Skocz do zawartości
banyy1988

ROM [Android 4.4.4/5.0] CyanogenMod 11/12 by ivanich [Stabilny]

Rekomendowane odpowiedzi

@up

Nie powinno być problemów.

Edytowane przez baca01
    Nie cytujemy postów poprzedzających

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MiL999

Witam, mam problem z instalacją CyanogenMod 11 na Sensation XE.

Wszystko zrobiłem tak jak trzeba, telefon jest Unlocked, S-OFF, rom instaluje się przez 4EXT poprawnie, ale się nie uruchamia. Jest tylko biały ekran z zielonym napisem HTC. Próbowałem wgrać boot.img przez adb ale to nie pomaga. Próbowałem różne wersje romu ale efekt zawsze taki sam. Dlaczego tak się dzieje?

Edit:

Ok, udało się, na telefonie działa już KitKat, ale działa to za dużo powiedziane. System działa strasznie powoli, uruchomienie aplikacji zajmuje kilka sekund a często aplikacje po prostu się zawieszają. Sprawdzałem dwie różne wersje CM11 i w obu przypadkach to samo. Dlaczego?

Edytowane przez MiL999

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Saro

Zrobiłeś FULL wipe? Jak nie to leć od nowa - full wipe a później instalacja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MiL999

Tak, zrobiłem wipe wszystkiego co tylko możliwe a system i tak działa potwornie wolno i aplikacje często kończą działanie. Dziwne.

[Dodano: 07 kwiecień 2015 - 22:46]

Sprawdziłem jeszcze kilka innych ROMów i żaden nie działa dobrze. CM11 wgrywałem 3 różne, telefon ledwo działa lub się zawiesza i restartuje. CM10 zawiesza się kilka sekund po starcie. CM12 instaluje się ale nie uruchamia. Co się dzieje?

Konfiguracja z Recovery Menu:

Revolutionary

Pyramid PVT SHIP S-OFF RL

HBOOT-1.27.1100

RADIO-10.14.9035.02_2

eMMC-boot

Może coś tutaj trzeba zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Saro

Zainstaluj ten ROM i sprawdź jaki będzie rezultat. Jak się uda to wieczorem sprawdzę Twój konfig z recovery.

Masz najnowszą wersję 4EXT? Na 100% wyszyściłeś partycję, bo coś mi to dziwnie wygląda. Spróbuj na wszczelki zaś wyszyścić również kartę SD (najlepiej partycja od nowa i format, potem full wipe i jedziesz dalej).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MiL999

Ok, wieczorem sprawdzę ten ROM i dam znać. 4EXT jest w najnowszej wersji (1.0.0.0.6, coś takiego, piszę z pamięci), przed instalacją romu zawsze robię wipe wszystkiego co możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dario

jak u Was wygląda sprawa ze spadkiem baterii ? u mnie jest dość dramatycznie, bateria ma ok roku, oryginalna (poprzednia spuchła) na viperze było przyzwoicie (1,5dnia) a teraz czasem pół dnia wytrzyma. ROM fajny i nie wiesza się jak viper, ale ta bateria mnie dobija. w wydajności mam ondemand i SIO.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MiL999

@@Saro - zainstalowałem ten ROM i działa dobrze, nic się nie zacina. Potrzebuję jednak czegoś z Androidem 4.4 bo telefon wykorzystuję do pisania aplikacji na niego. Poza tym najlepiej gdyby to był czysty Android w rodzaju CM, ta nakładka HTC ma sporo ciekawych rzeczy ale jakoś mi niezbyt pasuje.

Popróbuję jeszcze inne ROMy, może jakiś w końcu zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak u Was wygląda sprawa ze spadkiem baterii ? u mnie jest dość dramatycznie, bateria ma ok roku, oryginalna (poprzednia spuchła) na viperze było przyzwoicie (1,5dnia) a teraz czasem pół dnia wytrzyma. ROM fajny i nie wiesza się jak viper, ale ta bateria mnie dobija. w wydajności mam ondemand i SIO.

Temat pare postów wcześniej omawiany przeze mnie. Przejdz na smartmax'a. Powinno być o niebo lepiej.

Wysłane za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MiL999

Normalnie jakieś jaja, nie działa żaden ROM CyanogenMod. Sprawdzałem różne od 4.1 do 4.4 i nic, telefon laguje i po kilku minutach się restartuje. Zauważyłem przy tym że nagrzewa się wtedy bardziej niż zwykle. Działa dobrze ten z linka od Saro. Czy może trzeba zaktualizować jakiś kernel czy jeszcze coś innego?

Po uruchomieniu przez Vol- + Power mam dokładnie tak:

-Revolutionary-

PYRAMID PVT SHIP S-OFF RL

HBOOT-1.27.1100

RADIO-10.14.9035.02_2

eMMC-boot

Jan 13 2012

i pod spodem menu.

Może ktos zauważy w tym coś co trzeba zmienić bo mi już ręce opadły. Telefon to HTC Sensation XE.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi