Skocz do zawartości
fyme

ROM LewaOS v6 PL

Rekomendowane odpowiedzi

pan_b

Coś słychać na froncie prac? Będą nowsze wersje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fyme

Na chwilę obecną brak mi kompletnie czasu na mody (złapałem drugą robotę na boku :) ) ale mam jedną z nowszych wersji z dodanym językiem polskim za to bez żadnej innej edycji. Jeśli masz czas i ochotę na testy takiego romu to daj znać (może być tutaj lub pw jak wolisz) a podeślę link do romu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam takie pytanie z innej beczki.Czy twoje spolszczenie nadaje sie dla innego modelu telefonu?

Szukam miui dla lenovo a536 i z tego co znalazlem jest tylko takie bez jezyka PL

http://www.needrom.com/download/miui-v6-8/

gdyby wrzucić twoje spolszczenie może by to zadziałało,co o tym sadzisz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fyme

Spolszczenie jest w miarę uniwersalne i w większości powinno pasować ale tylko w obrębie tego samego romu czyli spolszczenie z Lewa osv6 do Lewa os v6 a z miui do miui. Link który podesłałeś prowadzi do miui v 6 a do tego moje spolszczenie z Lewa pasować nie będzie. BTW spolszczenie do miui v6 też mam. Acid (admin z miuipolska) pozwolił je wyjąć i wykorzystać do przetłumaczenia miui v 6 na oppo find 5 który obecnie posiadam ale nie mogę go bez zgody Acida udostępniać gdyż jak sam twierdzi repo pl do miui jest jego prywatną własnością.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

BTW spolszczenie do miui v6 też mam. Acid (admin z miuipolska) pozwolił je wyjąć i wykorzystać do przetłumaczenia miui v 6 na oppo find 5 który obecnie posiadam ale nie mogę go bez zgody Acida udostępniać gdyż jak sam twierdzi repo pl do miui jest jego prywatną własnością.

a ma znaczenie wersja miui? chodzi mi o ewentualne zmiany ktore mogły wyniknąć z racji zmian między tym miui ktore ty posiadasz a miui ktore jest pod lenovo.

Co do @@Acid-a moge spytać czy jest to mozliwe>jakoś sie byśmy dogadali,OK!?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fyme

Spolszczenie do MIUI v6 wyciągnąłem z MI3 i praktycznie wszystko na oppo jest przetłumaczone (dorobiłem tylko na piechotę Stock Settings dla oppo) więc repo jest uniwersalne i tak ma znaczenie wersja MIUI czyli dla v6 z v6 a dla v5 z v5 bo między obiema wersjami jest sporo różnic. Odnośnie Acida to ok jeśli się zgodzi to oczywiście pomogę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, mam mnóstwo problemów z softem (w porównaniu do oryginalnego jelly bean'a). Mój telefon to ZTE v967s, Android wersja 4.2.1, wersja Lewa: LeWa_OS6.0_14.12.19

Co druga aplikacja nie działa prawidłowo.

I teraz jestem w kropce, bo albo jest to wina telefonu samego w sobie -> coś się 'krzaczy' na lini telefon - karta SD

albo wina jest po stronie LEWA, bo wcześniej, jak wspomniałem, problemów żadnych nie były.

Przykłady problemów:

• Klawiatura SwiftKey - nie działa przewidywanie. Podczas wyświetlania klawiatury (przy pisaniu) wyświetla się komunikat błędu aplikacji (i jej zamknięcie), albo Kominikat że nie można się połączyć z kartą SD (jej brak). Następuje to po każdorazowym restarcie/wyłączeniu i włączeniu telefonu. Jedyna solucja to ręczne usuwanie cache/logów i ustawianie wszystkiego od nowa (za każym razem).

• Messenger facebookowy - nie działają powiadomienia (dymki czatu nie pokazują się)... @Edit: sporadycznie się pokaże (zupełnie bez przyczyny) ale wtedy następuje terminacja aplikacji. Nic nie pomaga.

• Aplikacje odtwarzające filmy/muzykę (np. VLC a czasem także Poweramp) wywalają błąd związany z 'software boost' który - znowu - terminuje aplikacje.

• mozilla firefox nie wczytuje gifów (mimo zainstalowanych pluginów), strony ładują się w cały świat. (nie jest to wina internetu -> aero2.)

Proszę o jakieś porady. Teksty typu 'ściągnij sobie inną aplikacje' są troche nie na miejscu, ponieważ jak już mówiłem nie miałem problemu na sofcie jelly bean.

Edytowane przez Rilisss

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fyme

Generalnie wersje lewa v6 które opublikowałem w tym wątku to pierwsze wersje w ogóle (mam na myśli v6) więc są mocno niestabilne. Opublikowałem je raczej jako ciekawostkę i nie zakładałem że będzie to czyjś rom na co dzień więc mogę w ciemno założyć iż Twoje problemy to problemy softu a nie sprzętu. Zainstaluj coś sprawdzonego (Lewa v5 lub Color OS ewentualnie miui v 5 choć ten ostatni też ma swoje fochy) i problemy powinny zniknąć. Odnośnie v 6 to pracuję obecnie nad ostatnią wersją v 6 jaka została opublikowana w Chinach przed zakończeniem wsparcia dla v967s i jak uda mi się rozwiązać drażniący problem z edycją kontaktów to dodam ją w pierwszym poście. Powinna być o wiele stabilniejsza od tych na tym forum (jest nowsza o jakieś pół roku) lecz na tą chwilę zostaje Ci zmiana romu na coś innego.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znalazłem wypowiedzi z Twojego tematu Lewa v5. i widze że kilka osób miało wcześniej problem z SwiftKey'em. I Ty nawet sam się wypowiadałałeś że zdarza się że SwiftKey nie czyta karty SD, wiec to może jednak wina aplikacji :).

Tylko że to było ponad rok temu :/

Edytowane przez Rilisss

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi