Skocz do zawartości
banyy1988

ROM [Android 4.4.4/5.0] CyanogenMod 11/12 by ivanich [Stabilny]

Rekomendowane odpowiedzi

sils
    Wchodzisz w USTAWIENIA -> Wydajność -> Procesor -> Zarządca i tu wybierasz.

Na pewien czas wróciłem do CM11 na czas rozwinięcia CM12. Chciałbym też skorzystać z opcji "zarządca" ale nie mam w ustawieniach opcji "wydajność" - co może być powodem ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

[email protected]

Wejdź w "ustawienia"-> na samym dole masz "informacje o telefonie"-> i tu jest "numer kompilacji". Klikasz pare razy na ten napis, aż pokaże Ci się że już jesteś programista i uaktywnią Ci się ukryte domyślnie "opcje programistyczne". Będą w głównych ustawieniach i tam znajdziesz to co podałem wyżej w postach.

Wysłane za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Ciaker
    Nie cytujemy postów poprzedzających

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba po zainstalowaniu CM12 nie byłoby problemów z ewentualnym powrotem do ViperS 5.2.1?

Pytam, bo po wgraniu ViperS 5.2.1 o downgradzie do np. 2.0.4 mogłem zapomnieć, bo nie działalo WiFi >:(

EDIT: Okej, zaryzykowałem, wgrałem wczoraj tego CM12. Ogólnie to fajny, płynne animacje, telefon działał sprawnie, chociaż nie zabójczo szybko. Niestety, działa płynnie do momentu, aż nie włączy się jakiegoś porządniejszego programu, jak chociażby Chrome. Wtedy to już nie jest wesoło, muli, myśli, aż w końcu się zawiesza. Problemem tego może być pamięć RAM. Kernel nie wspiera pamięci SWAP, a RAMu wbudowanego mocno mu brakuje (po restarcie 10 MB wolnego :E ). Bateria, też nie wesoło. Rom wgrywałem na 100% baterii, jak się zainstalował to pobawiłem się godzinę i po baterii.

I takim o to sposobem, dzisiaj w południe przywróciłem już starego Viper'sa. Wszystko przebiegło pomyślnie. Będę obserwował temat, jak pojawi się wzmianka, że dodano do kernelu obsługę SWAP, to poważnie pomyślę, czy się nie przesiąsć, ale narazie to raczej nie.

Edytowane przez pietraso007

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem wam, że jestem mile zaskoczony systemem od shantura w wersji Lollipop: Link Zainstalowałem "na 5 minut" żeby zobaczyć jak to wygląda i już z nim zostałem. Przed CM12 miałem wgranego CM10.2, ale strasznie szybko bateria schodziła. Zainstalowałem CM12 i byłem w szoku bo moja stara bateria nagle ożyła i trzyma dłużej na CM12 niż na jakimkolwiek innym romie. (Jeśli nie korzystam z fb to wytrzyma od rana do wieczora bez problemu). Problem pojawia się dopiero gdy rozpocznę konwersację na fejsie z kimś. Wtedy bateria zaczyna schodzić niczym powietrze z wypuszczonego balonu. Może ktoś ma na to rozwiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Saro

@@borczyk

Chyba kłania CI się wymiana baterii. Miałem podobnie na innym romie, wymiana pomogła. Radzę omijać pseudo oryginalne baterie na allegro, moja ostatnia taka bateria przyetrzymała 6 miesięcy i spuchła jak balon. Obecnie testuje zamiennik i jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    paz

@@borczyk

Chyba kłania CI się wymiana baterii. Miałem podobnie na innym romie, wymiana pomogła. Radzę omijać pseudo oryginalne baterie na allegro, moja ostatnia taka bateria przyetrzymała 6 miesięcy i spuchła jak balon. Obecnie testuje zamiennik i jestem zadowolony.

Akurat Lollipop potrafi rozładować baterię w 12 godzin nawet jak telefon leży nie dotykany tak ja miałem a na CM 10.2 średnio ta sama bateria wutrzymuje około 56 godzin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Akurat Lollipop potrafi rozładować baterię w 12 godzin nawet jak telefon leży nie dotykany tak ja miałem a na CM 10.2 średnio ta sama bateria wutrzymuje około 56 godzin

Jak na razie u mnie jest na odwrót więc tak niech zostanie. Rom też mi się podoba. HAHAH z wymianą baterii już się zbieram ponad rok heheheh i jakoś nie mogę się zebrać. Może też przez obawy że trafię na jakieś gó**o i będzie jeszcze gorzej :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

[email protected] możesz, jeśli by Ci się chciało założyć nowy temat z tym systemem od shantura w wersji Lollipop. Będzie bardziej wyraźny i dostępny dla innych.

Edytowane przez banyy1988

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie Panowie. Ja mam obecnie zainstalowany soft ViperS 5.2.0. Wersja jądra 3.4.10-SebastianFM-1.0.4

Czy mogę bez problemu przejść z tego roma na cyanogenmod 11?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi