Skocz do zawartości
NorDez

LG G3 S aplikacje, które mogę wyłączyć ?

Rekomendowane odpowiedzi

NorDez

Witam wszystkich na tym forum !

Parę dni temu w ramach przedłużenia umowy dostałem za 1 zł smartfon LG G3 S(D722) Tak to nie powiem, nawet mi się podoba. Dotychczas miałem Nokię N8. Ale do rzeczy. Jest tu tyle aplikacji i ich powiązań z uruchomionymi procesami, że się normalnie gubię. Większość tych aplikacji pewnie nigdy mi się nie przyda i próbowałem je wyłączyć.

Problem jednak w powiązaniach z innymi aplikacjami czy procesami. No i okazało się że nie mam dzwonków. Wyłączym telefon i włączyłem i na szczęście dzwonki się pojawiły. Czy jest możliwość sprawdzenia, które aplikacje można odinstalować, lub wyłączyć aby nie powodowało to problemów.

Druga sprawa - dlaczego gdy usiłowałem ściągnąć na dysk komputera AstroFileManager to z każdej strony oferującej taką możliwość, następuje przekierowanie na Google Play i tam jest tylko zainstaluj na telefonie. Musiałem włączyć pakiet danych i z konta trochę limitu mam mniej, a mam skąpy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NorDez

Dziękuję. Teraz się biedzę jak rozpoznać, które aplikacje można spokojnie odistalować, ale dalej wiem że nic nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Miszel

Które to zależy co ci pasuje a co nie ja wywaliłem Chrome Filmy Google Play i Hangouts Czasopisma Google Play

Książki Google Play i inne takie bzdury od Google mapy zostawiłem Dropbox Muzyka Google Play Gmail tez poszły wek :) polecam https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jumobile.manager.systemapp&hl=pl wymagany root , plus taki ze zawsze możesz se przywrócić usuniętą aplikacje czy zrobić kopie :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NorDez
    wymagany root

No właśnie, nawet nie wiem czy do tego modelu dostępny jest root, ani skąd go pobrać oraz jakiś tutorial jak zrobić roota.

Dziękuję za linka. Zrobię to w domu ma tam mam WiFi z liveboxa.

---------- Post dołączono o 15:02 ---------- Poprzedni post napisano o 05:25 ----------

Właśnie narobiłem sobie bałaganu, wyłączyłem jakąś aplikację przy pomocy systemowego okienka na zakładce ogólne - pamięć lub aplikacje i teraz nie działa mi Smart cleaning pisze że zatrzymany, a gdy wejdę w aplikacje to figuruje jako

wymuś zatrzymanie, wyłącz pole jest wyłączone, szare. Chodzi tu pewnie że wszystkie zainstalowane zależą od innych składników. Tylko gdzie to sprawdzić ? Na tym forum to ja pewnie żadnej pomocy nie uzyskam:zdegustowany:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NorDez

Zrobiłem przywrócenie do ustawień fabrycznych, poustawiałem wszystko na nowo, wyłączyłem te programy, o których przeczytałem że można wyłączyć - Smart clean działał do pewnego czasu i przestał. Dlaczego nie potrafię dojśc.

Zaintalowałem sobie Smart Cleaner i 1 Tap Boost. Oba działają, ale czy wykonują to o czym informują w czasie

działania - śmiem wątpić. Druga sprawa to po instalacji 2 motywów tapet to gdy tylko mam włączone aktywne połączenia

to wyskakuje okienko że telefon jest zainfekowany i okienko nie dające się zamknąć, tylko wymusza przekierowanie na stronę z antywirusem co - moim skromnym zdaniem - jest nadużyciem. W opcjach internetowych mam poblokowane co można, jednak to i tak nic nie daje. Czy w ogóle jest możliwość aby dowiedzieć się co i jak konkretna aplikacja bez względu czy aktywna czy nie - działa i do czego służy ? O ile w komputerze z system Windows jestem dobrze obeznany, to

o Androidzie wiem nie wiele. Linuxa trochę liznąłem i coś nie coś nie jest mi obce. Tyle że w linuxie logowanie jako root nie jest problemem, natomiast w smartfonie z androidem takie bezbolesne i bezproblemowe - nie jest - a sądzę że bez roota nie wiele można zdziałać i wszytko ma być tak jak producent i operator sobie życzy.

Proszę o ile to możliwe o informacje w czym mam rację, a czego nie wiem.

Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    demis

Swój tel. zrootowałem za pomocą PurpleDrake. Więc śmiało. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wojo90

bez roota to tak rzeczywiscie nie mozesz wszystkiego wywalic a w szczegolosci tych badziewnych aplikacjii od operatorow. Ale mozesz ja za to wylaczyc. Dalej wprawdzie zajmuja miejsce ale znikaja z wszystkich pulpitow i nie dzialaja w tle. Co do tego co bezpiecznie mozesz usuwac lub wylaczyc to kazda aplikacje z wyjakiem tego wszystkiego co jest z logiem androida

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yksi

Witam,to może inaczej jak w tytule :-)Mam problem z włączeniem modułu Antitheft z Avasta,włączyłem opcję dla niego żeby był jako administrator ale i tak nie działa.Sorki za przynudzanie i być może nawet temat taki w tym wątku nie powinien się pojawić,ale na wytłumaczenie napiszę,że to mój pierwszy smartfon i jestem "zaczarowany". Ogólnie mam pytanie ,czy muszę zrobić roota?Nie muszę grzebać w systemie ,choć trochę śmieci bym wyrzucił .LG G3s z sieci orange V 10 e-260-03

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi