Skocz do zawartości
romaro1

rom AOSP /THLzoom

Rekomendowane odpowiedzi

romaro1

AOSP / THL ROM

!. Wrzucić rom na sdcard
    2. Wyłączyć telefon
    3. Vol up+power by przejść do Philz recovery
    4. Wipe>>wipe clean to install a new rom
    5. Install Rom
    6. Reboot...
    Poczekać aż system się załaduje i sam uruchomi.
    Ze wszystkich, które do tej pory testowałem, ten mogę polecić z czystym sumieniem.
    https://drive.google.com/uc?id=0BysyGKecTMa7OFFTY2ZiYTBIN3c&export=download
    Recovery z CWM 6.0.3.0 do PhilZTouch 6.57.9 możecie zaktualizować przez Mobileuncle Tools.

Xposed_update.zip (recovery Phila lub CWM)
    Xposed wraz z kilkoma modułąmi Nie robimy Wipe
    GravityBox
    App Setings (dokładny opis http://forum.android.com.pl/f1478/modua-y-xposed-480719/#post4231424)
    Boot Manager
    Grenify
    TB
    Nandroid, który co prawda do modułów nie należy ale uznałem, że przyda się wam choćby do wyciągania historii rozmów lub sms z backupów. A może jakaś ulubiona systemowa apka z innego romu.(W tym wypadku instalować bez danych. Zostaną załadowane do systemu po restarcie) Nie polecam tych apek od Amigo które do działania potrzebują jego środowiska.
    Sposób instalacji
    Xposed_update.zip wrzucić na kartę micro SD. Naciśnąć restart i od tego momentu nacisnąć najpierw Volume+ po czym przycisnąć Pover aż do ukazania recovery. Następnie
    Instal zip-->Choose zip from sd card 1. Wyszukać Xposed_update.zip i nacisnąć kółko. System załaduje plik i nastąpi restart. Po uruchomieniu odszukać i uruchomić xposed. Otworzyć zakładkę Framework i nacisnąć na Zainstaluj lub uaktualnij. Restart. Ponownie wchodzimy do xposed. Sprawdzamy czy się uaktualnił. Wracamy do głównego okna klikamy na moduły. Zaznaczamy w kratkachi restartujemy. Po restarcie możemy już z nich korzystać. Sprawdziłem na zupełnie czystym świeżym THLzoom.
    Jeżeli chcecie mieć jakieś dodatkowe apki w systemie lub paczki potrzebujecie postaram się przygotować

https://mega.co.nz/#!CsxFyK7b!0t_AWuNXzGlFd0A-olPRX-oPi4Bp6j_RS63E2z_oquQ

Zrzuty ekranu thlzoomu

Screenshot_2014-11-15-19-24-17.pngScreenshot_2014-11-15-19-24-33.pngScreenshot_2014-11-15-19-24-56.pngScreenshot_2014-11-15-19-25-05.pngScreenshot_2014-11-15-19-25-30.pngScreenshot_2014-11-15-19-25-51.pngScreenshot_2014-11-15-19-27-20.png

A oto efekt multitaskingu na tym romie. Dzięki gravity i mapowaniu klawiszy screenshot można zrobić w dowolnym momencie

[ATTACH=CONFIG]98866[/ATTACH]

Edytowane przez Mikel25
    Spoiler, Prefix

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"CPU Frequency

Quad core 1.5 GHz"

To jedynie źle wyświetlana nazwa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    romaro1

Quick system info pro podaje prawdziwe dane. Jakoś póki co błędów innych nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak z działaniem dosłownie wszystkich aplikacji systemowych? Chodzi mi np o działanie aplikacji Poczta, Kalendarz itp?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    romaro1

Działa wszystko naprawdę dobrze i póki Myphone będzie robił aktualizacje z tą durną nakładką Amigo, na pewno na niego nie wrócę. Powiem tylko tylę, porównując THL do Amigo, to raczej Amigo jest nieudanym custom romem na bazie THLu. Tak niestety spartaczyli ten rom dodając to cudo. Dopiero teraz to widać.

Masz normalne menu z różnymi opcjami dźwięku, profili. Dużo opcji ustawienia wyświetlacza z multitastingiem włącznie, co przecież jest normą na KitKatach powyżej 4.4.. To samo ustawienia deweloperskie. Zaawansowane ustawienia, testowanie masz pod ręką bez kombinowania. Apex pokazuję skróty. W Amigo przy tej opcji się zamykał. Nie mówiąc już o tym, że działają tutaj bardzo dobrze ramy xposed z gravity. Możesz zainstalować xBlasta, gravity. W zasadzie co Ci się żywnie podoba. Dzięki temu możesz swój telefon przerobić jak tobie pasuje. Xposed jest niesamowicie potężnym narzędziem.

No i masz opcję wyboru, w jakim trybie mają działać karty i jaki tryb ma być preferowany. Samo 2G lub 3G, albo 2G/3G lub 3G/2G. Szczególnie dwie ostatnie opcje wyboru są istotne, bo w zależności od tego czy pierwsza będzie cyfra 2, czy 3, zależny jest wybór preferowanego trybu, co jest istotne w częstotliwości logowania do sieci, a przekłada się na naszą dostępność i zużycie baterii. Przecież nie zawsze jesteśmy w takim miejscu w którym sygnał 3G jest silny. Wyobraź sobie jak dużo energii zużywa w takim wypadku radio (przy preferowanym 3G/2G), próbując w trudnych warunkach wyszukać 3G i jak często go szuka i się loguje. To jest tak jak czasami z GPSem szukającym satelit.

Edytowane przez romaro1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Xposed znam i swego czasu używałem Gravity :) Jestem zwolennikiem jak najczystszego Androida beż narzuconych przez producenta nakładek/aplikacji. Pobiję się jeszcze trochę z myślami, czy zainstalować ten ROM, czy jednak postawić na gwarancję. Muszę przyznać, że wygląda on zachęcająco. Mogę prosić o jakiś link do oryginalnego tematu z tym romem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    romaro1

A tutaj screen odnośnie wykorzystania pamięci i danych procesora:

post-59086-14255756974476_thumb.png

Dodam, że czas działania od włączenia telefonu to jakieś siedem godzin. Trzy procesory akurat w tym momencie nie pracowały stąd taki ich opis. Nie mam zainstalowanej Grenify. Nie ubijam programów. Po prostu wywalam te które uważam za zbędne, a te które uważam, że można, wyłączam z bootowania (nie mylić z zamrażaniem) i/lub z autostartu.

Edytowane przez romaro1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstalowałem. Od wczoraj znalazłem już kilka błędów/minusów:

- brak systemowej aplikacji Poczta (wygodna i potrzebna mi do odbierania służbowych maili)

- systemowa aplikacja Wiadomości i pogoda po zaktualizowaniu wywala błąd: "Aplikacja obecnie jest niezgodna z Twoim urządzeniem

- brak początkowego wizarda do wstępnego skonfigurowania telefonu (trzeba chociażby ręcznie zmienić język na polski)

Ogólnie rom dziala naprawdę przyzwoicie i płynnie. W końcu nie ma Amigo OS :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam obawy przed instalacja tego romu, bo kazda moja zabawa z customami konczyla sie powrotem na stock... Czy jest gdzies dostepny stok Luny na wszelki wypadek?

Wysyłane z mojego Luna za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    romaro1

@przemvelbenny w nim nie ma też klawiatury google. Jak ktoś nie wie jak wydobyć z poprzedniego romu, to mogę zapodać, to samo z pocztą. Programy można sobie doinstalować, takie jakie wam pasują. To jest gustom rom. Autor wrzuca jedną pocztę, jedną klawiaturę. Po co powielać. Chcecie inną? W markecie jest masa dużo lepszych które zastępują aplikacje systemowe, a przy odrobinie umiejętności można i im nadać rangę systemowych, przenosząc je tam, co nie jest konieczne, a czasami nawet uciążliwe, zwłaszcza jak często robimy factory. Łatwiej przywrócić apkę i jej ustawienia gdy nie jest ona w systemie. Programy do backupów słabo sobie radzą z przywracaniem danych aplikacji systemowych gdy te ulegną awarii. A wizard? Dałeś sobie radę bez niego.

---------- Post dołączono o 10:41 ---------- Poprzedni post napisano o 10:11 ----------

@henio842 zrób backup obecnego systemu na nowym recovery i będziesz miał możliwość powrotu. Oczywiście do starego recovery nie powrócisz w ten sposób.

Edytowane przez romaro1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi