Skocz do zawartości
atomeck

Gear S - zauważone (Waszym zdaniem) wady i uciążliwości w używaniu (do poprawy i ewentualnych zmian)

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Po kilku dniach używania podaję jakie widzę uciążliwości w używaniu tego akcesorium (Gear S).

By może znajdą się wkrótce rozwiązania niektórych. Może pojawi się jakiś root ... warto wiedzieć nad czym pracować :) Wersja softu zegarka R750XXU1BNJ7

1. Brak możliwości odpowiedzenia na emila (przynajmniej u mnie ... kolega twierdzi, że może :( musi mi pokazać jak :( Ja mogę je tylko czytać i wyświetlić na telefonie, lub usunąć z zegarka - innej opcji nie mam (jak jest u Was?)

to mnie boli najbardziej

2. Brak możliwości używania apek innych niż stockowe (np smsy)

3. Przy pisaniu smsa pojawia się komunikat "Osiągnięto maksymalną liczbę znaków" >:( wychodzi na to, że może zawierać jedynie 160 znaków, czyli 1 sms :( !!!

4. Tak samo mogę wiadomości z fb mogę tylko przeczytać ... nie można na nie odpowiedzieć ... (jak jest u Was?)

5. Brak możliwości wgrania własnych dzwonków.

To na razie tyle

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Z tym jest jakaś kaszanka. Może będzie jakiś update softu, który to poprawi.

2. Przecież jest sklep Samsunga i masz tam pełno różnych programów.

3. Tylko 160 znaków - to jest zegarek i nie spodziewaj się pisania długich SMS, MMS i innych cudów.

4. Nie używam FB, ale... Wiadomości z FB pojawiają się w zegarku bo masz ustawione takie powiadomienia. W zegarku i Gear Managerze nie ma takiej funkcji (FB), więc odpisywanie nie jest możliwe.

5. Dzwonki można wgrywać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak wgrac te dzwonki? Bo probowalem i jakos nie da sie ustawic innego dzwonka niz te fabryczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dorzucę jeszcze nieaktywną funkcję dyktowania słów z rozpoznawaniem mowy jak w telefonie :( co przy "pisaniu" na zegarku bardzo by się przydało

1. Z tym jest jakaś kaszanka. Może będzie jakiś update softu, który to poprawi.

2. Przecież jest sklep Samsunga i masz tam pełno różnych programów.

3. Tylko 160 znaków - to jest zegarek i nie spodziewaj się pisania długich SMS, MMS i innych cudów.

4. Nie używam FB, ale... Wiadomości z FB pojawiają się w zegarku bo masz ustawione takie powiadomienia. W zegarku i Gear Managerze nie ma takiej funkcji (FB), więc odpisywanie nie jest możliwe.

5. Dzwonki można wgrywać.

Ad1. Może ... w pomocy technicznej nawet nie wiedzieli, że jest taki zonk i twierdzą, że ... nie mogą pomóc :(

Ad2. Owszem, ale nie ma np możliwości odpowiedzenia w zegarku w gosms (owszem pojawi się z niego powiadomienie, ale możliwość odpowiedzi już nie), a tylko jedna apka do smsów może być ustawiona jako domyślna w telefonie. Nie można (nie mogę ?) ustawić tak, by na telefonie wyświetlały się smsy z gosms (bez tej samsungowej), a na zegarku z apki stokowej. Zawsze pojawiają się podwójne powiadomienia w telefonie :( Na zegarku ? Proszę bardzo - powiadomienie jakie chcesz, ale wtedy nie odpowiesz z gosms.

Ad3. A jakie znaczenie ma ilość znaków ? Przecież czy wpiszę 100 czy 200 to jeden ciort. A jak używasz polskich liter, toć to zaledwie kilka słów ... Nadal twierdzę, że to tylko kwestia jakiejś opcji w durnym oprogramowaniu, które to ogranicza.

Ad5. How ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aby wgrać dodatkowe dzwonki do Gear S należy zainstalować ze sklepu Samsunga program Gear File Transfer, skopiować pliki (mp3, ogg, wav, 3gp, aac, itd.) do katalogu /ringtones w zegarku.

Proste ?

Po skopiowaniu plików pojawią się od razu w menu wyboru dzwonków (może nie być "dema" dzwonka, ale po ustawieniu będzie działać).

Nie da się w ten sposób wgrać dźwięków powiadomień.

P.S. Komu się uda stawia browara ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aplikacja platna, ale dziala. Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Grant

Od wczoraj jestem użytkownikiem owej "S"-ki i mam kilka pytań związanych z poprawnością działania. Nie wiem po prostu czy tak powinno być, czy mój egzemplarz jest "trafiony"

1. Po ruchu ręką w celu sprawdzenia godziny wyświetlacz się aktywuje ukazując zegar z godziną, lecz brak tam sekundnika i wskazówek od poziomu kroków i baterii, oraz liczby powiadomień. Dopiero oi stuknięciu palcem owe dane się pokazują.

2. Aplikacja Wiadomości na zegarku nie pokazuje historii wiadomości z telefonu. Tj, wysyłajac wiad z zegarka widać ją i na zegarku i na telefonie, natomiast wysyłajac z telefonu nie pokazuje się w oknie rozmowy SMSowej na gear.

Czy to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kasica-76

Wszystko o czym piszesz jest prawidłowe.

Nadziabane na tablecie Note Pro 12.2 ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Grant

Z jakiegoś amerykańskiego forum andka wyczytałem, że jeśli chcemy oglądać pełną wersję zegara po ruchu ręką, taką, która wyświetla się po tapnięciu palcem, nalezy ustawić w opcjach wyświetlacza wyświetlanie ostatniego używanego ekranu i pamiętać, żeby przed wygaszeniem zawsze był to zegar. Działa i teraz dopiero mogę nazwać to zegarkiem którego oczekiwałem :D

Choć pojawił się problem z powiadomieniami FB. Gear nie wydaje dźwięku ani wibracji dla powiadomień FB i messengera kiedy ekran telefonu jest wyłączony. Jeśli jest włączony, wszystko działa. Pomysły?

---------- Post dołączono o 19:57 ---------- Poprzedni post napisano o 02:39 ----------

Aby dostawać powiadomienia I MÓC NA NIE ODPOSYWAĆ Z ZEGARKA w apkach jak messenger, whatsapp, i GMail, należy zainstalować aplikację Notofications for Gear S, płatna 6.22 ale wszystko śmiga!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakoś nie mogę znaleźć tej apki :(

Chyba jest jakiś błąd w jej nazwie. Mógłbyś podać raz jeszcze ?

A może jakieś zdjęcia z działania ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi