Skocz do zawartości
przemvelbenny

stock [STOCK RECOVERY] myPhone Luna Amigo UI - stockowy ROM i RECOVERY

Rekomendowane odpowiedzi

Poniżej zamieszczam linki do stockowego ROMu (backup z mojego telefonu wykonany w CWM oraz PhilZ Touch) oraz stockowego recovery (w którym wyświetla się napis "Luna" :) ).

myPhone Luna stock recovery:
    recovery_myPhone_Luna.img
    md5: 08272d6a4b96df8b6a97116fc29546ed

Backup wykonany w CWM 6.0.3.0:
    AmigoOS_myPhone_Luna_CWM_6.0.3.0.zip
    md5: a53aea48b277d1f87d1ee7b3e90b8bc7

Backup wykonany w PhilZ Touch 6.57.9:
    AmigoOS_myPhone_Luna_PhilZ_Touch_6.57.9.zip
    md5: 3866f43fdc95594ad61714167deb0341

1.

W telefonie jest ukryty obszar NVRAM, w któym są zapisane wszystkie informacje - IMEI, adresy MAC kart. Drugie miejsce, w którym znajdują są te informacje to katalog w telefonie data/nvram (czy jakoś tak). Podczas robienia i przywracania kopii przenoszona jest zawartość katalogu data/nvram (czyli jeżeli przywracacie moją kopię, to zapewne będziecie mieli moje adresy IMEI, ale pewien nie jestem - nie miałem okazji aż tak z tym pokombinować). Dlatego sugeruję przywrócenie systemu spod Amigo OS, celem przywrócenia danych z partycji NVRAM na te domyślne od swojego telefonu.

2.

Jeżeli będziecie kiedyś używać SP FPASH TOOL, TO PRZY WGRYWANIU ROMU, NIGDY NIE UŻYWAJCIE OPCJI "FORMAT ALL + DOWNLOAD" !!! Opcja ta kasuje partycję NVRAM, w której zapisane są numery IMEI, adresy MAC kart itp. Jest to nie do odsyzkania! Zawze używajcie jedynie "DOWNLOAD".

Przywrócenie ROMu oraz recovery wiąże się z wcześniejszym zrootowaniem telefonu oraz wgraniem niestockowego recovery. Skoro tutaj trafiliście, zapewne już tego dokonaliście, aczkolwiek w razie wątpliwości >tutaj< znajdziecie informacje, jak tego dokonać.

Zaczynamy!

WYMAGANIA:

- root
    - custom recovery
    - i/lub custom rom

INSTRUKCJA:

1. Na kartę pamięci kopiujemy pobrany plik "recovery_myPhone_Luna.img". Rozpakowujemy pobrany backup romu właściwy dla naszego recovery. Na kartę pamięci kopiujemy katalog "clockworkmod" z całą zawartością. Z poziomu customowego recovery przywracamy backup i restartujemy telefon. W tym momencie mamy wgrany stockowy ROM BEZ ROOT (po UNROOT, akurat taką mam kopię).

2. Musimy zrootować ROM (przy pomocy programu iRoot) - instrukcja w powyższym linku. Przypominam o włączonym debugowaniu USB!

3. Ze sklepu Google instalujemy [ROOT] Rashr - Flash Tool

4. Uruchamiamy aplikację, przyznajemy jej uprawnienia dostępu do root'a. Jeżeli nie zmienialiśmy aplikacji do przyznawania uprawnień, wystarczy w chińskiej aplikacji zaznaczyć okienko do "zaptaszkowania" (zapamiętanie ustawienia) i kliknąć krzaczki PO PRAWEJ STRONIE okienka.

5. W aplikacji Rashr klikamy "Recovery -> Inna z pamięci" i wskazujemy zapisane wcześniej na karcie pamięci "recovery_myPhone_Luna.img".

6. Po pomyślnym wgraniu wyskoczy komunikat z zapytaniem, czy chcemy zrestartować telefon do wgranego recovery. Ja zawsze wybieram opcję "TAK" celem sprawdzenia, czy wszystko faktycznie działa.

7. Posiadamy teraz telefon ze stockowym recovery oraz stockowym romem. Pozostaje przeprowadzenie operacji UNROOT. Przeprowadzamy ją z poziomu programu iRoot. Po sukcesywnym połączeniu z telefonem na pierwszym planie będziemy mieli opcję "RE-ROOT" (zielony przycisk), nas interesuje za to na dole okna, drugi od lewej przycisk "Unroot (Open)". Jeżeli unroot nie uda się za pierwszym razem należy operację powtórzyć (ponownie kliknąć Unroot).

8. Zalecam zrobienie wipe\data i wipe\cache (jak przy instalacji nowego romu), czyli w stockowym recovery wybranie opcji "wipe data/factory reset" oraz "wipe cache partition".

W tym momencie posiadamy telefon ze stockowym recovery i stockowym romem bez śladu po root :)

Edytowane przez Mikel25
    Prefix
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    romaro1

Sprawdź jeszcze czy stock backup danych Ci robi na tym recovery i czy przywraca dane przez te recovery zrobione. Raczej nie mam wątpliwości , jednak nie jeden się wstrzymuje z CWM z obawy, że później będzie problem z aktualizacją.

Gdybyś nie znał tej apki, z poziomu telefonu możesz przeglądać zawartość backupów i kopiować pliki, dane i całe katalogi w nich zawarte. Edytować i wrzucać z powrotem. Przelicza md5sum. Otwiera szybciej niż na Windowsie.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.h3r3t1c.bkrestore&hl=pl

Możesz również przeglądać smsy, historię rozmów i dzwonić bezpośrednio na numery zarchiwizowane, bez ich przywracania. Oczywiście możesz to po prostu jednym kliknięciem mieć z powrotem. Przywracać można pojedyncze aplikacje do obecnego systemu, w tym systemowe. Systemowe żeby działały konieczny restart. Przydatne jak ktoś wywalił jakąś apkę systemową, albo obecny rom jej nie ma.

Edytowane przez romaro1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstalowałem na chwilę, ale wyskoczył komunikat, że wymaga ona Busybox'a. Nie miałem czasu dzisiaj się z tym bawić, ale w wolnej chwili potestuję :)

---------- Post dołączono o 23:38 ---------- Poprzedni post napisano o 23:24 ----------

Wykonałem właśnie z poziomu zamieszczonego przeze mnie, stockowego recovery:

- backup user data

- wipe data/factory reset

- wipe cache partition (dla sprawdzenia, chociaż przy "wipe data/factory reset" też jest on wykonywany)

- restart do wizarda na czystym romie

- restore user data

- restart.

Wszystko działa bez zarzutu, także można śmiało flashować :)

P.S.

Dodałem sumy kontrolne. Mam nadzieję, że dobrze je wygenerowałem, bo pierwszy raz to robiłem ;) Wykonałem je tym oto programem:

IgorWare Hasher 1.3

Edytowane przez przemvelbenny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    romaro1

Wiesz o tym, że istniało ryzyko, że stanąłbyś na ekranie startowym, a recovery fabryczne... Żartuję. Istniałoby gdyby nie było romu stockowego, ale on jest, (co prawda HIZOOM ale wystarczy) i gdyby coś poszło nie tak zawsze można go wrzucić przez flashowanie przez komputer.

Dlatego na wszelki wypadek podaję jeszcze raz linka do STOCK AMIGO KITKAT OS

https://drive.google.com/uc?id=0B2WMtcWKaiM9Q0F4V0cwaGFTd2s&export=download

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ingerowałem w boot, a on jest sprawny :) Przy zwykłym starcie systemu recovery nie jest w żaden sposób odpalane. Nawet, jeżeli było by uszkodzone, zawsze mogłem je wgrać na nowo ze sprawnego systemu.

Dopóki działa jedno z dwóch (recovery albo system) nie jest źle :) Można coś ukręcić.

---------- Post dołączono 18-11-14 o 00:06 ---------- Poprzedni post napisano 17-11-14 o 09:04 ----------

@romaro1

Jestem w trakcie tworzenia pliku zip ze stockowym recovery, który da sie sflashować z poziomu custom recovery. Plik jest w 99% gotowy i będzie można go testować. Mam tylko jeden, naprawdę poważny problem: od wczoraj walczę ze sterownikami i MTK Droid Tools, żeby się połączyć i odczytać "device", w którym siedzi recovery. Możesz mi pomoc? Chodzi mi o to:

Easy Steps To Make Android Scatter File

Potrzebuję tego adresu dla recovery:

mmcblk...

Za nic w świecie nie mogę się połączyć ze swoim telefonem. Albo może podpowiesz mi jak i które sterowniki zainstalować? Aktualnie próbuję z PdaNet na dwóch systemach: Windows 8.1 x64 oraz Windows 7 x86.

Edytowane przez przemvelbenny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wraven

Odpal telefon w recovery Phila> podłącz telefon i odpal mtk droid tools> wykonaj backup telefonu > wygeneruj z stworzonego bekapu paczke pod SP Flash tools. Będziesz mieć kompletny plik scatter z poprawnymi wartociami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    romaro1

Teraz nie mam jak Ci podać te adresy ale link do sterowników jest w moim opisie jak zrobić CWM, które użyć zależy od systemu na jakim działasz. Tak jak pisze @wraven zrób. Zaraz opiszę sposób co zrobić, by wykonywać działania na plikach w urządzeniu z poziomu Phila. Miałem już to zrobić wcześniej ale nie miałem kiedy. Jak widzę może nie jednemu uratować maszynkę. Ale ty chyba jesteś na recovery Phila?

Napisz jak sobie poradzisz.

Edytowane przez romaro1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyciągnąłem sobie ze stockowego romu od Gionee Gpad G5 ten plik scatter, ale tam nie ma niestety informacji odnośnie tego

mmcblk...

Jest jedynie "scatter".

Hmmm może ja też nie do końca dobrze to robię? Może nie wiem, że adres można wklepać w innej postaci do pliku updater-script?

Tak wygląda zawartość mojego updater-script:
    ui_print("Writing recovery...");
    show_progress(0.500000, 0);
    package_extract_file("recovery.img", "/dev/block/mmcblk0");
    show_progress(0.100000, 0);
    ui_print("Installation complete!");

Gdzie mmcblk0 jest złym, brakującym elementem.

Z tego, co mi się wydaje, to nie mogę przełączyć telefonu w taki tryb, aby był widoczny jako Adb Interface. Przez to MTK Tools go nie widzą. Będę próbował tak, jak napisał @@wraven.

---------- Post dołączono o 09:38 ---------- Poprzedni post napisano o 09:35 ----------

@@wraven

Ha! Dzięki :)
    Podłączyłem pod PhilZ'em i normalnie MTK Tools wszystko wykryło. Także jedziemy dalej ;) Zaraz wrzucę zrzut ekranu z MTK Droid Tools z tymi devices.

post-54609-14255757106713_thumb.png

post-54609-14255757106991_thumb.png

Trochę dziwnie to wygląda... I nie mogę wygenerować pliku scatter, ale mniejsza z tym :) Mam numer device potrzebny do mojego zipa.

Po wklepaniu w updater-script odczytanego przeze mnie adresu 'device' plik zip pięknie instaluje się spod PhilZ'a. Po restarcie recovery niestety nadal uruchamia się PhilZ zamiast stockowego :/ Nie mogę także przywrócić backupu systemu... Chyba będę musiał zflashować stockowy rom od Gionee Gpad G5.

Poniżej zamieszczam swój plik zip do wglądu. Może zobaczycie jakiś prosty błąd?

myPhone_Luna_stock_recovery_v3.zip

No ładnie... Nie do końca zrozumiałem co @@wraven miał na myśli i nie zrobiłem tego backupu z poziomu MTD Tools. Ktoś mógłby poratować? Edytowane przez przemvelbenny
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmmm... Generalnie poradziłem już sobie z tym. Wgrałem stockowy ROM od Gionee Gpad G5. Potem standardowo root, custom recovery i przywróciłem backup z PhilZ'a. Pierwszy boot screen różnił się od tego z myPhone. Wyedytowałem logo.bin, podmieniłem obrazy i jest ok. Z poziomu SP Flash Tool podmieniłem pliki logo.bin na na ten wyedytowany i recovery.img na stockowy myPhone. Telefon wygląda na nieruszany ;)

W akcie desperacji wystosowałem przepięknego maila do myPhone odnośnie udostępnienia mi oryginalnego ROMu celem samodzielnej instalacji. Oto odpowiedz myPhone:

Witam,

Niestety udostępnianie oprogramowania do telefonu jest niezgodne polityką firmy myPhone.

Z pozdrowieniami

Dział Techniczny

myPhone Sp. z o.o.

ul. Krakowska 119

50-428 Wroclaw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wraven

Zaraz zrobie paczke stock rom + phil recovery pod spft

swoja droga dziwi mnie brak reakcji mtk droid tools na uruchomiony tryb debugowania w orginalnym sofcie czy na tym romie od himax zoom działa mtkdroid tools? (nie chce mi sie wgrywać tylko po to by to sprawdzić)

UP Faktycznie nie wygenerowało pliku scatter ... a powinno o ile pamietam z poprzednich telefonów mtk.

Widze że wgrywałeś ROM od Gionee Gpad G5, jak wygląda teraz Twoja pojemnośc data/user i pamieć wewnętrzna ? myslę ze skoro on jest pierwowzorem plik scatter mozna użyć z niego.

Edytowane przez wraven

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi