Skocz do zawartości
delfin12

Kabel HDMI dla Samsung Galaxy S3 Neo nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem tego typu, że zakupiłem kabel hdmi do samsunga galaxy s3 neo. Nie wiem czy mogę tu wklejać linki, ale chodzi mi o taki kabel, który z jednej strony ma HDMI do TV i z niego wychodzą dwa kable - jeden z USB i drugi z kablem do telefonu. Sprzedawca zapewniał mnie, że kabel działa z S3, tylko nie pamiętam czy mówiłem mu, że to S3 neo.

Gdy podłączam kabel do TV i telefonu nie ma w ogóle połączenia. Na telefonie nie ma żadnej reakcji, nawet nie zaczyna się ładować chociaż jest podłączony do sieci przez ten kabel z USB na końcu. I teraz nie wiem, czy kupiłem trefny kabel, czy S3 neo trzeba jakoś "ustawić", żeby to działało czy jeszcze zrobić coś innego? Czy w ogóle da się podłączyć s3 neo do TV? Jeśli tak to mógłby mi ktoś poradzić jak? Lub jaki adapter kupić żeby mi na 100% współpracował z S3 neo?

Próbowałem szukać rozwiązania na necie, ale prawie zawsze lądowałem w tematach o s3 a nigdzie nie znalazłem rozwiązania dla s3 neo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się, że s3 neo powinien jak s3 działać w tej kwestii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się że funkcja podpięcia do telewizora po przez kabel HDMI to nic innego jak funkcja MHL. S3 Neo raczej jej nie posiada, posiada DLNA (czyli fotki/filmiki/muzyke stream'ujemy na telewizorze o ile ma tę funkcję ) oraz Miracast ( czyli screen mirroring na telewizorach z tą funkcją). Często funkcję DLNA lub miracast mają np. odtwarzacze DVD.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@kamilkrzys

Kurcze, chyba masz rację, bo na tym kablu na wtyczce do telefonu jest wytłoczone MHL... A skoro S3 Neo nie ma tej funkcji to nie dziwię się, że to nie działa. Dziwię się natomiast temu, że kupując s3 początkowo miałem kupić zwyczajne s3 ale wyczytałem na necie i też sprzedawca mi podpowiedział, że lepiej kupić s3 neo, bo to taki sam telefon ale ma więcej RAM i sprawniej będzie działał. Jak się okazuje to jednak nie taki sam telefon, skoro kabel który kupiłem jest dedykowany do s3 to znaczy, że ten "stary" model ma MHL a ten "nowszy" nie ma.;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

http://forum.android.com.pl/f974/and-4-4-s3-neo-brak-screen-mirroring-chcialbym-przeslac-obraz-ze-smartfona-na-tv-477370/#post4202090

Zostałeś oszukany.

S3 i S3 Neo to dwa różne telefony.

Neo faktycznie działa lepiej od S3, ponieważ Android w wersji 4.4 jest lepiej zoptymalizowany i przystosowany do pracy na słabszym sprzęcie (ruszy już od 512mb RAM).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi