Skocz do zawartości
vasper

Samoczynne wyłączanie transmisji danych

Rekomendowane odpowiedzi

vasper

Pojawił się u mnie dosyć frustrujący problem, a mianowicie, bez jakiegoś wyraźnego powodu, wyłączają mi się dane komórkowe. Czasami po kilku minutach, czasami po kilku godzinach - po prostu znika ikona danych obok zasięgu i kaplica, nic nie da się z tym zrobić; pomaga tylko restart telefonu. Myślałem, że sytuacja poprawi się po zaktualizowaniu systemu do Lizaka, ale poprawiła się tylko nieznacznie.

Nie mam pojęcia, co z tym fantem zrobić, a nie chciałbym wykonywać żadnych hard resetów, czy też stawiania systemu od nowa. Miał ktoś podobny problem, albo wie jak sobie z tym poradzić?

Dodam jeszcze, że z WiFi nie mam żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam podobny problem, a mianowicie pewneg pięknego dnia w ogóle nie mogłem właczyć transmisji danych i tak jest do tej pory, wydaje mi się że coś namieszałem w cyklu wykorzystania danych, nie wiem teraz jak wyłaczyć ten cykl, ktoś może podpowie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cetyk

@vasper

Kiedyś tak miałem, wtedy musiałem ze strony t-mobile pobrać jakiś plik, zainstalować i było ok. Nie pamiętam co to było, ale w salonie powinni Ci powiedzieć.

@pietras2020

może ustawiłeś limit/ostrzeżenie na 1mb czy coś. Jedyne co mi przychodzi do głowy to wchodzisz w ustawienia ->sieci -> dane komórkowe ->odznaczasz okienko "ogranicz wykorzystanie danych w sieci" -> klikasz na te 3 kropki w prawym górnym rogu i odznaczasz ogranicz dane w tle.

Sam limit możesz zmienić po prostu przesuwając go palcem w górę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vasper

Po części udało mi się rozwiązać problem dzięki temu tematowi na xda:

fix for disconnect from 3g network | Sprint LG Optimus G | XDA Forums

Ograniczenie łączności do samego WCDMA/GSM (bez LTE) pomogło w moim przypadku, więc obstawiam, że problem sprawiał (i sprawia nadal) mój operator. Gdy ręcznie podłączam się do jakiegoś nadajnika obsługującego LTE, to telefon momentalnie przełącza transmisję danych na HSDPA, a po kilku minutach wyłącza ją całkowicie...

Spróbuję napisać do supportu, ale znając życie, raczej nie spodziewam się, że dostanę jakąkolwiek satysfakcjonującą odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vasper

Dostałem odpowiedź od operatora z treścią, że "komponent szybkiego internetu" został uruchomiony ponownie i, o dziwo, LTE zaczęło działać i skończyły się problemy z wiecznym rozłączaniem transmisji danych.

Myślę więc, że temat jest do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi