Skocz do zawartości
VaasMontenegro18

Desire S - wydajność po aktualizacji do 4.0

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy wchodzę do HBOOT, to na różowo, na samej górze ekranu pisze mi "LOCKED". Czyli chyba zablokowany. A to narzędzie, do którego link podałeś, wymaga roota? Do czego ono służy?

Dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AS0

Tak, zablokowany. Rozumiem, że dodatkowo niżej jest też S-ON? :) Możesz jeszcze dla pewności podać wersję bootloadera (hboot), powinno być tam napisane.

To program na PC, który powinien ułatwić odblokowanie bootloadera (ale i tak z tego co widzę trzeba korzystać z htcdev) i wgranie custom recovery.

Widzę, że do programu nie ma już linków więc jakby co STĄD można go pobrać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pisze tak:

SAGA PVT SHIP S-ON RL

HBOOT-2.02.0002

RADIO-3831.19.00.110

eMMC-boot

No i pod tym jeszcze data. To wszystko, co jest tam napisane. Dalej już tylko wybór trybów. Musiałbym może jeszcze raz spróbować przez ten HTCDev. Ale raczej mi się nie uda przez tą konsolę. Tak ja już wcześniej pisałem, robiłem wszystko z tej strony: HTCdev - Please Log In I moje działania zakończyły się na punkcie piątym, czyli na tej konsoli. Dodam jeszcze, że na liście nie było mojego Desire S, więc wybrałem opcję "Wszystkie pozostałe modele". Co do tej konsoli, to po wpisaniu komendy wyskoczył błąd, że nie rozpoznaje komendy "fastboot" (czyli tego pierwszego słowa całej komendy) czy coś w tym stylu. Resetowałem komputer, telefon, ale nic to nie dało. Mam nadzieję, że te informacje pomogły.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AS0

Tak na szybko - na pewno otwarłeś dobrze okno fastboota? W Windows 7 przytrzymujesz SHIFT i klikasz prawym przyciskiem myszy w obszarze okna i wybierasz opcję "Otwórz okno poleceń tutaj".

Dodatkowo, podłączałeś telefon w trybie fastboota?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam Windows 8, a otwierałem okno najprostszym sposobem, czyli w oknie "Uruchom" wpisałem "cmd". Telefon był cały czas w trybie USB FASTBOOT. Dzisiaj spróbuję jeszcze raz dokładnie to zrobić i dam znać, czy się udało.

Pozdrawiam.

EDIT: Próba zakończona niepowodzeniem. Wyskakuje taki oto błąd:

post-335996-1425575743831_thumb.png

Edytowane przez VaasMontenegro18

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AS0

Rzuć okiem na to wideo, może coś pomoże :)

Na pewno dobrze odpalasz fastboota? Po uruchomieniu okna cmd konieczne jest podanie miejsca, gdzie masz fastboota na dysku (tak jak na filmie). A samo odpalenie okna cmd.exe powinieneś zrobić jako administrator.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurde, ja wogóle tego nie ogarniam... Jakieś ADB, SDK, programy... To nie dla mnie. Przydałaby się jakaś na prawdę solidna instrukcja do tego wszystkiego. Z tego co wywnioskowałem z filmiku, muszę mieć zainstalowane jakieś ADB i SDK. Jeszcze ten fastboot... A poza tym gość na filmiku ma inną instrukcję niż jest u mnie na tej samej stronie. Ja w tej instrukcji nie mam tak dokładnie opisane, ani też nie ma żadnej wzmianki o instalowaniu jakichś dodatkowych programów. Może to dlatego, że HTC jeszcze jakby nie dało instrukcji do odblokowania mojego telefonu. Bo mojego Desire S nie ma na liście. Chyba sobie daruję...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AS0

Postaram się pomóc jeśli będę umiał :) Tylko jakby to najłatwiej wyłożyć...

Myślę, że ten program, który podałem będzie najlepszy do tej roboty.

Pobierz więc sobie tę paczkę i wypakuj - Desire_S_All-In-One_Kit_v2.0.

Instalowałeś sterowniki od HTC lub te programy, o których była mowa na stronie htcdev?

Jeśli tak - odinstaluj je, uruchom ponownie PC dla pewności i zainstaluj TE sterowniki. Mam nadzieję, że cała operacja zadziała na Windows 8.

Nie ukrywam, że najlepiej byłoby działać na Windowsie 7 :cool: Ale może się uda.

Aktualizacje z Windows Update masz zainstalowane? Twój Windows to 8 czy 8.1?

• Jak będziesz miał najnowsze sterowniki to odpal jako administrator program, który podałem.
    • Konto na htcdev mam nadzieję, że masz. Zaloguj się i wybierając opcję "inne modele" przejdź dalej aż do kroku gdzie będzie opisane pozyskiwanie "Token ID".
    • Podłącz telefon do PC w trybie fastboota.
    • W programie Desire_S_All-In-One_Kit_v2.0 zaznacz opcję GET TOKEN ID i naciśnij GO.
    • Okno powinno wygenerować klucz, który kopiujesz i wklejasz na stronę htcdev i zatwierdzasz.
    • Po chwili powinieneś dostać maila z plikiem. Plik ten pobierasz i umieszczasz w folderze "Data" tam gdzie masz wypakowany program.
    • Następnie zaznaczasz "Unlock bootloader" i znów GO. Na telefonie powinno pojawić się pytanie czy chcesz odblokować, zaznaczasz, że tak i dalej. Pamiętaj, że WYCZYŚCI to dane!!!
    • W sumie to chyba tyle, w hboot powinien byc napis UNLOCKED.

Ten film może pomóc zrozumieć działanie na tym programie:

Jakby coś było niejasne to postaram się pomóc :D

EDIT:

Jest też taki oto program, który powinien wspierać Desire S. Możesz go spróbować w pierwszej kolejności. Przy starcie chyba sam poinformuje jakie sterowniki potrzeba.

WinDroid Universal Android Toolkit v2.0

Edytowane przez AS0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udało się! Dzięki wielkie za pomoc, jesteś dobrym człowiekiem :) Dzięki wielkie jeszcze raz. Ale mam jeszcze jedną prośbę. Mógłbyś mi jeszcze wytłumaczyć, jak zrobić teraz roota? Tak na chłopski rozum, bardzo bym prosił. Jesteś wielki.

Pozdrawiam.

EDIT: Dziękuję, już nie trzeba. Zrootowałem telefon programem" KINGO Android root". Wystarczyło jedno kliknięcie, polecam program. Dziękuję Ci za wszelką pomoc, oby coraz więcej było takich ludzi na świecie.

Pozdrawiam, temat uważam za zamknięty.

Edytowane przez VaasMontenegro18

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AS0

Nie ma sprawy, cieszę się, że mogłem pomóc :)

Masz już UNLOCKED jak rozumiem. Wgrywałeś też custom recovery?

Z ciekawości, jakim programem udało Ci się uporać z bootloaderem? :)

W jednym jak i drugim programie jest opcja albo "gain root" albo "perm root", wystarczy podłączyć telefon w trybie fastboota i po prostu zaznaczyć tę opcję. Wcześniej jednak trzeba, jak mniemam, mieć custom recovery.

Polecam jednak najpierw spróbować takiej opcji - albo zainstaluj po prostu z marketu aplikację Superuser i po otwarciu pojawi się komunikat jak zdobyć uprawnienia roota albo pobierz plik superusera i tak jak jest przenieś go na kartę pamięci, wejdź w recovery i daj "Install from sdcard" i wybierz właśnie ten plik. Po instalacji reboot.

Na liście aplikacji powinna być już ikona Superuser. Znaczyć to będzie, że masz roota.

Mając roota polecam od razu aplikację Greenify :) Zobacz też na Titanium Backup do kopii zapasowych lub odinstalowania zbędnych rzeczy. Zawsze można też zainstalować AdAway aby pozbyć się reklam lub Seeder aby zredukować lagi.

Zawsze możesz też zainstalować inny ROM ale nie mając S-OFF konieczne jest dodatkowo dogranie pliku boot.img po instalacji. Jakby co mogę wyjaśnić zagadnienie :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi