Skocz do zawartości
przemvelbenny

stock [STOCK RECOVERY] myPhone Luna Amigo UI - stockowy ROM i RECOVERY

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki - tak zrobię.

Czy ktoś też zrotował telefon przy pomocy Kingo ?

Ciekaw jestem czy wszyscy używają tylko IRoot.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No faktycznie - FactoryReset przywróciło poprawny IMEI w telefonie.:)

- rotowanie przez KingoAndroid Root jest do niczego, wgrywany jest SuperSU który nie działa idealnie a po aktualizacji wręcz przestaje działać poprawnie, nie można doinstalować do niego niezbędnych binarek

- zrobiłem roota programem IRoot - tutaj instalowany jest KingUser, który choć po chińsku wyświetla komunikaty ale działa za to idealnie, nie ma żadnych problemów z działaniem RootExplorera i usuwaniem apek i o to chyba głównie chodzi :)

Edytowane przez kostian

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    romaro1

Cały czas piszę, że pełny root uzyskujemy tylko rootując przez komputer.

Można sobie biedy naklepać idąc na skróty.

Pamiętać też żeby w recovery odznaczyć aby nie był weryfikowany root.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kazuyoshi

Niewiem romaro1 coś Ty się tak uparł na root przez kompa, ja rootowałem najnowsza wersją RootGenius general mobile.apk do tego mam SuperSU z marketu i wszystko Smiga aż miło :) mam w pełni zrotowany telefon i SU też działa bdb.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Wgrywałem CleanAOSPv2 przec CWM i niestety nie zastartował telefon wisi w pętli przy starcie... ale do CWM moge wejść tylko problem w tym że nie da się ściągnąć tego Stockowego backupu dla CWM ciągle mi wisi na ROZPOCZYNAM i się nie ściąga z tego MEGA pomoże ktoś jakimś mirrorem czy jak ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    romaro1

@Kazuyoshi

Nie, ja się nie czepiam, przecież nie wykasowałem linka do apki. Każdy rootuje jak mu wygodnie. Problemy u niektórych osób, które rootowały apką z czegoś się biorą.

Zdarzyła Ci się zapewne nieudana instalacja apki, po której miałeś komunikat Błąd parsowania/analizowania pakietu - oznacza to iż, twój sprzęt ma zainstalowaną starą wersję androida, a aplikacja wymaga nowszej.

Mniej więcej podobnie wygląda to z busyboxem. BusyBox to po prostu chmara narzędzi shellowych w jednej binarce, od ls, cp czy find po traceroute, unzip albo grep. Problemy dotyczą nie samego rootowania ale parsowania wyników komend shellowych.

Nie napotkałeś problemu? To zainstaluj z marketu Totala Commandera i w jego ustawieniach nadaj mu prawa roota zawsze. Tytanium Backup prawdopodobnie nie zrobi Ci kopii. Bierze się to stąd, że supersu nie radzi sobie na na tym sprzęcie z Hypershellem (natychmiastowy dostęp do roota). W totalu objawia się to zacinaniem programu (nawet zawieszeniem), a w skrajnych sytuacjach, w przypadku próby wejścia do niektórych katalogów system wysyła komunikat, że jest brak roota, choć ten sam program z katalogu system/app potrafi usunąć apki systemowe.. Oznacza to jedno - nie wszystkie komendy działają prawidłowo.

Myślę,że wystarczająco wytłumaczyłem i ktoś kto miał albo TC, albo TB potwierdzi, że spotkał się z tymi problemami po rootowaniu apką. Wiem, że po mojej radzie programy już im śmigają.

http://forum.android.com.pl/f1478/naprawa-su-482400/

To czy zostanie ktoś z ręką w nocniku zależy od szczęścia i instalowanych aplikacji.

Edytowane przez romaro1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Karol1920

Miałem podobny problem na firefoxie, restartował się na 82% albo zawieszał na 99%. Dopiero na chromie pobrałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgrałem stockowy ROM i RECOVERY jednak mam problem z unrootem z poziomu komputera. Za każdym zazem niepowodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    romaro1

Zrób najpierw apką roota a później spróbuj zrobić reroota komputerem

Nie zapomnij odznaczyć w recovery żeby nie weryfikował roota.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi