Skocz do zawartości
VaasMontenegro18

Desire S - wydajność po aktualizacji do 4.0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wczoraj postanowiłem zaktualizować androida w telefonie po dwóch latach z 2.3.5 na 4.0.4. I zauważyłem, że wydajność spadła. Czy Wy też tak macie/mieliście? To dziwne, bo telefon chodzi gorzej, niż na starym andku. Proszę o opinie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AS0

Android 4.0 jest po prostu "cięższy" od poprzednika i stąd wolniejsze jego działanie. Dodatkowo nakładka Sense od producenta...

Po aktualizacji robiłeś wipe data/factory reset (przywracałeś do ustawień fabrycznych)? Z tego co wiem powinno się tak robić, szczególnie po takiej dużej aktualizacji, aby system chodził szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, przywracałem do ustawień fabrycznych. Chciałem się tylko dowiedzieć, czy to tylko u mnie tak zwolnił.

EDIT: Mam jeszcze jedno pytanie. Jak mogę powyłączać (najlepiej na stałe) wszystkie mi nie potrzebne procesy i usługi działające w tle? Nie mam roota, a najlepiej byłoby je usunąć, a z tym root'em tyle zabawy że mi się nie chce nawet myśleć. Np. mapy, sklep Play - po co to ma mi działać w tle gdzieś tam i zabierać pamięć. Przydałby się do tego jakiś program czy drobna modyfikacja telefonu. Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam.

Edytowane przez VaasMontenegro18

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja mam do Ciebie teraz takie pytanko, ile godzin ładuje ci się bateria na androidzie 4.0?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurcze, a mój 5h :/ co może być nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem... Załóż swój temat. A ja wracam do mojego pytania: Jak mogę powyłączać (najlepiej na stałe) wszystkie mi nie potrzebne procesy i usługi działające w tle? Nie mam roota, a najlepiej byłoby je usunąć, a z tym root'em tyle zabawy że mi się nie chce nawet myśleć. Np. mapy, sklep Play - po co to ma mi działać w tle gdzieś tam i zabierać pamięć. Przydałby się do tego jakiś program czy drobna modyfikacja telefonu. Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AS0

Roota dobrze by było jednak mieć - grunt to odblokować bootloader przez stronę htcdev :)

Bez roota to jedyne co mi do głowy przychodzi to instalacja Greenify (ma tryb pracy bez roota, powinien coś pomóc) oraz DeepSleep Battery Saver albo DU Battery Saver. Po wyłączeniu telefonu pozwoli to zaoszczędzić baterię. Dodatkowo DU ma od razu możliwość zabijania procesów w tle, ale opinie o tego typu zabijaniu procesów nie są dobre. Mówiąc wprost - to pic na wodę fotomontaż. Jedynie hibernowanie przez Greenify coś daje, ale konieczny jest root.

Dodatkowo możesz przenieść na kartę pamięci niektóre aplikacje/gry o ile jest taka możliwość bez roota (bo szczerze powiedziawszy nie pamiętam).

Co jakiś czas możesz też czyścić cache w standardowym recovery.

Tyle mi przychodzi do głowy... :cool:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, roota chciałbym mieć, ale muszę wyłączyć jakieś zabezpieczenia, z tego co wiem, to to się nazywa "S-OFF". Próbowałem go zrobić właśnie oficjalną metodą od HTC, czyli przez tego HTCDev, poprzez poradnik tam zamieszczony ale w konsoli "Uruchom" musiałem wpisać jakąś komendę i nie chciało zadziałać. Teraz to mi się już nie chce z tym bawić...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AS0

S-OFF nie jest w sumie konieczny, grunt to UNLOCKED BOOTLOADER. Sprawdź sobie w hboot, bo może masz jednak unlocked :P

Jakby Cię kiedyś naszła ochota na działanie to może TEN program pomoże (nie wiem, czy nadal działa).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi