Skocz do zawartości
Ojciec Tadeusz

Chce kupić ładowarkę sieciowa,macie jakieś propozycje którą wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Muszę kupić ładowarkę sieciową do Sensacji, ponieważ ładując obecnie ładowarką od ZTE (0.7A) czas ładowania od 4% do 100% wyniósł 9h. Oryginalna ładowarka 1A kosztuje 50zł, ale jest pełno "oryginalnych" w cenie już od 10zł, lecz wszystkie w wersji bulk. Warto się tym interesować czy szkoda zachodu? A może jakaś uniwersalna? Widziałem Forever'a 1A za 9zł w Carrefourze. Poczytałem pare wątków i doszedłem do wniosku, że chyba najlepiej kupić o takich samych parametrach co oryginalna. Dzięki za pomoc.:)

Edytowane przez Htc_hack_Htc
    Poprawiłem temat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mała wskazówka-to nie koniecznie ładowarka, podejrzewałbym kabel, a nie wiadomo jaki dostaniesz z ładowarką.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tyle że ZTE Blade III Pro ładował się nią baardzo szybko, napewno mniej niż 2h. Zmieniłem kabel na Samsungowski i dalej tak samo ładuje się HTC. Do 50% było ok. 658mA, a później ok. 350mA.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pożycz od kogoś ori i zobacz co się będzie działo. Może coś nie tak z telefonem? Forevera i inne wynalazki daruj sobie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak myślałem z tym Foreverem. Masz rację, trzeba ori skołować sprawdzić. A może bateria się kończyć? Trzyma chyba w miarę, po tygodniu użytkowania mogę powiedzieć że wystarcza spokojnie na dzień mieszanej pracy: rozmowy, gry, fb, kalkulator.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A więc tak, miałem okazję podłączyć telefon do oryginalnej ładowarki HTC i nadal jest to samo. Czasu ładowania nie mierzyłem, bo podłączyłem raptem na chwile, ale prąd ładowania podobny do tego z ładowarki 0.7A ZTE (ok 640mA). Miałem również możliwość sprawdzenia drugiej Sensacji i jest ładowana takim samym prądem jak moja. Zarówno mój telefon jak i ten drugi mają 2 lata z hakiem. Bateria powoli się kończy? 4 wyścigi w Asphalt 7 pochłonęły 20% baterii, ale to chyba normalne jak na taką aplikację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak wyglądała procedura testowa? Czym mierzyłeś itd, ja mam jeszcze nieużywaną sensację, nie ładuje się dłużej niż 5H, bateria ori, telefon 3letni. Może to wina softu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Soft stockowy 4.0.3, niebrandowany. Zarówno na jednym jak i drugim telefonie. Mierzyłem za pomocą Battery Monitor Widget. U siebie zaraz po kupnie, czyli jakieś 2 tyg temu zrobiłem przywrócenie do ustawień fabrycznych.

HTC mój: ładowarka ZTE 0.7 - czas ładowania od 4% do 100% - 9h, max prąd ok 640mA, ładowarka HTC 1A, czas ładowania ok 20min (nie zmierzyłem ile % wzrosło), max prąd ok 650mA

HTC kolegi: ładowarka HTC, czas ładowania ok 30min, (nie zmierzyłem ile % wzrosło), max prąd ok 640-650mA.

W obu przypadkach oryginalne baterie od nowości w telefonach, jak wspominałem ponad 2 lata.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podłączyłem swoją, bateria miała 10%, prąd ładowania 750mA, bateria 1520mAh, czyli za jakieś ~3H będzie pełna(prąd ładowania pewnie będzie malał). Ori ładowarka i kabel od desire 610(od sensacji ori był chyba dłuższy), ładowarka z kablem od sensacji została przepita..

Wszystko na Viper 5.2, polecam przesiąść się z oryginalnego oprogramowania HTC właśnie na ten soft.

-----

Po 40 minutach mam 51%, zauważyłem że po odblokowaniu wartość przepływu w baterii było na poziomie 950mA. Po chwili spadło znowu na 750(czyli faktycznie na wyłączonym ekranie prąd ładowania jest w granicach 1A). Możliwe że coś Ci może też drenować baterię ograniczając ładowanie. Ja nie mam karty sim w sensacji, wifi i sync włączone, reszta na off, ekran na auto.

Ważne info- w programie battery monitor widget nie ma prądu ładowania tylko przepływ prądu w baterii, jako różnica prądu ładowania(0 w przypadku odpiętej ładowarki) i prądu pobieranego przez telefon.

-----------

ok 20.30 99%, bateria od 10% do 99% ładowała się od 18.45, przepływ z programu przy 99% to już 270mA.

Edytowane przez Ziomek999

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wifi, pakiety, synchro mam wyłączone, ekran na 1 poziomie. Włączyłem teraz tryb samolotowy to Battery Monitor Widget pokazał max przepływ 635mA (67%). Przy 72% to 336mA. Jaką apką sprawdzić prąd ładowania? Galaxy Charging Curent Lite nie pokazał nic.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi