Skocz do zawartości
Skok

Sony Xperia Z Problem z głośnikiem rozmów (słuchawką) Zalanie?

Rekomendowane odpowiedzi

Skok

Witam,

od jakiegoś czasu nawala mi głośnik w słuchawce. W czasie rozmów nic nie słychać. Pomaga potrząśniecie telefonem (najczęściej) wcześniej działo się to sporadycznie i radziłem sobie resetując telefon. Teraz problem zaczyna występować w przypadku połowy połączeń. Czasem dzieje się to w czasie rozmowy i wtedy też pomaga potrząsanie telefonem (mam wrażenie, że w środku coś lata, kiedyś latało tylko jak się popukało palcem w górną część obudowy, teraz lata przy silniejszym potrząsaniu). Dodatkowo mam wrażenie, że wydajność baterii spadła o jakieś 20%. Chciałem oddać telefon na gwarancje i zacząłem czytać różne wątki w tym temacie. Trafiłem na znaczniki zalania. No i okazuje się, że mój telefon jest zalany, bo znacznik przy wejściu na słuchawki jest czerwony. Obejrzałem klapkę i na jednym z dłuższych boków mam naderwaną uszczelkę. Oprócz głośniczka i baterii telefon funkcjonuje normalnie i jestem z niego bardzo zadowolony. W związku z powyższym przynudzaniem mam takie pytania:

Czy słabsza wydajność baterii i problem z głośnikiem mają coś wspólnego z zalaniem ( o ile telefon rzeczywiście jest zalany)?

Czy warto oddawać go w takim stanie na gwarancję?

Jeśli nie warto oddawać telefonu na gwarancję to jaki może być koszt naprawy głośniczka?

Pozdrawiam

Jest szansa na jakąś poradę?

Edytowane przez Trzeci
    Nie piszemy postu pod postem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Trzeci

Zalanie mogło spowodowac spustoszenia na płycie głównej. Nigdy nie wiadomo co padnie :zdegustowany::zdegustowany:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Skok

Masz rację, tylko że po za głośnikiem telefon działa bez zarzutu. Głośnik wygląda mi na problem mechaniczny (jakby był luźny). Raz styka, innym razem nie. W czasie rozmowy przestaje działać jak gwałtowniej ruszę telefonem. Myślisz, że gwarancja mi to uzna?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Mam dokładnie ten sam problem co opisał Skok. Jak historia się zakończyła? Telefon oddany na gwarancję?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Skok

Jeszcze go nie oddałem. Nie wiem czy jest sens tracić kasę na wysyłki w czasie których telefon może ucierpieć. Moim zdaniem telefon nie został zalany, a jedynie został zabarwiony wskaźnik (np w czasie deszczu podczas słuchania muzyki). Nic mi nie zaparowało, telefon nie szaleje. Boje się tylko, że serwis zada sobie jedynie trud aby sprawdzić wskaźniki i odrzuci gwarancje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam!

Posiadam ten sam problem. W telefonie głośnik (słuchawka) działa wybiórczo. Trzeba nim wtedy potrząsnąć albo odpowiednio ścisnąć obudowę - wygląda to jakby styki puszczały. Na pewno coś dzieje się w okolicach tego miejsca, bo i NFC w telefonie nie działa (podejrzewam, że się rozłączyło).

Telefon zaliczył parę kąpieli na zamkniętych zatyczkach. Czujniki przy wejściu USB i Karcie SD są lekkawo różowe, natomiast ten przy wejściu słuchawkowym jest biały. Podejrzewam, że albo telefon jest rozszczelniony, albo wskaźniki nie wytrzymały wilgoci i nasiąkły lekko. Zamierzam niebawem oddać telefon na gwarancji ale w opisie zaznaczę sytuację z wilgocią, ale również lekko zasugeruję, że być może telefon nie jest szczelny...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Skok

U mnie NFC działa. Wszystko działa, tylko ten głośnik raz działa raz nie. Ewidentnie coś tam nie styka. Nie sądzę, żeby telefon się zalał. Wystarczy, że zaślepka była mokra od spodu i została zamknięta.

Myślicie, że lepiej zanieść telefon do salonu czy wysłać do tego W-supporta? Telefon był kupiony na firmę i gość który był osobistym konsultantem (czy jak to się tam nazywa) zrezygnował) i nie wiem do kogo uderzać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    TheNut

Cześć.

Dołączę się do tematu, bo mam podobny problem. Mianowicie raz na jakiś czas (wybiórczo) nie słyszę rozmówcy, jak w przypadkach powyżej. Natomiast u mnie cała sprawa wygląda inaczej. Telefon nie został zalany. Wszystkie czujniki są białe, nigdy mi nie spadł więc trudno tu o uszkodzenie mechaniczne z winy czynników zewnętrznych (może wada konstrukcyjna, tak).

Do czasu gdy telefon działał na androidzie 4.3 wszystko było ok. Kilka dni po aktualizacji zaczęły się problemy i od tego czasu trwają. Czy dzwoniąc czy odbierając nie słyszę rozmówcy. Czasem pomaga włączenie głośnika (przełączenie na głośnomówiący) i wyłączenie go, a czasem nie. Nie próbowałem go ściskać podczas rozmowy ani nim ruszać, więc nie wiem. Mój telefon ma niebrandowy soft i działa w sieci Orange. Co dziwne ten sam problem ma mój szef. Jego telefon jest z sieci T-Mobile i taki też ma soft. Dziwne zjawisko. Pisałem również w tej sprawie do supportu Sony Mobile, ale ich rozwiązania (wyłączenie opcji wzmacniających dźwięk: Clear Phase, Redukcja szumów mikrofonu, Wzmocnienie głośności, wolna rozmowa; reset telefonu do ustawień fabrycznych) nic nie dały.

PS

Właśnie przetestowałem naciskanie i potrząsanie. Głośnik włącza się w chwili gdy lekko dotknę palcem telefon w okolicy logo SONY.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak wyżej.... Telefon oddany do naprawy gwarancyjnej i ma teraz status " w naprawie" dam znać co i jak

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Skok

Zales też masz jakies czerwone znaczniki? Koniecznie daj znać co i jak. Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi