Skocz do zawartości
manoa

sortowanie ksiazki telefonicznej?

Rekomendowane odpowiedzi

manoa

Witam.

mam pytanie na temat sortowania wpisow w ksiazce telefonicznej.

mam ustawione konto w google w ktorym wpisuje kontakty i jest wszystko ok z tym ze wpisy sa sortowane (imie nazwisko) a chce zeby bylo {nazwisko imie) jak zmieniam opcje w google to po synchronizacji jest to samo. Tzn ustawiam na komputerze sortowanie wg. Nazwisko imie i na kompie jest ok ale nawet po synchronizacji jest tak jak bylo, a w telefonie opcji sortowania nigdzie nie widze?

Drugie pytanko to na temat androis market przegladam aplikacje na komputerze i np znalazlem fajny program typu file manager o nazwie adao i jak wpisuje ta nazwe w telefonie zeby go zainstalowac to go nie znajduje wpisywalem wiele tagow z tego programu typu nazwa producenta opis Hit... ale caly czas go nieznajduje?

Tez tak wam sie zdaza ze widzicie program na kompie a w telefonie nie mozna go znalesc?

Odrazu dodam ze opcje marketu mam bez zadnych filtrow dla doroslych Hit jest wszystko dostepne a mimo to tego programu nie widzi?

I ostatnie pytanko: jakie polecacie programy typu task oraz file manager?

Dzieki, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

File managera mam Astro z marketu i śmiga. Task killera również i też śmiga. Także nie spotkałem się z twoimi problemami. Jedynie wiedzę możliwość taką, że namierzyłeś program w necie, którego nie ma w markecie. Tak do rymu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    manoa

Ja robie w ten sposób że na kompie przeglądam sobie strone marketu i potem w telefonie wyszukuje programu który mnie interesuje i 99% to działa tylko problem jest z programem ADAO.

Na stronie marketu wpisujesz adao i odrazu jest :

https://market.android.com/search?q=adao&so=1&c=apps

A jak ADAO wpisuje w komie to go nie znajduje, dlatego prubuje dojść o co chodzi ?

A druga sprawa to ta książka telefoniczna, orientuje sie ktoś jak zmienić sortowanie ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Motorola w swoich telefonach z nakładką MotoBlur "dogodziła" klientom i - usunęła możliwość zmiany sortowania. Boryka się z tym wielu użytkowników, a jedyne rozwiązanie to wyeksportować kontakty do pliku csv, na kompie zamienić imiona z nazwiskami i zaimportowanie zmian do telefony. Dziękujemy moto...

Jeśli jakiś program nie pojawia Ci się w markecie na telefonie, to oznacza że (przynajmniej teoretycznie) nie współpracuje z Twoim modelem telefonu i tego nie przeskoczysz niestety. Jeśli chodzi o oficjalną drogę - musisz czekać na aktualizacje.

Jako managera plików również polecam Astro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

równie dobrze można dokonać tych zmian przez konto google mam wrażenie ze będzie to szybsze niż eksportowanie kontaktów do pliku zgrywanie na komputer i późniejsza edycja i ponowne wgrywanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Owszem, Kontakty na Gmailu mają opcję zmiany sortowania (Więcej czynności -> Sortuj według Imię/Nazwisko), tyle że... zmiana tej opcji nie ma wpływu na kontakty w telefonie z "genialnym" Motoblurem (chyba że na flipoucie "potrafi" już odczytać sortowanie z gmaila). Da się też zmienić imię z nazwiskiem edytując każdy z kontaktów, jednak gdy masz ich 300, to trzeba mieć trochę wolnego czasu i chyba cierpliwości żeby się przez to przebić. Eksportując kontakty do pliku csv i otwierając go w excelu powinieneś mieć możliwość szybkiej zamiany dwóch kolumn (Imię <-> Nazwisko). Następnie zapisujesz i importujesz i się cieszysz.

Nie wiem jednak jak taka zamiana będzie się sprawdzać podczas integracji kontaktów z Facebookiem, Twitterem i innymi socjalnymi bzdetami. Swego czasu długo szukałem rozwiązania tego problemu, gdy znalazłem powyższe - olałem ten problem, mimo że jest trochę uciążliwy. Po prostu powoli przymierzam się do zmiany moto(blura) na coś, normalnego i dobrze działającego ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja korzystam z wersji bez motoblura;) a jesli usuniemy kontakty z telefonu i po zmianie ich na koncie google zsynchronizujemy kontakty powinno byc ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi