Skocz do zawartości
kuku83

Jaki APN ustawić dla sieci Plus LTE ???

Rekomendowane odpowiedzi

kuku83

Cześć

Wszystko miałem ustawione o.k. do momentu jak chciałem sprawdzić siłę danych komórkowych w Play i jak tylko włożyłem kartę, to pobrało mi jakąś nową konfigurację pod Playa, przełożyłem później z powrotem kartę Plus i już była lipa, nie miałem już tych APN pod Plus-a (nie wiem czy sam je przypadkiem usunąłem, czy same się usunęły jak zostały pobrane te od Playa) zacząłem szukać w internecie i znalazłem takie:

Nazwa: Internet

APN: plus

MMSC: null

Typ APN: default

APN MMS

Nazwa: Plus MMS

APN: mms

Proxy: 212.2.96.16

MMSC: http:/mms.plusgsm.pl:8002

Typ APN: mms

I teraz pytanie i zarazem prośba do Was, ogólnie wykrywa mi połączenie 4G, ale wczytywanie stron trwa zauważalnie dłużej niż było to przed tą ferelną zmianą karty, a sprawdzałem to na kilku przeglądarkach i jest ten sam problem z wolnym wczytywaniem stron, dodatkowo sprawdziłem to w aplikacji Allegro i wcześniej wszystko ładowało się praktycznie w chwili wejścia w tą aplikację, a teraz muszę kilka minut czekać na wczytanie, więc chciałbym się dowiedzieć, czy jeśli wykrywa mi to 4G to już wszystko jest w porządku i APN-y nie mają już nic z tym objawem wspólnego, i nie ważne czy ustawię jakieś inne APN to i tak będzie tak samo wolne wczytywanie stron ??? Jeśli to w czymś pomoże, to dodam że korzystam z romu I9305XXUFNI3.

Z góry chciałbym podziękować za pomocne odpowiedzi.

Edytowane przez jeronimo
    dodano prefiks

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

A masz problem wejsc na stronke i sciagnac do telefonu ustawienia:

Konfiguruj telefon - Plus

Ustawienia reczne:

Internet:

Nazwa: Plus

APN: plus

Typ uwierzytelniania: PAP

Typ APN: default lub internet

MMS:

Nazwa: mms

APN: mms

MMSC: http://mms.plusgsm.pl:8002

Proxy MMS: 212.2.96.16

Port MMS: 8080

MCC: 260

MNC: 01

Typ uwierzytelniania: PAP

Typ APN: mms

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kuku83

A nie mam problemu.

Będąc w domu przesyłałem te ustawienia, ale znowu w domu nie mam dostępności połączenia LTE, więc sprawdzałem dopiero w pracy, gdzie również nie wykrywało mi LTE, więc próbowałem szukać w internecie innych ustawień, i znalazłem, ale strony ładowały się bardzo dłuuugo, więc to mnie skłoniło do założenie tego tematu. Dziś spisałem te ustawienia podane przez Ciebie Jeronimo i teraz jest tak jak być powinno, stronki zauważalnie szybciej się ładują, jak również Allegro, jednym słowem wróciło wszystko do normy. Nie wiem w czym tkwił problem, że pobrana za pierwszym razem automatyczna konfiguracja nie przyniosła efektu??? Może w tym, że po wprowadzeniu danych APN nie zrobiłem restartu, może był problem z zasięgiem, nie wiem, z resztą nieważne, już wszystko jest o.k. Dziękuję.

Temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi