Skocz do zawartości
fisher1981

Jak przejść do aplikacji nie tracąc otwartych stron internetowych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Możecie mi powiedzieć w jaki sposób mogę przejść do konkretnej aplikacji w momencie gdy korzystam z przeglądarki internetowej tak tak aby nie stracić otwartych stron?

Do tej pory robię tak, że jak korzystam z przeglądarki i muszę uruchomić coś innego to naciskam główny, środkowy przycisk w tablecie (smartfonie) – czyli tak jakby wychodzę z przeglądarki ale chce aby była ona uruchomiona w tle.

Gdy chcę wrócić do przeglądarki ponownie naciskam (trzymam dłużej aż wyskoczą otwarte aplikacje) „środkowy przycisk” i wskazuję otwartą przeglądarkę. Problem w tym, że gdy już sprzęt się na nią przełączy to zazwyczaj jest ona uruchamiana „czysta” bez poprzednio otwartych stron.

Czy coś robię źle?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Uri0550

Nic nie robisz źle. Prawdopodobnie masz dość słaby sprzęt co powoduje uwalnianie ramu i ładowanie aplikacji od zera.

W moim telefonie nic takiego nie występuje. Ale 2gb ramu robi swoje

@Edit

Widzę że masz s2 więc najgorzej nie jest. Ale to w takim razie dziwne że tak się dzieje. Masz oficjalny system czy jakiś custom?

Tapatalk + SwiftKey + SG Tab2 :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tablet: samsung tab3

telefon: Samsung Galaxy SII

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Spróbuj przed uruchomieniem Chrome usunąć wszystkie aplikacje z listy ostatnich aby zwolnić pamięć ram w miarę możliwości. Ale taki objaw to tak jak wyżej piszą - zabrakło pamięci na przetrzymanie Chrome w tle i dlatego jest uruchamiany od nowa.

Galaxy S2 ma tylko 1 GB pamięci, jeśli masz oryginalny rom (masa syfu) to nic dziwnego że tak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na moim SG Young gdy używam metody którą podałeś i działa, karty są otwarte jak wcześniej, aczkolwiek nie zawsze tak mniałem. Występował ten sam problem co u ciebie.

Ja często zmieniam romy, przywracam, resetuje.

Za każdym razem gdy np:

Przywrócę do ustawień fabrycznych, a ta metoda nie działała, działa nie wiem od czego jest to zależne

Spróbuj wyczyścić pamięć przeglondarki.

Może to nie rozwiązanie ale spróbować można.

Wytapane na moim gt-s6310N

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mac02

Ustawienia >opcje programistyczne >nie zwchowuj działań.

Opcja musi być odznaczona

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A możecie mi wyjaśnić co rozumiecie przez zmianę room - wgranie nowego oprogramowania?

---------- Post dołączono o 10:22 ---------- Poprzedni post napisano o 10:21 ----------

Szczerze mówiac z miłą chęcią wgrałbym coś "lżejszego" do tableta aby go nieco przyśpieszyć

---------- Post dołączono o 10:24 ---------- Poprzedni post napisano o 10:22 ----------

Ustawienia >opcje programistyczne >nie zwchowuj działań.

Opcja musi być odznaczona

gdzie w menu znaleźć te opcje programistyczne? (android 4.2.2.)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tayced

W nowych wersjach androida opcje programistyczne są ukryte. Aby je ujawnić wchodzimy w „Informacje o telefonie” i dotykamy kilka razy z rzędu, jak najszybciej pola o nazwie „Numer kompilacji”. Wykonujemy tą czynność do chwili, aż na ekranie pojawi się komunikat „Jesteś teraz programistą!”.

Jeśli to co napisali koledzy wyżej nie pomoże spróbuj zwiększyć limit procesów w tle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stark2991

Proponuję zacząć używać innej przeglądarki. Chrome przerzuca strony na Galaxy S5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    K9G

A masz może jakiegoś task killera jak np. clean master? Może coś podobnego czyści Ci dane w tle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi