karta korzysta z systemu plików FAT32 (32kb).

Niemal każdy plik wgrany na kartę po odpięciu jej od portu usb (dysk sieciowy) jest kasowany.

Wczoraj puściłem pełen format karty i przez noc zostało to zrobione, ale bez zmian.

Stara karta natomiast działa bez zarzutów.

O dziwo część plików wgrana normalnie na kartę pamięci (nie w folderach) jest wyświetlana np. pdf/mp3/doc - ale to pliki umieszczone bezposrednio na karcie pamięci, a nie w folderach.

Celowo jeszcze zmieniłem system plików na ntfs na karcie - nie wykrył jej telefon, ale sformatował sobie kartę sam.

Mimo to problem nie ustąpił.

Ma ktoś jakieś pomysły ?

Pozostałe tematy z kartami pamięci przeczytałem już wczoraj - takiego problemu nie opisywano.

Docelowo, kiedy karta 8gb wróci na swoje miejsce wszystko jest ok.

//Edit

Na nowej karcie zrobiłem 2 zdjęcia aparatem.

Telefon utworzył nowy folder DCIM i wewnątrz kolejny 100Media - tam zapisały się 2 zdjęcia mające nazwy xyz252 i 253. Tak się składa, że dogrywając pozostałe 251 zdjęć (z karty 8gb) oba foldery są kasowane :(

Wygląda to na jakiś specjalny sposób alokacji plików czy sprawdzania sum kontrolnych ;/

Zna ktoś rozwiązanie ?

Edytowane przez Xenomorph

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Matt93

Ja miałem podobny problem. Nie była to jednak wina telefonu, a nowej karty pamięci. Jak się okazało, karta była jakąś chińską podróbką.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstalujcie sobie aplikacje darmowa z android market - ASTRO . jest to menager aplikacji , plikow :) mialem to samo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym się skusił na format karty.

Oczywiście zalecam backup ważnych plików (i aplikacji zainstalowanych na karcie), bo wyczyści Ci to totalnie wszystko z karty ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Godles

Witam, mam ten sam problem. Robiłem Reset karty z pozycji telefonu.

Pliki takie jak np. zdjęcia ( zrobione aparatem z pozycji telefonu) są widoczne na karcie i po podłączeniu do komputera.

Natomiast jeśli wrzucę jakieś pliki przez USB z komputera na komórkę to już w komórce tych plików nie widać. Proszę o pomoc.

Karta jest firmy Samsung, Class 6 . Wszystko działało dobrze do czasu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zbiecik

Ściągnij jakiś menadżer plików z google play.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vinci

Tylko jak formatujecie to tylko FAT 32, NTFS nie ma kompatybilności z andkiem, nawet nie próbujcie.

PS: Dzieje się tak na jednej karcie czy na kilku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udało się komuś zwierzać ten problem z brakiem synchronizacji w galerii?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dozoo

A to macie problem z kwżdym rodzajem pamięci? Czy tylko w 32gb? Ja mam 32 i mam to samo :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi