Skocz do zawartości
Fileq

Launcher Google Now

Rekomendowane odpowiedzi

Fileq

7clxDYpmA-L1XXJP7wcRZMWV71MwDtZhubp1cF8S

Opis: 

Spoiler

Uaktualnij program uruchamiający swojego urządzenia z Androidem, by korzystać z szybkiego i przejrzystego ekranu głównego, z którego możesz otworzyć Google Now jednym przesunięciem palca.

Dostępne na wszystkich urządzeniach z Androidem 4.1 (Jelly Bean) lub nowszym.

Najważniejsze funkcje:

• Przesunięcie palcem na ekranie głównym wyświetla karty Google Now z właściwymi informacjami we właściwym czasie.
    • Szybki dostęp do wyszukiwania na każdym ekranie głównym.
    • Powiedz „Ok Google”, by wyszukać głosowo albo wydać polecenie: wysłać SMS-a, uzyskać wskazówki dojazdu, odtworzyć piosenkę lub zrobić jedną z wielu innych rzeczy.
    • Alfabetyczna lista aplikacji z szybkim przewijaniem i błyskawicznym wyszukiwaniem aplikacji z urządzenia lub Sklepu Play.
    • Aplikacje, których szukasz, będą na początku listy alfabetycznej dzięki inteligentnym sugestiom.

Link do GP: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.launcher&hl=pl

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Witam

Mam pytanie odnośnie launchera google. Całe życie korzystam ze stockowego, bez względu jaki telefon posiadam, a ów wpadł mi w oko i postanowiłem go pobrać, jednak mam pytanie do was, bardziej doświadczonych:

1. Czy ktoś z niego korzysta na codzień? Jeśli korzystał, a nie korzysta obecnie - to dlaczego?

2. Jak wpływa na wydajność systemu?

3. Czy korzystacie z funkcji google now, czyli te wszelkiego rodzaju pogody, ruch drogowy, info o sporcie giełdzie bla bla bla? Jaki to ma wpływ na zużycie danych i ogólne monitorowanie i inwigilowanie nas (podejrzewam, że i tak ogromne czy bez z tego czy z tym...)

5. Nie ma punktu czwartego

6. Jak jeszcze jakieś pytanie mi wpadnie to edytuję, bądź dopiszę pod.

Proszę aby w temacie wypowiadały się osoby, które mają bądź miały i długo testowały dany launcher. Wolałbym uniknąć czytania odpowiedzi typu: "weź, to syf. Lepiej ściągnij Nove bo jest najlepsiejsha!!"

Pozdrawiam :)

#edit

W sumie chyba mogłem dać ten temat do ogólnego działu launchery. Proszę pięknie jakiegoś moda o przeniesienie :P

Edytowane przez Natan
    Dodanie opisu, zdjęcia i linku do GP. Regulamin G&A.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

Jeśli chodzi o launchery to google nie oferuje zbyt wiele opcji. Ja osobiście polecam wypróbować Nova launcher lub Apex launcher. Znakomita szybkość oraz mnóstwo opcji personalizacji wyglądu. Launcher google nie ma tylu opcji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo dobry launcher jak ktoś lubi wygląd stockowego Andka (np. ja! :D)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Fileq
    Jeśli chodzi o launchery to google nie oferuje zbyt wiele opcji. Ja osobiście polecam wypróbować Nova launcher lub Apex launcher. Znakomita szybkość oraz mnóstwo opcji personalizacji wyglądu. Launcher google nie ma tylu opcji.

Okej jak najbardziej, z tym, że ja lubię prostotę :)

@B0wCr4ftPL

Korzystasz obecnie?

Powiesz na jakiej zasadzie i jak się sprawuje Google now? No i odnośnie poprzednich pytań - wydajność?

Zauważyłem też problem z widgetami, np. nie moge dodać zegarka stockowego :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mikixx
    Witam

Mam pytanie odnośnie launchera google. Całe życie korzystam ze stockowego, bez względu jaki telefon posiadam, a ów wpadł mi w oko i postanowiłem go pobrać, jednak mam pytanie do was, bardziej doświadczonych:

1. Czy ktoś z niego korzysta na codzień? Jeśli korzystał, a nie korzysta obecnie - to dlaczego?

2. Jak wpływa na wydajność systemu?

3. Czy korzystacie z funkcji google now, czyli te wszelkiego rodzaju pogody, ruch drogowy, info o sporcie giełdzie bla bla bla? Jaki to ma wpływ na zużycie danych i ogólne monitorowanie i inwigilowanie nas (podejrzewam, że i tak ogromne czy bez z tego czy z tym...)

5. Nie ma punktu czwartego

6. Jak jeszcze jakieś pytanie mi wpadnie to edytuję, bądź dopiszę pod.

Proszę aby w temacie wypowiadały się osoby, które mają bądź miały i długo testowały dany launcher. Wolałbym uniknąć czytania odpowiedzi typu: "weź, to syf. Lepiej ściągnij Nove bo jest najlepsiejsha!!"

Pozdrawiam :)

#edit

W sumie chyba mogłem dać ten temat do ogólnego działu launchery. Proszę pięknie jakiegoś moda o przeniesienie :P

1)Więc tak, testuje go odkąd pojawił się w sklepie play, gdy mam oczywiście wgranego czystego androida(Na stocku działa, ale ikony z nakładki LG psują efekt), cenię go za prostotę, spójność z całym interfejsem, oraz google now, a także za stabilność.

2)Jeśli ci chodzi o to, czy jest zasobożerny itp, itd... To powiem tyle, że nie czuć tego, jest lekki, szybki.

3)Korzystam z Google Now, głównie do sprawdzania pogody, monitorowania drużyn sportowych, sprawdzania notowań giełdowych. Wyświetla aktualne miejsce zaparkowania pojazdu, drogę do szkoły/pracy(lecz dla mnie to zbędny bajer), fotoatrakcje w pobliżu itd... Jednak nie o tym. O tyle ile niektóre funkcje są przydatnę, inne są w ogóle nie potrzebne ;) Na szczęście można wyłączyć. Użycie danych jest bardzo małe. Na miesiąc może 1-2mb pobiera, także jest ok ;)

Ja osobiście polecam ten Launcher. Owszem, nie można zmieniać motywów, ale na co nam to, skoro mamy np cm'a i w nim możemy zmienić ogółem wygląd systemu dzięki cm theme :)

---------- Post dołączono o 23:08 ---------- Poprzedni post napisano o 23:02 ----------

Zauważyłem też problem z widgetami, np. nie moge dodać zegarka stockowego

Bo na innych launcherach, oprócz stockowego nie można odpalać niektórych widgetów, które daje nam LG ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Fileq

Takiej odpowiedzi oczekiwałem :D

Bardzo Ci dziękuję za obszerność wypowiedzi i trafienie w odpowiednie punkty.

W takim razie zabieram się za testowanie. Powiedzmy ściągnę go na tydzień i zobaczę jak podpasuje moim niezbyt wygórowanym wymaganiom :)

Nie pogardzę też nowymi wpisami i opiniami, śmiało

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mikixx

@up

W takim razie wisisz mi browara :cool: :zdrowko:

Gdybyś miał jeszcze jakieś pytania to pisz na pw ;)

Co do samego google now, to musi to trochę czasu zająć, zanim sobie dokładnie ustali wszystkie detale, w niektórych ty będziesz musiał wpisać, zaznaczyć co cię interesuję, ale gdy to zrobisz i będzie już wszystko ok, na pewno nie pożałujesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już mikixx wydał swoją opinię, ale może i moja czemuś posłuży (chociaż wątpię :P)

1. Używałem, jest szybki

2. Pozytywnie! Duużo przyspiesza system (chodzi tu o trochę wolniejsze urządzenia typu sgsII, Xperia M, L itd., ale w np. G2 mini, Moto G tez czuć różnicę na pozytyw GNL ;)

3. Ja używałem, ale uważamto za jakiś ficzer, bez którego da się żyć ;) Głównie do pogody i o nowych wiadomościach z różnych stron.

5. Nie ma czwartej odpowiedzi

Może się to przyda do twojej decyzji nad Google Now Launcher ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie mogę go ustawić jako domyślny Launcher.

Jak klikam na ikone to mówi że domyślny jest XXX, ale jak usunę domyśle dane i kliknę na Launcher to to samo. HELP!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    emsiti

@up

Wejdź w ustawienia/wyświetlacz/ekran główny/wybierz ekran główny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi