Skocz do zawartości
przemvelbenny

stock [STOCK RECOVERY] myPhone Luna Amigo UI - stockowy ROM i RECOVERY

Rekomendowane odpowiedzi

Zaraz zrobie paczke stock rom + phil recovery pod spft

Było by super! :) Czy zrobisz pełną paczkę? Tzn czy będą tam wszystkie pliki, jak w stockowym romie od Gionee czy od Himax'a? Dobrze by było, żeby po uśmierceniu telefonu wgrywało się dosłownie wszystko, łącznie z 'logo.bin' itp. Chodzi mi o poniższą strukturę katalogu:

post-54609-14255757174953_thumb.png

Kilka pytań:

1. Jak będziesz to robił? Z grubsza, nie chcę znać szczegółów gdzie i co klikasz ;)
    2. W SPFT wyciągniesz wszystkie pliki z telefonu, czy tylko niektóre?
    3. Jaki masz rom? Podejrzewam, że stockowy + root i wgrane custom recovery od PhilZ'a. Jakie pliki planujesz wrzucić w paczkę?

Pytam tak dokładnie, gdyż też mam w planach robienie własnego. Nigdy tego nie robiłem, więc nie jestem pewien, czy mam dobry tok myślenia. Wydaje mi się, ze tak, ale... A dokładnie:

• wezmę stock rom od Gionee
    • podmienię stock 'recovery.img' od G5 na stockowy od Luny (podlinkowany na początku wątku)
    • podmienię 'logo.bin' przerobione na Lunę (podmienione dwie grafiki, wyświetlające się podczas ładowania systemu).
    • podmienię 'system.img' na obraz partycji z systemem od stockowego romu Luny

Jak dotychczas problemem jest zrobienie 'system.img' ze stockowego romu. Próbowałem odczytać z telefonu, ale podczas ładowania przez SPFT wysypało mi się na 40-stu kilku %. Jeżeli zrzucisz i podlinkujesz tutaj 'system.img' ze stockowego romu od Luny, to na dniach przerobie stockową paczkę od Gionee według w/w opisu i będziemy mieli pseudo full stock rom do luny pod SPFT ;)

----------------------------------------------

Z moich obserwacji wynika, że MTK Tools nie widzi telefonu, gdyż nie przechodzi on bezpośrednio w tryb ADB Interface. Sterownik jest zaszyty gdzieś w głębi sterowników od karty pamięci i tyle. Po wpisaniu komendy 'adb reboot bootloader' wyskakuje komunikat, że nie znaleziono urządzenia albo oczekiwanie na urządzenie i tyle.

Natomiast inna ciekawostka: miałem dzisiaj odpalone MTK Tools w tle. Mieszałem dzisiaj cały dzień z romami i odpaliłem iRoot'a, żeby zrootowac system. Po odpaleniu programu (program zaczął łączyć się z telefonem - robi tak, zanim zacznie rootować) o dziwo zaskoczył MTK! najnormalniej w świecie wykrył telefon i gitara grała. Wszystko było ok do momentu, gdy wyłączyłem iRoot :(

Poniżej zrzuty ekranu z MTK Tools:

post-54609-14255757169756_thumb.png

W załączniku plik tekstowy ze scatterem od Luny.

myPhone Luna Info.txt

MT6592_Android_scatter_LUNA.txt

Edytowane przez przemvelbenny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    romaro1

Wydaje mi się że nie masz zainstalowanych odpowiednio sterowników. Przy łączeniu przez ADB nie masz przypadkiem wpisane nieznane urządzenie w urządzeniach Windowsa? Jeżeli masz win8 to można pokombinować Jeżeli 8.1 to już trudniej. To, że wykrywa Ci Lune przez usb w normalnym trybie nie znaczy jeszcze, że musi wykryć przez ADB. To po prostu nic nie znaczy. Musisz mieć zainstalowane Android SDK Platform-tools revision 19 na kompie (a najlepiej wszystkie, wtedy do każdego nowego urządzenia wystarczą same sterowniki), ale jak powiedziałem - jeżeli masz Win powyżej siódemki to trzeba pomieszać plikami.

Edytowane przez romaro1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiesz... Nie wiem dokładnie jaki jest 'prawidłowy' sposób zainstalowania sterowników. W sumie na początku, to one mi się same zainstalowały (po podłączeniu telefonu). Sterowniki ADB z pliku exe zainstalowane mam. W menedżerze urzadzeń widać "ADB Interface" zamiast nieznanego urządzenia. Potem próbowałem już wszystkiego.

Począwszy od paczki zip 'Driver_Auto_Installer_v1.1236.00_Win8.1.7z' z tej strony:

> link 1 <

Poprzez wskazywanie manualnie sterowników z paczki od Ciebie, a skończywszy na PdaNet, o którym mowa na tej stronie:

> link 2 <

W PdaNet, po zainstalowaniu sterowników z automatu, na początku wyskakiwało mi "HTC Sync error = -1", potem (po tej akcji z iRoot) było już jakby dobrze i nawet działało. Teraz nie wiem, bo robiłem to na laptopie służbowym, a teraz siedzę na prywatnym :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    romaro1

"ADB Interface"

A pod tym powinna być nazwa urządzenia podłączonego.

Na którymś forum parę lat temu opisałem jak to zrobić. Poszukam, bo nie pamiętam gdzie.

Edytowane przez romaro1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jest dobrze... Po moich kombinacjach (uwaleniu romu systemowego, wgraniu romu stockowego od Gionee, a potem przywróceniu kopii z CWM), po restarcie wyskakuje mi na dwóch kartach sim komunikat "NIEPRAWIDŁOWY IMEI". Znacie przyczynę?

Potem spróbuję powtózyć procedurę na stockowym romie od Himax Zoom.

@wraven

Jeżeli masz taką możliwość, to zrób możliwie pełną paczkę, proszę. Nie wiem co jest nie tak i powoli zaczynam tracić cierpliwość :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wraven

Nie mogę dostać się do /system, montowanie partycji wiesza mi cały soft z poziomu tego recovery a mtk droid tools nie dostaje uprawnien do jej odczytu. Więc do póki nie znajdę w pełni działającego to jest lipa lub wyczaje powód ubogiego działania ADB pod działającym systemem. mam tylko wygenerowaną wersje bez partycji systemowej i user data. +/- mozna dołożyć z innego romu a potem zrobic reflash przez spf i przywrocenie systemu z clocka już tak robiłem na mtk 6575/77 i 6589

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    romaro1

"NIEPRAWIDŁOWY IMEI" no to Ci chyba sieci nie wykrywa. Sieć widzi tylko się nie zaloguje.

build.prop użyj prawidłowy. Mam nadzieje, że to jest to. Z bootem tak się często kończy. Jest możliwość przywrócenia ale pod adb.

Chyba na dzisiaj skończę. Telefonu nie mogę znaleźć. Przysiągłbym, że był koło laptopa bo mu nowy rom instalowałem....

Edytowane przez romaro1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@wraven

A czy posiadasz wszystkie pozostałe pliki wyciągnięte z systemu? Nawet za paczkę bez system.img oraz user data będę bardzo wdzięczny.

Chyba w pliku 'BPLGUInfoCustomAppSrcP_MT6592_S00_MOLY_WR8_W1315_MD_WG_MP_V34_P6_1_wg_n' jest informacja o IMEI. Flashując go zmieniłem ją i teraz mam błąd :/ Podobno to da się naprawić przy użyciu programu mauiMeta 3g:

A tutaj link do softu:

Maui META 3G ver 6.1316.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    romaro1

Zaraz Ci podam sposób jak odczytać IMEI

Zainstaluj apk MTK engineering, odpal MTK settings --> CDS Information --> Radio information --> Tel 1 / Tel 2 Sprawdź czy je w ogóle masz.

W zasadzie mógłbyś wejść do tej opcji w trybie inżynierskim z pozycji Gravity. Ja akurat tu jestem bo mam zainstalowane xposed.

Tam odczytasz numery, a oto komenda do wysłania

AT+EGMR=1,7,"...IMEI..." dla Tel 1

AT+EGMR=1,10,"...IMEI..." dla Tel 2

Gdzieś tu na forum jest link tworzący skróty dzięki któremu można wejść do ukrytych opcji. Chyba w tym zablokowanym temacie.

http://www.bbctricks.com/addrestorechange-imei-number-android/

Edytowane przez romaro1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Np z naklejki pod baterią? ;)

IMEI mam unknown. Ale widziałem filmik na Youtube jak to zrobić. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi