Skocz do zawartości
banyy1988

ROM [Android 4.4.4/5.0] CyanogenMod 11/12 by ivanich [Stabilny]

Rekomendowane odpowiedzi

MiL999

Ja nadal mam ten sam problem. Jaki CM bym nie wgrał, telefon się zacina a aplikacje zawieszają. Czasem telefon się restartuje. Wygląda to tak że przy odpalaniu aplikacji pojawia się jej okno, wszystko zamiera na kilka sekund i potem aplikacja się odpala. Telefon w miarę dobrze zaczyna działać po ok. 30 minutach takiego skakania po aplikacjach, ale potem i tak zdarzają się częste wywalenia z aplikacji. Tak jest z każdym CM, a wgrałem już chyba wszystkie możliwe wersje. Dobrze działa tylko rom Revelation, płynnie i bez zacięć. Dlaczego tak się dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Cezary Kowalski

A mms u u ciebie działają, działały?

Ja korzystam zawsze z najnowszej aktualizacji romu, czyli tej ktora jest na samym dole list romów. Nie mam takich objawów jak u was, bardzo rzadko kiedy wywali mi że aplikacja została zamknięta. Moja dziewczyna też korzysta z drugiego htc sensation i moja siorka ma trzeci, na wszystkich wgrywalem rom jak i odblokowywalem bootloander i działają ok. Tylko mam czasami problem ktorego nie umiem rozwiązać, że jak do kogoś dzwonie to trzeszczy mi w sluchawce, pomaga przelączenie na głośnik i z powrotem na sluchawkę i jest ok. Nie występuje to jakoś bardzo często, ale występuje. Wiadomo nasze sensation nie maja wystarczającej ilości pamięci ram, dlatego doradzam zrobienie swap ram, ręcznie, albo programem ROEHSOFT RAM Expander. A nie wyrzucacie nic z romu ręcznie? Bo wywalanie i zamykanie aplikacji, czesto wystepuje jak usuwa sie aplikacje systemowe. Dlatwgo ja wylaczam tylko to co mi w romie nie potrzebne, bo kiedys jak wyrzucalem apki systemowe recznie, to czesto mialem ze aplikacja zostala zamknieta itp.

Wysłane z mojego Sensation przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez banyy1988

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mój htc umarł :( wyświetlacz zachowuje się jakby padła taśma,jednak jest cała, nie ma przetarć ani uszkodzeń, a płytka strasznie sie grzeje. Przełożyłem płytke od drugiego modelu i to samo, więc coś z wyświetlaczem, a szkoda bo nawet tydzień się nie pocieszyłem po odblokowaniu s-offa :(( Więc już nic nie przetestuje. Chciałem podziękować wszystkim, którzy udostępniają nowe romy na sensacje, a także testerom, dzięki wam mogłem liznąć czegoś nowego. Szkoda że tak kródko, podejrzewam zawilgocenie, gdy pracowałem w deszczu, telefon nie zmukł ale wiadomo był w kieszeni, suszyłem, czyściłem, nie dało się uratować. Może nabęde z czasem nowy, bo robił świetne zdjęcia, puki co, trwajcie, pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ponawiam pytanie. Czy w cm 12.1 macie problemy z mmsami? U mnie działają, ale tylko gdy mam ręcznie włączoną transmisję danych. Automatycznie żadna aplikacja do sms/mms nie uruchamia transmisji danych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DeTeMoto

To już odwieczny problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Up

Dzięki za odpowiedź. Z kitkatem nie mam tych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Macie jakiś pomysł na te mms w cm12.1? Bo rom wydaje się że działa dobrze w codziennym użytkowaniu.

Edytowane przez banyy1988

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KzK

Proszę was o pomoc przy instalacji romu. Jestem laikiem w tej kwestii i boję się  że coś pójdzie nie tak i będzie kicha. Aktualnie posiadam Androida 4.0.3, czy na tą wersję można wgrać rom cm12.1. 

Czy mam się kierować wgrywaniem romu według tego opisu?  http://forum.android.com.pl/topic/24045-instalacja-custom-romu-sensation/

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście że możesz przejść z 4.0.3 na cm 12.1. Tylko musisz kierować się wskazówkami które są podane w dziale sensation, jak odblokować telefon. Tylko że w opisie Twoim widze inny model htc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    _tommy_

@@banyy1988

Jak sprawuje się system? 
    Wiem, że o Sense mogę zapomnieć a czy jest jakaś alternatywa aby dodać jakąś paczkę aby jednak rom zawierał Sense?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi