Skocz do zawartości
blakeg1

Transmisja danych w sieci komórkowej znika Z3 DUAL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam Z3 dual od miesiąca, przez pierwsze tygodnie wszystko było ok, natomiast od kilku dni mam problem z transm. danych w sieci komórkowej. Po wlaczeniu tej opcji nie ma nad paskami zasiegu tych dwoch strzaleczek, nie ma internetu po prostu. Czasami wyswietla sie na pasku powiadomien ostrzegawczy trojkat że transm. danych w raomingu krajowym wylaczona. Ale jest wlaczona. Wszystkie ustawienia sa poprawne, bo sprawdzal je mi dzis gosc w Playu. Z tej sieci mam internet. Jedynym naprawieniem problemu jest restart telefonu, wtedy wszystko dziala, natomiast po jakims czasie (wyłaczeniu, wlaczeniu, wyłaczeniu itd internetu) znow to samo. Wifi bez zarzutu. Co moze byc przyczyna, albo do kogo mam sie udac zeby pozbyc sie problemu?

Edytowane przez szelma
    prefix

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A nie masz przypadkiem włączonej wifi bez podłączenia do sieci?? Bo też czasem tak mam jak mam włączone wifi mimo braku zasięgu i staram się włączyć Aero2 ;p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    aeyou

Tak dla pewności wklej tutaj ustawienia sieci;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@matik nie

@up podpowiesz w co dokladnie mam wejsc i pokazac? to zrobie screen i wstawie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JED

Mnie sie, bardzo,bardzo rzadko, dzieja rowniez takie rzeczy w Orange.

Dzialy sie rowniez na Samsungach, wiec wyglada na to, ze nie tylko wina Sony.

Nie wiem, co moze byc tego przyczyna, ale podpowiem, ze zazwyczaj nie trzeba resetowac telefonu - wystarczy wylaczyc/wlaczyc transmisje i dziala znow.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    aeyou

ustawienia-> sieci zwykłe i bezprzewodowe-> więcej-> sieci komórkowe-> punkty dostępowe i wybierz ten który masz teraz ustawiony do internetu;

)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szuwx

Mam to samo. Co jakiś czas wywala mi interenet w roamingu, zamiast restartować klikam na ostrzeżenie o wyłączonym internecie w roamingu, pokazuje mi że internet w roamingu krajowym jest wyłączony. Wchodzę w opcje i klikam w tą pozycję i internet znowu działa. Wygląda na soft bug.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam widze podobny chociaz moze troche inny problem :) mam internet z plusa(abonament) i playa ("bez limitu") czasami jak telefon lezy sluzy mi jako router do komputera i gdy sie mocno nagrzeje znika mi LTE a jest zwykly zasieg do dzwonienia musze wtedy poczekac chwile az ostygnie i zrestartowac go troche to wkurza bo tyle kasiory a takie bledy te przegrzewanie to koszmar korzystam z wersji dual sim i tylko na xperii pod reka mam neta siedze prawie non stop przez sie grzeje i bateria w kilka h piszczy o jedzenie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szuwx

Ja korzystam z routera max godzinę jednorazowo, grzeje się ale nie zrywa połączenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a mi zrywa i tylko restart przywraca znow lte raz czy dwa mialem tak ze po przegrzaniu zasiegu nie mialem wcale na obu kartach dwa czerwone krzyzyki i zero litosci :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi