Skocz do zawartości
szami

Oglądanie filmow bezposrednio z Pc na telefonie uzywajac wifi.

Rekomendowane odpowiedzi

szami

Pol dnia dziś poświęciłem by to jakoś zrobić i niestety dalej nic. Próbowałem Myview i QloudMedia . Moglby ktos krok po kroku napisać co muszę zrobić by takie coś zrobić. Dziękuję bardzo za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jarol

Mam ten sam problem, mam w sieci domowej dysk sieciowy na którym mam filmy i muzykę. Czy jest możliwość odtwarzania tych rzeczy bezpośrednio z dysku po sieci WiFi??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do montowania zasobów sieciowych używam CiFS Managera z marketu. Montujesz nim zasoby samby do dowolnego katalogu na karcie pamięci.

Ale musisz mieć zrootowany telefon aby moduły cifs.ko i slow-work.ko załadować.

Przeszedłem ostatnio na rom Batisty i tam już mi to nie działa niestety.

Innych sposobów nie próbowałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fenol

Ja używam VLC, direct w telefonie, player w kompie i to wszystko. Czasem do kompa podpinam dysk USB na którym trzymam filmy i tel. również go widzi, żadnych przycięć przy odtwarzaniu, nic. Jedyna irytująca rzecz to konieczność każdorazowego uruchamiania interfejsu www w playerze, ale to też robię z telefonu. Pewnie da się to jakość ustawić na stałe, ale nie wiem, nie umiem, nie rozumiem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gapapa

Jest kilka opcji .Windows media player dodaj do biblioteki foldery z filmami , następnie w WMP strumień zezwalaj na zdalne sterowanie moim odtwarzaczem i automatycznie zezwalaj urządzeniom na odtwarzanie moich multimediów .W telefonie Allshare urządzenie zdalne twój pc …..Zamiast allshare może być UPnPlay .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mam ten sam problem, mam w sieci domowej dysk sieciowy na którym mam filmy i muzykę. Czy jest możliwość odtwarzania tych rzeczy bezpośrednio z dysku po sieci WiFi??

Moze mój sposób nie jest jedyny ,ale uważam że jest optymalny i dla mnie najlepszy . Jako eksploratora plików lokalnych i sieciowych używam darmowego programu File Expert a do odtwarzania programu Vplayer Trial Jest to jeden z niewielu odtwarzaczy ,który ma możliwość odtwarzania plików sieciowych . Działa to doskonale z moim dyskiem sieciowym Zyxel NSA210 .

Dodatkowo File expert może korzystać z uprawnień roota i zastępuje mi RootExplorera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi