Skocz do zawartości
przemvelbenny

stock [STOCK RECOVERY] myPhone Luna Amigo UI - stockowy ROM i RECOVERY

Rekomendowane odpowiedzi

wraven
    link tyle udało mi się wytargać luny (ofc revcovery to phill czy jakos tak) mtk droid tools ma opcje przerobienia dp spf. Trzeba dodać brakujące img bo nie ruszy lub w scatter zamiast nazwy dać NONE o ile pamietam
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze mówiac, to nie do końca jeszcze wiem o co chodzi... Ale zaraz będę działał. Najwyżej dopytam. Dzięki.

Edit:

Hmmm... Na razie po prostu sflashowałem to, co mi podałeś. Poszło bez problemu (sam proces flashowania). Wiele to nie dało, jak na razie.

MTK Tools, pomimo zrootowanego systemu i przyznania praw dla 'shell' w aplikacji supersuera, nie jest w stanie uzyskać pełnego/permanentnego roota. W MTK można zmienić IMEI, niestety bez pełnych uprawnień root jest to niemożliwe :(

@romaro1

IMEI nie mogę zmienić, bo wyskakuje komunikat "This command is not allowed in UserBuild".

Edytowane przez przemvelbenny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wraven

po sflashowaniu ta paczka, zainstaluj/przywróć rom z recovery jakiś z bekapu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    romaro1

IMEI nie mogę zmienić, bo wyskakuje komunikat "This command is not allowed in UserBuild".

Częsty błąd a chodzi o spacje w komendzie po AT

AT+EGMR=1,7,"IMEI_NUM_HERE"

the normal AT command above doesn't work.. it gives an error report like this:

"this AT command is not valid for UserBuild"

instead of the success report of:

"AT COMMAND sent"

Why?

i found that there must be a space between T and + in the code.so make sure the code is like below and it will definitely work:

AT +EGMR=1,7,”IMEI_num_here”

(do you see the space now?)

all applications and most write-ups online do not include the space! so when you get to that AT page

make sure you insert the "space" by yourself...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wraven

W build.prop "ro.build.type=user" wybiera się eng lub user lub user-debug

powinno załatwić sprawe braku upawnień

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Częsty błąd a chodzi o spacje w komendzie po AT

AT+EGMR=1,7,"IMEI_NUM_HERE"

the normal AT command above doesn't work.. it gives an error report like this:

"this AT command is not valid for UserBuild"

instead of the success report of:

"AT COMMAND sent"

Why?

i found that there must be a space between T and + in the code.so make sure the code is like below and it will definitely work:

AT +EGMR=1,7,”IMEI_num_here”

(do you see the space now?)

all applications and most write-ups online do not include the space! so when you get to that AT page

make sure you insert the "space" by yourself...

Aplikacja MTK Engineering, po wpisaniu pierwszej litery (czyli '+'), sama podpowiada co wpisać poprzez pokazanie wysuwanej listy wyboru. Nam pozostaje jedynie wpisać IMEI pomiędzy dwoma znakami "". Nigdy nie wpisywałem tego ręcznie. Nie zwróciłem uwagi, czy tam jest spacja, czy też nie. Ale dzięki za podpowiedź, może pomoże w przyszłości (aktualnie wszystko działa ok?).

@warven

Zauważyłem, że bardzo duże znaczenie ma kolejność wykonywania operacji. Już ładnych kilka razy flashowałem telefon, a potem przywracałem swój backup i było źle. Wczoraj zrobiłem to jakoś tak, że po restarcie nadal jest wszystko OK i system widzi prawidłowe IMEI (te z backupu). Procedurę wykonałem mniej więcej tak:

• flash stocka od Gionee (od razu z logo.bin od Luny i recovery od PhilZ'a)
    • pierwsze uruchomienie do pokazania się pulpitu, potem wyłączenie telefonu
    • odpalenie recovery od PhilZ'a
    • z menu 'Wipe and Format Options' przeprowadzenie 'Clean to install a New ROM'
    • chyba także zrobiłem wyczyszczenie z poziomu pozostałych opcji - factory reset, wipe cache, wipe dalvik/art cache
    • przywrócenie swojego backupu ze stock romem
    • restart

Nie wiem dlaczego, ale wydaje mi się, że bardzo duże znaczenie miało pierwsze uruchomienie systemu po zainstalowaniu romu (jeszcze przed przywróceniem mojego backupu) oraz późniejsze wykonanie formatu partycji /system ('Clean to install a New ROM'). To słuszne spostrzeżenie? A jeżeli tak, to dlaczego tak się dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    romaro1

Przed wgraniem nowego systemu robię wipe, delvic i dopiero 'Clean to install a New ROM'. Po wgraniu nowego romu czy przywróceniu z backupu robię wipe delvik i cache.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potem spróbuję jeszcze raz, co i rusz robiąc wszystkie możliwe wipe'y po drodze. Może jakieś sieci gdzieś się zapodziały i one miały wpływ na błędy w systemie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    romaro1

Nie tyle zapodziały, co zostały śmieci z poprzedniego romu. Naprawdę, częste problemy z wadliwie działającymi romami wynikają z niepełnego wyczyszczania danych poprzedniego systemu.

Gdy zmieniałem kernele na htc największą bolączką CWMa były vipy. Nie dawał sobie rady, dlatego używało się dodatkowych scryptów czyszczących. CWM jest dobrym narzędziem ale mimo wszystko uniwersalnym i przez to czasami zawodzącym.

Zauważyłeś jaka jest różnica czasu w wykonywaniu przez phila samego vipe cache, a całej procedury 'Clean to install a New ROM'?

Edytowane przez romaro1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podczas 'Clean to install New ROM' czyści on podstawowe rzeczy, czyli na pewno cache i coś tam (nie pamiętam, ale chyba /data, /cache, powinien też dalvika), a dodatkowo robi format /system. Jeżeli o to Ci chodzi :) Na moim starym telefonie, na którym zaczynałem przygodę z rootowaniem i i wgrywaniem custom romów (ZTE Blade III) trzeba było o tym pamiętać i robić to 'z palca'.

---------- Post dołączono o 22:44 ---------- Poprzedni post napisano o 21:56 ----------

Czy ktoś posiada jeszcze stockowy (oryginalny), zrootowany (z uprawnieniami admina) system od Luny wraz ze stockowym (oryginalnym) recovery? Jeżeli tak, to prosiłbym, żeby zainstalował [ROOT] Rashr - Flash Tool i zrobił kopię recovery, a następnie tutaj podlinkował.

Robi się to tak:

- instalujemy Rashr z marketu

- uruchamiamy Rashr

- nadajemy mu uprawnienia root

- przy pierwszym uruchomieniu Rashr pyta, czy wykonać kopię zapasową - oczywiście TAK

- przeklikać ekrany z kopią zapasową (backup'em) kernela i czymś tam innym - zrobić jedynie kopię recovery

- backup recovery będzie znajdował się na karcie pamięci w katalogu 'Rashr'

- wrzucić na jakąś stronkę

- podlinkować tutaj

Z góry dziękuję! :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi