Skocz do zawartości
Dyfren

Niedziałające przyciski i mikrofon w zestaw słuchawkowym

Rekomendowane odpowiedzi

Dyfren

Zauważyłem że przyciski i mikrofon przy zestawie słuchawkowym przestały działać, za to słuchawki działają normalnie. Miałem już wcześniej kłopoty z zestawem słuchawkowym wtedy okazało się że to winna softu. Po aktualizacji wszystko wróciło do normy. Zastanawiam się czy ktoś spotkał się też z tym problemem. Nie wiem czy kupić nowy zestaw słuchawkowy czy wysłać telefon na serwis a może czekać na aktualizacje softu.

P.S.

Przeglądałem forum w poszukiwaniu odpowiedzi na moje pytania, problem był poruszony w kilka razy ale nie rozwinięty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moje przyciski średnio działają, ostatnio prawie nigdy (czasem im się zdarzy). To może imo być z powodu mrozu. Na pewno uważajcie na baterie i nie wyciągajcie telefonu na długo z kieszeni na dworze... Powrót z mrozu do ciepła też jest zabójczy dla baterii. A jak ze słuchawkami to nie wiem... Mogę się tylko domyślać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam tę samą przypadłość:) jak wychodzę z domu to jeszcze działają, a na mrozie to już padaczka:) ale ogólnie moje słuchawki działają jak i kiedy chcą:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dyfren

Sprawdziłem raz jeszcze tym razem w ciepłym domu i bez zmian przyciski dalej nie działają, potrzymam zestaw kilka dni w ciepłym i wtedy sprawdzę raz jeszczę.

Rozczarowała mnie jakość zestawu słuchawkowego dodawanego do HTC Hero, zestaw wytrzymał tylko 4 miesiące. W dodatku teraz gdy na tym mrozie trzeba wyciągać telefon zastanawiam się nad jakąś alternatywą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten sam problem, ja na początku myślałem że fizycznie uszkodziłem słuchawki ponieważ trzymam je często w torbie na siłownię i sposób w jaki obchodzę się z torbą zagrażał im.

Teraz mi już nie działają wcale. Wcześniej dało się chociaż włączyć odtwarzacz, zmienić piosenkę a teraz to już nic się nie da.

Dyfren jaki masz ROM? Stock czy Custom?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    roki

Mi słuchawki nie działają z oryginalnym playerem. Słuchawki a raczej przyciski na nich działają z ostatnio zainstalowanym oprogramowaniem do muzyki u mnie z TuneWiki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dyfren

Używam ROMu Stock, nie wgrywałem do telefonu nic po za oficjalnym "ROM Upgrade for HTC Hero"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dyfren

Zainstalowałem TuneWiki i bez zmian pilot przy zestawie słuchawkowym wciąż nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi w starym ROMie działało normlanie... tzn w tym od Playa gdy kupowałem telefon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dyfren

Mi tydzień po zakupie Hero w Play padło zupełnie wejście słuchawkowe oraz trackball i diody przestały świecić , gdzieś na jakimś Hiszpańskim forum znalazłem posta że aktualizacja od HTC ma naprawić ten błąd i faktycznie naprawiła. Teraz po kilku miesiącach pilot przy zestawie padł. Poczekam cierpliwie te kilka tygodni na oficjalnego Androida 2.1, może też niedziałanie pilota wynika z jakiegoś błędu. Tym czasem myślę nad zakupem nowego zestawu słuchawkowego z pilotem, oryginalny zestaw kosztuje około 30 zł ale średni mi pasuje. Jest strasznie niewygodny wolałem zestaw od Sony Ericsson choć w ciągu roku trzech lat zepsułem 4 takie zestawy słuchawkowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi