Skocz do zawartości
przemvelbenny

stock [STOCK RECOVERY] myPhone Luna Amigo UI - stockowy ROM i RECOVERY

Rekomendowane odpowiedzi

romaro1

Na HTC ONE którego również używam, mimo że na Philu robię pełne wipe, to przy zmianie romu czasami trzeba użyć dodatkowego scryptu. Tu może być podobnie. Zauważyłem, że pomimo robienia wipe tak jak opisałem, w cache lub delviku pozostają śmieci. Wczoraj testowałem rom który ma systemową przeglądarkę plików Root Eksplorer. Trochę na tym romie się pobawiłem i wróciłem, po pełnym wipe, na Thlzoom, na którym nie instalowałem Root Eksplorera, bo go nie używam.

Po instalacji i restore zawsze uruchamiam SD Maid celem sprawdzenia czy nie ma zwłok poprzedniego systemu. Wiesz, wcale się nie zdziwiłem tym, że były tam zwłoki. Nie zawsze bywają. Tym razem były i to akurat śmieci, ba, cały katalog po Root Eksplorerze, którego jak napisałem, na tym romie nie instalowałem.

Jeżeli w cache pozostają śmieci, to pół biedy, gorzej jak w delvicu. Dlatego warto co jakiś czas odświeżyć system robiąc wipe delvic. Nie tracimy przez to danych.

Nie jeden problem jeszcze wyniknie ludziom na tym systemie.

Edytowane przez romaro1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmmm tak patrzę, że na tej Fejsbukowej grupie od Himax Zoom znowu przybyły jakieś ROMy. Co przypomina mi o...

@romaro1

Mam prośbę. Tak na przyszłość. Mógłbyś w wątkach, które zakładasz na temat ROMów oznaczać na początku dopiskiem '[ROM]' ? Będzie naprawdę dużo czytelniej i łatwiej coś znaleźć :) Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    romaro1

Będę pamiętał.

_____

A tak na koniec, by nie wałkować tematu vipe - należy pamiętać jeżeli nie o formacie karty, to przynajmniej wykasowaniu z niej katalogu Android.

Edytowane przez romaro1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O, dobrze wiedzieć. Nigdy nie formatuję karty pamięci, bo mam tam mnóstwo swoich rzeczy (karta 32 GB, mnóstwo apk i ściągniętych do nich rzeczy, muza itp.). Na pewno będę kasował katalog 'Android' i '.android_secure'.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    romaro1

@przemvelbenny wydaje mi się, że przyczyną problemów które miałeś był właśnie root.

Zainstalowałem wczoraj Colorzoomroot. On ma odwrotnie karty montowane. Po pierwszej instalacji Kinguser nadawał uprawnienia. Pokombinowałem ze zmianą kart. Przeinstalowałem i już za cholerę uprawnień nie dawał. Po ponownym przeinstalowaniu podobnie. Root niby był... Być może format kart by pomógł. Było późno i dałem se spokój. Może jeszcze spróbuję innym razem jak będę się nudził, a wtedy sprawdzę jeszcze delvik.

WAZNE

Po zainstalowaniu i uruchomieniu jest wielce prawdopodobne, że podobne problemy będą mieli korzystający z tego ROMu. Dzisiaj ten backup sprawdziłem. Oryginalny ROM jest zupełnie czysty. Dlatego konieczne jest zrobienie roota, by można się było dostać do katalogu system/data/nvram/md/NVRAM w nim powinien się znajdować folder VD_IMEI z plikami IMEI. Jeżeli brak tych plików należy taki folder z plikami wkleić.

PRZED PRZYSTĄPIENIEM DO INSTALOWANIA TEGO ROMU SKOPIOWAĆ FOLDER VD_IMEI Z ROMU NA KTÓRYM OBECNIE JESTEŚMY NA KARTĘ PAMIĘCI. Jego lokalizacja /data/nvram/md/NVRAM

PO ZAINSTALOWANIU WCHODZIMY DO /data/nvram/md/NVRAM I WKLEJAMY (wcześniej skopiowany) KATALOG VD_IMEI.

Zamieść tę informację w swojej instrukcji.

Edytowane przez romaro1
    Dodatkowa informacja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to za późno >:(

Jakiś sposób na zmianę IMEI ?

U mnie po zainstalowaniu tego ROM-u miałem nie swój IMEI.

Przywróciłem swoją wersję AMIGO ale jakoś nie mogę skopiować tego folderu - jak to zrobić?

---------- Post dołączono 30-12-14 o 09:36 ---------- Poprzedni post napisano 29-12-14 o 21:29 ----------

Dodam jeszcze że próba zmiany IMEI z poziomu MobileUncle nie powiodła się >:(

Edytowane przez kostian

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    romaro1

Musisz mieć roota. Widzisz ten katalog VD_IMEI? lokalizacja /data/nvram/md/NVRAM

Masz do dyspozycji jakąś przeglądarkę plików systemowych? Jeżeli nie to zainstaluj total commandera na androida albo Root-Explorera. Ten ostatni jest w THLu wyciągnij i zainstaluj jak normalną apkę.

Gorzej jak będziesz miał numer z tamtego romu. Porównaj ten katalog z tym który miałeś poprzednio.

Wypakuj oba na kompa i np Totalem commanderem. Otwórz jeden w jednym oknie, drugi w drugim. Menu/pliki/ porównaj według zawartości.

Nie masz backupu swojego romu? Jeżeli masz przywróć go i o numer się nie kłopocz. Jeżeli z jakiegoś powodu nie możesz go wgrać bo coś usunąłeś i nie chce startować wyślij go na serwer a ja ci numer wyjmę. Chyba, że zrobimy to korespondencyjnie.

Edytowane przez romaro1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kazuyoshi

Ja rowniez po wganiu tego backup'a od @przmevelbennny mam inny IMEI czhyba koncowki 012 i 015 teraz nie jestem pewny, ale reset do ustawien fabrycznycz czy z poziomu menu czy w recovery przywraca mój prawidlowy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Ja rowniez po wganiu tego backup'a od @przmevelbennny mam inny IMEI czhyba koncowki 012 i 015 teraz nie jestem pewny, ale reset do ustawien fabrycznycz czy z poziomu menu czy w recovery przywraca mój prawidlowy"

a tego nie próbowałem :)

"Musisz mieć roota. Widzisz ten katalog VD_IMEI? lokalizacja /data/nvram/md/NVRAM"

- tak widzę ale nie mogę skopiować, roota mam ale zrobionego przy pomocy Kingo Android Root może to jest powodem problemów. w MobileUncle jest możliwość zmiany IMEI ale u mnie nie działało, muszę to przećwiczyć jeszcze raz po kolei.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kazuyoshi

Kostek na e kombinuj nic z nr imei ! Wgraj backup ktory jest w 1 poscie (ja urzywam tego zrobionego w phliz) i po wgeaniu odrazu zrob factory reset z poziomu recovery lub po uruchomieniu przywroc ust.fabryczne ! Dziala na 100%

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi